Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Meni je stvar vrlo jednostavna već par sa kompjuterom za muziku: Lenovo Tiny sa linearnim napajanjem i MPD na Snakeoil. Muziku puštam sa NAS-a. Pogašeno šta nije neophodno i to je to. Radi kako treba, ne tražim dalje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, gluv_i_udaren said:

Meni je stvar vrlo jednostavna već par sa kompjuterom za muziku: Lenovo Tiny sa linearnim napajanjem i MPD na Snakeoil. Muziku puštam sa NAS-a. Pogašeno šta nije neophodno i to je to. Radi kako treba, ne tražim dalje

Nadam se da neću biti lose shvaćen ali Lenovo Think Centre Tiny je Lambo za NUC, po meni (imam oba).

Iako je ventilator veći ja ga ne čujem kao ni NUC a verujem da bi sa onim fency ventilatorom bio čudo.

Jedino je novi (zbog CPU) NUC sa velikim M2 SSD u Akasa kucistu klasa za sebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Srecko reče

Iako je ventilator veći ja ga ne čujem kao ni NUC a verujem da bi sa onim fency ventilatorom bio čudo.

Ja imam defacto problem sa veličinom. Evo još jednog fanless kulera u mojoj kolekciji:P

Soči Oroči -made in na Japan

orochi-large.jpg

Ovo jedva staje i u Midi Tower:msn-rofl:

 

Bolje ladi i od onog nofan modela - cirka 27 (na idle) -50  stepeni (full stress) - i7-4770:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Srecko said:

Nadam se da neću biti lose shvaćen ali Lenovo Think Centre Tiny je Lambo za NUC, po meni (imam oba).

Iako je ventilator veći ja ga ne čujem kao ni NUC a verujem da bi sa onim fency ventilatorom bio čudo.

Jedino je novi (zbog CPU) NUC sa velikim M2 SSD u Akasa kucistu klasa za sebe.

Ima i novi Tiny, imam jedan na kom gajim proxmox sa virtuelnim mašinama (m80q), ima i m2 i SATA, pa kome je do prostora - može da stane dva (u neke i tri) diska. Neki imaju dva M2 slota. Usput, pored aktivnog hlađenja i jedan i drugi su vrlo tihi, a prednost dajem Lenovo-u - za nijansu bolje svira. Nisam se nešto upuštao u razloge, lakše mi je bilo da to uzmem zdravo za gotovo.

Za svakodnevno slušanje (više informativno) je i više nego dovoljno. Može bolje, ali onda već utiče na WAF i slične komplikovane faktore (kad ćeš to čudo da skloniš; dnevna soba nam je k’o Đerdap; dokle više kablovi; dolaze nam gosti ja ne smem da usisavam ovde; izgorećemo; pobiće nas struja;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, gluv_i_udaren said:

. . . . 

Za svakodnevno slušanje (više informativno) je i više nego dovoljno. Može bolje, ali onda već utiče na WAF i slične komplikovane faktore (kad ćeš to čudo da skloniš; dnevna soba nam je k’o Đerdap; dokle više kablovi; dolaze nam gosti ja ne smem da usisavam ovde; izgorećemo; pobiće nas struja;)

Ovo mi nešto poznato. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Ja imam defacto problem sa veličinom. Evo još jednog fanless kulera u mojoj kolekciji:P

Soči Oroči -made in na Japan

orochi-large.jpg

Ovo jedva staje i u Midi Tower:msn-rofl:

 

Bolje ladi i od onog nofan modela - cirka 27 (na idle) -50  stepeni (full stress) - i7-4770:Viannen_loungelizard:

Mora da ste veoma obdareni😁.

Mene bi moja supruga ne izbacila iz kuće zbog toga, već lansirala u orbitu😁.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 50 minuta, Mikorist reče

Što se tiče računara - to ne sme niko da dira. Koje god da je veličine. :msn-rofl:

 

Jbt, prava MUŠKARČINA! 

Tebe treba čuvati za rasade!

A mogao bi nam i odati recept kako da to postignemo. Upisalo bi ti se u dobra djela. Ihaaa koliko bi sevapa zaradio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo mi je stigao aktivacioni kod za SnakeOil ali na prvi pogled ne videh kako se može plugin-ovati Tidal.

Možda ga jos nisu ni implementirali, jer se ono sto citirah moglo shvatiti i kao da je samo pušteno u USA.

Evo sta otprilike se dobije aktivacijom za one koji ne znaju.

Screenshot_20230213_111623_Chrome.thumb.jpg.320c1d7d0fc8b63b075901bfc0ebbde0.jpgScreenshot_20230213_111800_Chrome.thumb.jpg.f1de682126f818652ba4809ca9840a72.jpg

Screenshot_20230213_112607_Chrome.thumb.jpg.1518cc9ae81ee6b11ed3ab467a687627.jpgScreenshot_20230213_112639_Chrome.thumb.jpg.d059b167eca626fad4562cc4a6211bce.jpg

Screenshot_20230213_112659_Chrome.thumb.jpg.b9d35fa62c9f9e227c5a569b2297e845.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni je to ok, pa nek svaki korisnik "ostavi," samo po evro, pa eto autor ima nesto od toga.

Ako valja, razume se...

Eto recimo meni je trenutno slaba karika u lancu upravo DAC/Izvor. Ako budem uspeo da sameljem/skontam sve sta je ovde napisano, DAC ce mi biti sledeci upgrade, pa MiniPC/Nuc ili sta vec.

Mozda da pocnem od Topinga D10s? :D

Izmenjeno od Vix
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...