Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Već dugo hramlje ova moja, a kad sam svojevremeno imao portabl varijantu, to je bilo super, ali se ona već davno ofucala i zamenjena regularnom. Čitah večeras, ima kao nekih alternativa Tab mix adonu, al to mora neko stručan da proba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vredi - sad sam u Midi Tower..........Jednostavno ne moze da stane u mini kucicte to sto ja hocu.

Da svira - da se gleda - da se igra :D

Seasonic PSU.....Gigabajt ploca king sajz.....Na kraju graficka koja prati macOS.....Da je besumno.....

Tri meseca sam bio na Linux - jer macOS nema podrsku za Nvidia.....patnja kad se naviknes na ovaj GUI....:smesna:

pcmiko.jpg

Super je sto bivisi majneri prodaju kartice. Ima sta god hoces sad na meniju :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, shonne reče

Mogo si se bar dobacis za AMD rx580 🤗

 

I ovo je pojam u odnosu sta sam pre imao. Ovo je azdaja u odnosu na GT 1030 .

Nema igrice na Steam koju ovo ne moze da pokrene.

Vise sam isao da uzmem napajanje i graficku na kojima se automatski iskljucuju ventilatori.

Jos samo kuler za procesor da stavim pasivni. 0 db kad se pusta muzika.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 15.1.2023. at 15:32, Srle reče

Sad pogledah u Foobaru i ne vidim tu opciju. Koliko ja znam, na izlazu se dobije ono što je ušlo, znači 44,1 - 44, 1, 96 - 96 itd. Jedino u okviru SACD plug-ina, ako se radi DSD u PCM konverzija ima da se postavi na 176.4 kHz ?

File-Preferences-Playback-DSP Manager pa od ponuđenih DSP pluginova selektuješ Resampler (jedan od dva). Opcije su do 96kHz, verovatno se može instalirati neki treći koji radi resampling na više frekvencije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uvek sam pre za M2 ako maticna ploca ima tu mogucnost. Ili nabudzis adapter.

Ali moja recimo nema pa sam ostao na klasicnim SSD .Nema tu zracenja nikakvog. PSU zraci najvise - odnosno ATX napajanje. Kineska noname PC napajanja  su izvor svih problema. Zato treba para uloziti u napajanje koje je krsteno napravljeno.

Seasonic ili Corsair - mada imam listu na kojoj pise dva sve krsteno pravi Seasonic.

1235771730_ScreenShot2018-10-17at9_29_12PM.png.50efe49b156f124aea7a1975908555c3.png

Pod krsteno se podrazumeva da napon jako malo varira - dosta manje smetnji ...da je predimenzionisano - da ima Nichicon/Nippon Chemi-Con elektrolite itd...

Da im se iskljucuje ventilator na idle/manjim opterecenjem - ili da nemaju uopste ventilator.

 

:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prikačen jedan NUC sinoć, SSD 240Gb i RAAM od 8Gb, Win10 i AIMP, instaliran ASIO drajver. Bilo problema, javljao se digitalni brum, bzz, bip,..jutros prebacim na drugi produžni na istoj fazi i osiguraču, to je još davno odvojeno samo za HIFI i nestalo. Moraću da se pozabavim time jer inače mi se pojavio brum, ima nadodati produžni i razdelnk za TV, ruter, klimu, jonizator, mrežni kablovi, koajsihalc, sad je to ko zmijarnik. 

LM, audio NUC ide u policu pored DACa, treba mi za njega jedno 3m UTP kabla, za kontrolni PC već ide jedan LAN od 5m, da li ima smisla uzeti neki CAT 8 i oklopljene?

Da, prvi utisak je da ima više prostora i akustike, a čujem sad na jednoj numeri kao neki rambl u niskoj frekvenci, verovatno motor trakaša koji je korišćen pri snimanju. Generalno je boljitak relativno mali, očekivao sam možda više, ali opravdava investiciju. I bitno je da nema promene karaktera zvuka, toga sam se bojao. Sinoć nije bio dobar drajver, plus brum, Winaspi i Directsound ni blizu ne zvuče kao danas sa ASIO drajverom za Topping. 

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1/18/2023 at 11:28 AM, Mikorist said:

Problem kod svih mini PC je ventiliranje. Sve je nabijeno jedno uz drugo i najcesce imaju problem sa pregrevanjem komponenti.

Resenje je prebacit u vece kucite - odaljiti komponente jedne od drugih - najbolje je ko moze na otvorenom da drzi sve :D  

A Akasa, Silverstone (i druga) kućišta za NUC bez ventilatora u njima?

WWW.PERFORMANCE-PCS.COM

NUC Chassis - Cases

Ja sam gotovo bio naručio jedno Akasa kućište ali sam poslednjem momentu odustao jer se na mom NUC ventilator gotovo ni ne ukljucuje (G. Kuja mi je pomogao da podesim parametre NUC) a nemam ni neke primedbe na zvuk.

Verujem da i Vi možete podesiti NUC  da se ventilator ili ne ukljucuje ili uopšte ne čuje.

Sve u svemu imam NUC već dve godine i prezadovoljan sam njim.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Lemić said:

....Win10 i AIMP, instaliran ASIO drajver.

1 hour ago, Lemić said:

.....Generalno je boljitak relativno mali, očekivao sam možda više,

Za veći boljitak koji bi ispunio velika očekivanja, potrebno je i više truda! :)

O svemu smo ovde pričali: podešavanje BIOS-a, isključivanje nepotrebnih komponenti na matičnoj ploči, instalacija custom operativnog sistema sa realtime kernelom koji je namenjen isključivo za audio, davanje višeg prioriteta ključnim procesima, odvajanje/razdeljivanje procesa po CPU jezgrima, podešavanje RAM buffer-a, itd, itd,

...pa tek onda da se donosi neki konačni sud o dobijenom ili izgubljenom. :)

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...