Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

pre 38 minuta, Lemić reče

Mirror je valjda da se na oba diska zapisuje istovremeno sve isto, ako gekne jedan, rastartuje se PC i drugi ispravan nastavi da radi, to je komfor, ali se oba diska arče. Doduše, svojevremeno sam čitao da je pali gasi najkritičniji momenat, naročito ako nestane struje. Nešto sam probao, neki automatski bekap, al nije išlo, već ručno, pa sam odustao, ne potnajem materiji i idem linijom manjeg otpora.

To da praviš server za nukleaku, pa hajd, al ovako? Budumo realni oko!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskusio sam dobit RAIDa kad mi crkla jedna Baracuda, računar mi je bio poslovan i sva dokumentacija spašena. Sad isto, imam punu arhivu servisne dokumentacije i naravno oko 900 giga flacova, bilo bi ih i više, al mi je disk od 2Tb na oko 1.9Tb pun. Znam da nema apsolutne pouzdanostu, ali u nekom okviru da i to je kombinatorika kojom se trenutno zamajavam. 

Tidal i sl, više volim svoju diskoteku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Lemić said:

Iskusio sam dobit RAIDa kad mi crkla jedna Baracuda, računar mi je bio poslovan i sva dokumentacija spašena. Sad isto, imam punu arhivu servisne dokumentacije i naravno oko 900 giga flacova, bilo bi ih i više, al mi je disk od 2Tb na oko 1.9Tb pun. Znam da nema apsolutne pouzdanostu, ali u nekom okviru da i to je kombinatorika kojom se trenutno zamajavam. 

Tidal i sl, više volim svoju diskoteku.

Samo si imao srece. Mogla su oba diska da stradaju i da ostanes bez icega. Da si imao drugi disk u orrmanu mogao je ceo racunar da ti izgori a da ne izgubis nista od podataka.

Apsolutne pouzdanosti naravno nema ali ima resenja koja omogucavaju miran san a RAID to nije

Tvoji podaci, tvoj izbor

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali fokusirao si se na manje bitan problem, tog nekog pouzdanog bekapa.

Problem koji lici da je bitan, ali sami podaci o kojima pricamo nemaju te neke nivoe bitnosti, digitalni snimak audio zapisa, ponovljiv i skidljiv sa interneta u raznim formama. Cak i da je rara avis. Mislim da je zivot (pre)kratak da sebi zadajemo pogresno prevelike ciljeva oko malo manje bitnih stvari

Jedan hdd bekap disk i jedan hdd disk u racunaru za drzanje velike mase podataka, odnosno nekolikih desetina fajlova muzike. I to ako se zanavlja zapis, postavlja povremeno bekap hard  na napon, moze da traje decenijama. ako ne upadne u vodu, rernu ili zaspi pored jakog magneta.

Mali SSD koji nosi operativni sistem, par programa za reprodukciju i koji moze da prihvati neku plejlistu(zbog svoje brzine) za slusanje nekoliko sati materijala.

Pa ne nosis ti na disku rezultate merenja CERN-ovog eksperimenta koji je pripreman godinama a trajao nekoliko minuta...a zapise treba sacuvati i 3000 naucnika ih obradjivati sledecih par godina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šra znam, nemam nikakvog iskustva sa tim servisima.

11 minutes ago, vladd said:

Ali fokusirao si se na manje bitan problem, tog nekog pouzdanog bekapa.

Problem koji lici da je bitan, ali sami podaci o kojima pricamo nemaju te neke nivoe bitnosti, digitalni snimak audio zapisa, ponovljiv i skidljiv sa interneta u raznim formama. Cak i da je rara avis. Mislim da je zivot (pre)kratak da sebi zadajemo pogresno prevelike ciljeva oko malo manje bitnih stvari

Jedan hdd bekap disk i jedan hdd disk u racunaru za drzanje velike mase podataka, odnosno nekolikih desetina fajlova muzike. I to ako se zanavlja zapis, postavlja povremeno bekap hard  na napon, moze da traje decenijama. ako ne upadne u vodu, rernu ili zaspi pored jakog magneta.

Mali SSD koji nosi operativni sistem, par programa za reprodukciju i koji moze da prihvati neku plejlistu(zbog svoje brzine) za slusanje nekoliko sati materijala.

Pa ne nosis ti na disku rezultate merenja CERN-ovog eksperimenta koji je pripreman godinama a trajao nekoliko minuta...a zapise treba sacuvati i 3000 naucnika ih obradjivati sledecih par godina

Na PC iju mi je mnogo podataka i poslovnih i ličnih, muzika je manje bitna, mada ko zna i to će možda biti teško nabavljivo, kako se stvari odvijaju, mislim na zaoštravanje rata u Jevropi. 

Ovo što si predložio je razumno, već sam napisao kako bi to moglo da izgleda, 2tera na Nucu sa M2 OS SSDijem od 240 giga, 4 tera na komandnom PCu uz SDD za OS i 4 tera u bekapu, ok, prihvatam da je to bolje nego mirror. Znači, audio NUC i desktop PC, 3.5 HDD nisu skupi ko 2.5.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, Dumus said:

Pa ko ti brani da napraviš svoju diskoteku na TIDAL-u ili Deezer-u ?

 

Upravo dobih od kuminog kuma opciju, 400e u Bgu, ne znam koji je model, kaže da zvuči odlično:

WWW.ADVANCEPARIS.COM

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto je maleno, to je kuso
mozes solid state malog signala da minijaturizujes do besvesti (eto primer BT slusalica) , al ako si ceve upetljao, visoki napon, filtracija i regulacija ....... to ne moze bez zapremine

ovo ima koristi ko od LED diode viska

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Već decenijama se susrećemo sa "revolucionarnim" parolama, alo "NOVO", tako da ništa čudno, naviklo se na to i niko ne snosi nikakvu odgovornost. Pa jel Mirkan okačio strimer od 25k Evra, 

LM, već sam pitao, jel ima neko ko se bavi profi komjuterima u smislu distribucije komponenti, ili da odem u recimo Monitor i pokupujem zamišljeno, preporučeni su mi kao najpovoljniji? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, Mikorist reče

Al sam okaćio i kućište i ostatak posle koji menja taj strimer za 400-500 evra 

Akasa Galileo T Case 
Intel i3-9100 CPU 
Asus H310T Motherboard 
G.Skill Ripjaws 16 GB x 2 SODIMM RAM 
Crucial MX500 500 GB 2.5" SSD 
Intel 8265 M.2 Wi-Fi and Bluetooth Card 

Ko hoće macOS - jedino mora drugu Wi-Fi karticu da kupi.

Zapravo ne mora...Pokloniću mu :Viannen_loungelizard:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 18 minuta, Mikorist reče

Ko hoće macOS - jedino mora drugu Wi-Fi karticu da kupi.

Od NGFF/M2.2 je jako mali izbor

Dell     DW1560        NGFF/M.2    14e4-43b1   BCM4352      A/B/G/N/AC   DSDT/Brcm4360 patch
Dell     DW1707        NGFF/M.2    168c:0036   AR95654        B/G/N     FW + Atheros40 patch 
Dell     DW1802        NGFF/M.2    168c-0034   AR94624      A/B/G/N    (=AR5B22)
Dell     DW1820A6      NGFF/M.2    14e4-43a3   BCM4350      A/B/G/N/AC OOB

Dell     DW1830        NGFF/M.2    14e4-43ba   BCM43602     A/B/G/N/AC  OOB 

kartice.jpg

Ove rade OOBE

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...