Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

pre 5 minuta, Kuja reče

podešavanje BIOS-a, isključivanje nepotrebnih komponenti na matičnoj ploči, instalacija custom operativnog sistema sa realtime kernelom koji je namenjen isključivo za audio, davanje višeg prioriteta ključnim procesima, odvajanje/razdeljivanje procesa po CPU jezgrima, podešavanje RAM buffer-a, itd, itd,

 

Ovo menja zvuk na bolje na bilo kom PC - Ne samo na NUC....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Kuja said:

Za veći boljitak koji bi ispunio velika očekivanja, potrebno je i više truda!

Tačno tako, prebacio sam USB kabl na prednju stranu, bolje zvuči nego kad je pre podne bio uštekan odmah pored LAN kabla. A svi konektori su 3.1, moraju da  se kovertuju na 2.0, izgleda da trojke smetaju, baš kako si mi pričao uostalom.

Sad je tek prvo ozbiljno slušanje,  jedan od demo Teresonic samplera, MD ,( Mile Dabić). Orgulje i bas, morao sam upravo da vratim numeru ispočetka, gudalo pravi bas koji me podseća na Proacov, ili Nestorovićev, to su dva od tri najbolja basa u mojoj memoriji, izuzimam Bradačeve zvučnike koji su mi sentimentalno dragi. Definitivno su i metlice činela muzikalne, a ne samo tu da čine zvuk svetlijim ili tamnijim, čujem i mesinganu i neku ala aluminijumsku. Tu je i doživljaj promene u mikrodinamici, kako muzičari različito ulažu energiju pri dodiru instrumenata, ko da ih teraju da pričaju između sebe. Ipak je unapređenje osetno veće, nego što sam jutros zaključio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ona Seasonic napajanja *(100-200EUR) cuju se skoro kao linearna. Nema potrebe da se stavlja nesto jos skuplje.

Na ovome nema ich shuma i smetnji.  ;)

 

in_top2.jpeg

5 godina garanciju ima napajanje.:D

Samo duplo jace uzeti nego sto treba....Venitalator se ne ukljucuje uopste. Hladno kao spricer.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Mikorist said:

Ali sam najvecu promenu dobio sa onom maitcinom i napajanjem. Mogu da zamislim kako se tek cuje jos skuplje napajanje - kosta kao ceo NUC:D

Da, zaboravio sam u prethodnom postu da pomenem napajanje.

ifi iPower plus je u mom slučaju dodalo sve što sam mislio da mi fali. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Lemić said:

Niko ništa ne iskomentarisa moje pitanje u vezi kupovine UTP kablova, prevashodno u pogledu zračenja?

Ja već godinama koristim neki običan matori Belkin CAT5e i super sam zadovoljan.

Nisam ništa drugo probavao, išao sam na proizvod standardnog kvaliteta od proverenog proizvođača.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Kuja said:

Ja već godinama koristim neki običan matori Belkin CAT5e i super sam zadovoljan.

Nisam ništa drugo probavao, išao sam na proizvod standardnog kvaliteta od proverenog proizvođača.

Meni je samo da ne emituje smetnje, a i da ih ne unosi pri običnom prebacuvanju fajlova sa jednog NUCa na drugi, znači, ne učestvuje u aktivnom slušanju muzike.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo iPower napajanje ima neku active noise cancelling tehnologiju, analizira smetnje i ubacuje ih u kontrafazi kako bi ih poništio. Sličan princip rada kao kod slušalica sa aktivnim smanjivanjem spoljašnje buke.

Navodno radi bolje od linearnih napajanja. :)

Active noise cancellation

The iPower X uses military based, improved Active Noise Cancellation2 to cancel all incoming EMI and RFI noise. This is the same tech as in active noise-cancelling headphones! Ever experienced how well these block out cabin noise on a plane compared to regular headphones? This is what the iPower X does to your mains noise. It generates a signal identical to that of the incoming electrical noise but in the opposite phase, actively cancelling it out. This is highly effective at removing low- and mid-frequency noise, while passive isolating filters deal with higher frequency interference. This combination is measurably more effective at eradicating noise corrupting the USB signal than devices relying solely on passive filtering. It reduces the noise floor by > 40 dB (> 100 times).

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima tema:

pa ajmo tamo da diskurujemo, NUC, mini ili maxi PC, potpuno je sve jedno manjeviše, osim snage, tj. manjeg ili većeg trafoa. Imam profesionalca, nije Hifiista, ali je odličan elektroničar, programer i praktičar, vrlo lepo razgraničava dobro, vrlo dobro, odlično, razumno i nerazumno. Već pričamo preliminarno, potrebno je samo izložiti predloge, ideje, opcije, šeme, blesimetrije itd. a mislim da on ima sposobnost da sažme u neki optimum, uz uvažavanje audofilije, možda ga i uvučem u ovu našu pasiju.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Kuja reče

O svemu smo ovde pričali: podešavanje BIOS-a, isključivanje nepotrebnih komponenti na matičnoj ploči, instalacija custom operativnog sistema sa realtime kernelom koji je namenjen isključivo za audio, davanje višeg prioriteta ključnim procesima, odvajanje/razdeljivanje procesa po CPU jezgrima, podešavanje RAM buffer-a, itd, itd,

Jel' ima sve ovo negde, za nas što sporije kontamo, korak po korak sažvakano od početka do kraja  - bilo bi dobro napraviti jedan tutorijal i negde okačiti i za druge koji se nekad upuste u ovakvo putešestvije.:good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Mikorist said:

ma jok. od sad idem samo u posetu sa PC i DAC. Ovo ne moze da se prepica - mora da se dozivi :buehehe:

 

A inace od price nema nista...Svako gura po svome. :phil_04:

Nema veze, što više karata na sto, pa da se odabere, tj. da izaberem neko napajanjce za svoju dušu.

19 minutes ago, zek said:

Jel' ima sve ovo negde, za nas što sporije kontamo,:good2:

Ja samo klimam glavom.:worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Kuja reče

Navodno radi bolje od linearnih napajanja. :)

Active noise cancellation

Nema teorije. Kod mene  je 15mV of ripple pod punim opterećenjem....Ali i da je fulll linearno....

I da je na baterije kao laptop šta ćemo uraditi sa samim CPU-om, diskovima, memorijom, tastaturom, monitorom, signalima miša, itd? Sve što je "digitalno" je po definiciji "bučno". Oscilatori na sve strane i još uvek imamo prekidačke regulatore na samoj matičnoj ploči.

Mora na DAC strani da postoji izolator. Ali i na samoj matičnoj ploči poseban DAC USB izlaz.....

I onda je pitanje sta se desava.   

Bez optike leba nema sa signalima  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Nema teorije.

.....

Sve što je "digitalno" je po definiciji "bučno". Oscilatori na sve strane i još uvek imamo prekidačke regulatore na samoj matičnoj ploči.

Te tvrdnje o efikasnosti active noise cancellation tehnologije (tačne ili ne) se odnose na čistoću onoga što izlazi iz samog napajanja.

A šta ćemo mi kasnije na to napajanje da kačimo, to je druga priča.

U svakom slučaju, sigurno ne može da škodi ako je osnova (napajanje) dobra.

Ako u PC u startu uđe manje đubreta, manje đubreta će iz njega i izaći.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...