Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

18 hours ago, vladd said:

Ali fokusirao si se na manje bitan problem, tog nekog pouzdanog bekapa.

Problem koji lici da je bitan, ali sami podaci o kojima pricamo nemaju te neke nivoe bitnosti, digitalni snimak audio zapisa, ponovljiv i skidljiv sa interneta u raznim formama. Cak i da je rara avis. Mislim da je zivot (pre)kratak da sebi zadajemo pogresno prevelike ciljeva oko malo manje bitnih stvari

Jedan hdd bekap disk i jedan hdd disk u racunaru za drzanje velike mase podataka, odnosno nekolikih desetina fajlova muzike. I to ako se zanavlja zapis, postavlja povremeno bekap hard  na napon, moze da traje decenijama. ako ne upadne u vodu, rernu ili zaspi pored jakog magneta.

Mali SSD koji nosi operativni sistem, par programa za reprodukciju i koji moze da prihvati neku plejlistu(zbog svoje brzine) za slusanje nekoliko sati materijala.

Pa ne nosis ti na disku rezultate merenja CERN-ovog eksperimenta koji je pripreman godinama a trajao nekoliko minuta...a zapise treba sacuvati i 3000 naucnika ih obradjivati sledecih par godina

Сагласан..

Вртим Daphile на малом пасивно хлађеном HP T620 ThinClient са SSD од 512GB, резервна копија ми се налази на не више од кубик до два оригиналних аудио дискова.. са годинама сам скапирао да сву музику свучену са нета послушам једном или ниједном, више од тога само ако пукнем паре за оригинал..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pretrčo sam temu, sad znam "ko kosi, ko vodu nosi",:drink2: , takođe se i u ostalim temama može naći o programima, međutim, to je za laika kao što sam ja, neupotrebljivo. 

Spominje se Win 10 LTSB recimo, koja verzija je dobra za audio PC i gde je naći? 

Gluv...je uradio sebi obimno gašenje servisa, jel moguće dobiti abecednu listu na engleskom?

Mikorist je kolko sam razumeo, napravio, il korigovai ASIO driver 2, za Foobar, jel pije vodu i za ostale playere?

Takođe džarao Winaspi sa još boljom ocenom, šta sa tim onda?

Preporučen je Minoritycleaner, spominje se Fidelizer, ja linkovo isto neki Majoriti, isto pitanje, šta je korisno i upotrebljivo od takvih tweek programčića? 

Generalno bi valjalo napraviti posebnu temu o tome, koja bi bila kao tutorijal, ko što je Kuja izneo svoju softwersku postavku neku stranucu unazad. Da bi to bilo dobro i korisno,  to mora da učine ljudi koji znaju, ljubazno molim.:respect:

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Lemić reče

Mikorist je kolko sam razumeo, napravio, il korigovai ASIO driver 2, za Foobar, jel pije vodu i za ostale playere?

Nisam ja. I  WASAP2 je modifikovan

SOURCEFORGE.NET

Download Foobar2000 WASAP2 & ASIO2 output for free. An alternative to the official wasapi & Asio foobar2000 outputs. An alternative to the official wasapi and Asio foobar2000 output component: WASAPI output Support 3.2.3 ASIO output Support 2.1.2 with a special effort to improve
audio quality Changes in 2.0.2: fix crash at playback startup when asio driver version < 2. Changes in 2.0.1: sound problems with lossy...

samo radi na Foobar....

A kako se namešta Windows je mnogo duga priča.

NTlite

WWW.NTLITE.COM

pa slipstreaming celog ISO ...pa integracija drajvera u isti samo za taj PC posebno...

Sa ovime se namesta se onako kako je Zen objasnio - ogoliš sve komponente  - čak da nema ni plug & play - samo drajvere za tvoju matičnu:D

 

pre 1 sat, Lemić reče

šta je korisno i upotrebljivo od takvih tweek programčića? 

Ništa. Kad ogoliš sve u Windows-u - poisključuješ telemetrije (slanje izveštaja i proveravanje sistema na daljinu) , prodavnicu i razne malwere za reklame  u njemu - drajvere, jezike, apdejtove i help  - više ti ne treba ništa 

Posle toga ni Mikrosoft nema pojma da imaš Windows :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Mikorist said:

Samo napred. Verovatno ima neki volonter....Ja to besplatno ne radim (čak ne i svakome) . :Viannen_loungelizard:

Baš mi treba dobar povod da se bavim sa Windows koji ne volim.:sarcastic_hand:

WWW.FACEBOOK.COM

540.929 Aufrufe, 4.499 „Gefällt mir“-Angaben, 10 Kommentare, 188 geteilte Inhalte...

U više navrata sam naišao na molbe da se ova tematika obradi u vidu konkretnih i jasnih tutorijala. Ništa nije ni novo ni neobično da se, u ovoj zemlji naročito, ljudi bave i eksponiraju u nečemu o čemu imaju jako malo predstave o tome, tako da Vi koji znate, treba da imate u vidu da ima puno laika iz IT branše, ja sam jedan od takvih i to veliki. Od XPa sam sve prepustio prijatelju na koga teško mogu da se oslonim više, a ono malo i što sam znao, sam pozaboravljao i jednostavno nisam sposoban i umešan sam da rešim. Verujem da nisam jedini koji nešto hoće, a ne ume, ili ne može.

