Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

On 11.1.2023. at 13:15, gluv_i_udaren reče

Elem, da se ne ponavljam... 1612 je bolji od sparkosa, zato ti ploča svira bolje, što je i za očekivati :)

Pa nista onda da mi @NIXIE naglavi dba OPA1611 pa da probam...ALi mislim da nije to.

Ovde ubija jacina zvuka na slusalice. 

 

On 11.1.2023. at 13:17, NIXIE reče

Dajem Miki OPA1611 ako oće da proba, ali ja bih sačekao da mi stignu o ovi ostali za probu pa onda sva tri plus Burson V6C

Ama Bolje svira maticna sa 1612 od D10s sa 1612 :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno imam BursoneV6C i OPA1611. Treba da dobijem OPA1656 i one Mikine 6... zaboravio sam oznaku

 

On 11.1.2023. at 13:19, Mikorist reče

Ama Bolje svira maticna sa 1612 od D10s sa 1612 

U to sam siguran. Al da je bolje od PCM63, ne verujem. I gde danas ima takva ploča nova da se nađe pa da svi slušamo ploče? :killer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao sam i D50s - i od njega bolje svira - sa optickim i bez optickog tako da cao zdravo 

 

On 11.1.2023. at 13:22, NIXIE reče

Al da je bolje od PCM63, ne verujem

I ja ne verujem....Ali pusticu ti da cujes pa odluci sam

 

On 11.1.2023. at 13:22, NIXIE reče

nova da se nađe

Aourus gaming - 600-700 evra kosta 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11.1.2023. at 13:18, Mikorist reče

Pa nista onda da mi @NIXIE naglavi dba OPA1611 pa da probam...ALi mislim da nije to.

Ovde ubija jacina zvuka na slusalice. 

Pusti jačinu i gluposti, pre ili kasnije ćeš skontati da je taj sparkos sranje i nećeš više ložiti ljude. To sa nadrkanim zvukom je fora za decu da se raspamete na kratko. Zabodi šta sam ti rek'o davno, pa da opet ne može da se živi od hajenda :)

1612, 8820, 02 i to je to

 

Javite samo kad obrnete krug i kad vinil opet bude u modi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Mikorist reče

Aourus gaming - 600-700 evra kosta 

 
WWW.GIGABYTE.COM

Lasting Quality from GIGABYTE.GIGABYTE Ultra Durable™ motherboards bring together a unique blend of features and technologies that offer users the absolute ...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Mikorist said:

 

Ne cu da diram vise nista. Ostaje ovako sve kako jeste. I cutim na ovu temu....

Zamisli Sparkos na maticnoj  umesto 1612? Zdravo DAC  :sarcastic_hand:

Znaci cim razmisljam nerviram se.  Tako da jok..........

 

Zašto se nervirate?

Čim ste konstatovali da ploča svira sjajno znači i da ste uživali u zvuku-muzici.

Ostalo (DAC) je istorija-novac samo (hvala Bogu) i odlično je da ste ga potrošili, na "glupost" kako smatrate trenutno (ja bih rekao veliko uživanje), a ne na ružne stvari kojih svako u životu nažalost ima.

Gledajte to sa vedrije strane, da ste realizujući DAC podigli sopstveni nivo do visine da "pronađete veoma jeftino rešenje" sličnih performansi (možda biste ako imate YouTube kanal mogli da zaradite mnogo više novca, od pregleda, govoreći o svom iskustvu sa HiFi komponentama, nego što ste uložili u njih).

Malo li je?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11.1.2023. at 13:46, Srecko reče

Zašto se nervirate?

I ja bi se nervirao da imam u daku polovne  PCM63-Y. :risitas:

 

On 11.1.2023. at 13:15, gluv_i_udaren reče

Elem, da se ne ponavljam... 1612 je bolji od sparkosa, zato ti ploča svira bolje, što je i za očekivati :)

Pazi gde god da sam nosio one razne OPA, bockali u razne sprave, ama teško da postoje dvojica da su se saglasili koji je bolji, plus od mašine do mašine razni efekti na zvuk, ma to je sve po meni jedna ludnica. :psych:

Samo probaš kod sebe, šta ti se sviđa to ostaje (tako si i uradio) do sledeće prilike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, NIXIE said:

Pazi gde god da sam nosio one razne OPA, bockali u razne sprave, ama teško da postoje dvojica da su se saglasili koji je bolji, plus od mašine do mašine razni efekti na zvuk, ma to je sve po meni jedna ludnica. :psych:

Samo probaš kod sebe, šta ti se sviđa to ostaje (tako si i uradio) do sledeće prilike.

To se zove iskustvo i to košta!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, NIXIE said:

Pazi gde god da sam nosio one razne OPA, bockali u razne sprave, ama teško da postoje dvojica da su se saglasili koji je bolji, plus od mašine do mašine razni efekti na zvuk, ma to je sve po meni jedna ludnica. :psych:

Samo probaš kod sebe, šta ti se sviđa to ostaje (tako si i uradio) do sledeće prilike.

To je ono sto @vladd lepo govori, uredjaj mora da ima komplementarne delove da bi radio optimalno. To bockanje opampova se svodi na to da ganjas onaj koji se najbolje slaze sa uredjajem, a ne koji je bolji kao sam po sebi. Miro je trebao da razvije takvo resenje, nije, ostatak je na onome ko zeli da se bakce sa tim da dobije najbolje moguce iz onog sto je on dao kao temelj. 

Ili sto bi zen rekao, da sklepa nesto diskretno da miki padne vilica na pod :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ama sve to dobro svira. Ali sam u soku koliko ploca dobro svira - nista vise....

Znaci 5K dinara je ploca... 1612 je 15 evra sa ebay sa sve podnozjem - i to peva za te pare fenomenalno

 

https://novi.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/maticne-ploce/ga-h81-amp-up-socket-1150-gigabyte/oglas/144360445

 

Procesor moz se nadje I5-4460 (za 35)

Memorija 8GB 1600Mhz (35)

 

 

On 11.1.2023. at 15:04, Zen Mod reče

sve je to skola

kad omatoris, ako imas srece, skontas da prvo slusas usima i mozgom, a ne slusas ideje i hype

:smesna: 

 

Pa jeste. A i ovo je tema . PC kao izvor zvuka.

Eto vam koja maticna i sta - provereno je dobro

 

Verovatno jos bolje moze da se nabudzi da svira....Znaci kuler od pola metra bez ventilatora - Neko napajanje niskosumno....

itd itd...ovo su samo ideje za PC

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...