Nije problem da se revanšira adekvatno, kroz ćevape ili kako god. Iskreno, treba mi i voleo bih da imam otvorenu IT podršku i kroz profi aranžman, skoro sam listao internet, ne bih li našao u nekom bliskom okruženju podršku za sve što mi je potrebno, ako je neko voljan, nek mi se javi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda da nađeš nešto kod rusa, oni se bave ogoljavanjem Winowsa, a ja što sam kod ostalih našao to je toliko uopšteno da bi morao biti toliko jak sa znanjem da ti ova preporuka i ne treba.

Recimo imaš onaj jedan servis, ne sječam se više imena, koji ti tako stručno upuca stroj, a skinuti ga neda MS. Tako da su vjerovatno svi odustali od toga. Sve što značajno utiče na oslobađanje resursa mašine. MS ne dozvoljava. Jedino eksperti to znaju uraditi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tek  sa ovim Topping DACom, E30 2, nalepio sam se na digitaliju i hteo bih da izvučem što je moguće više. Kao običam internet user, nisam bio ni malo zahtevan, Win 10 je star jedno 6- 7 godina sigurno, ali je audio PC već velika pasija. 

Pročitao sam da update nije moguće obustaviti, ko što kažeš, samo eksperti to znaju, uostalom, sve se više stvari komplikuju i sužava entuzijazam i voluntarizam, otuda i moj pređašni post.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

FORUMS.MYDIGITALLIFE.NET

MSMG ToolKit v13.2 Summary : The MSMG Toolkit is basically a tool to Service, Customize, Add or Remove Features and Components, Enable or Disable...

Telemterija odavde

FORUMS.MYDIGITALLIFE.NET

Initial post and overview of this thread (24/10/2019). You want to / have to use windows 10 and you are concerned about telemetry and you want to have...

Mora da se bude član da se vidi sve. 

I čitaš lepo dok ne uspeš 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 časa, Lemić reče

Win 10 je star jedno 6- 7 godina sigurno, ali je audio PC već velika pasija. 

Pročitao sam da update nije moguće obustaviti, ko što kažeš, samo eksperti to znaju, uostalom, sve se više stvari komplikuju i sužava entuzijazam i voluntarizam, otuda i moj pređašni post.

Zašto insistiraš na Windows-u, kada već postoje gotove, za audio reprodukciju optimizovane, Linux opcije kao što su Volumio, Daphile, SnakeOil?

Instaliraju se u par klikova, u startu su ogoljene, bez nepotrebnih servisa, sa custom kernelima, ne apdejtuju se bez pitanja i potrebe, itd, itd...

Ako koristš Windows, onda audio PC mora da ti bude povezan na monitor što unosi dodatan šum pošto i HDMI kablovi zrače u okolinu. Ne možeš da imaš aktivan samo jedan USB port isključivo za vezu sa DAC-om, pošto ti treba USB i za tastaturu i miš pretpostavljam u bežičnoj varijanti, a, pogodio si, i onaj mali USB dongle za iste takođe zrači... :)

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:

Eto još 100 evra na kršten HDMI. kabl :msn-rofl:

Upravo tako!

Pre par godina kada sam montirao novi TV na zid i u kanalicu koja krije kablove zajedno stavio HDMI kabl za vezu sa PC-jem i koaksijalni kabl od (tadašnje) kablovske, utvrdio sam da kada uključim PC zračenje iz HDMI kabla onemogućava normalno gledanje kablovske TV.

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Mikorist said:

Ne mora da znači da su iz PC ako imaš dobro napajanje na PC. HDMI kabl ima dva kraja - još je užasnije napajanje na TV - na Monitorima ima sad obično 12V - posebno cigla napajanje.  

Jesu.

Posle sam na isti HDMI kabl zakačio neki android box i smetnje su i dalje bile prisutne.

Napravio sam probu - kada HDMI kabl izvučem iz box-a smetnje nestaju, kada ga ponovo ubodem ponovo se javljaju. Isto je bilo i sa kompjuterom.

Možda sam se pogrešno izrazio, PC je u stvari Mac Mini. :)

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...