Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

pre 20 minuta, Muad'Dib reče

ovde ima uputstvo kako se bajpasuje windows audio mixer na Audial

nije samo ASIO2 u foobar...složenije je

 

Najbolje je  ko nema Windows za Muziku.

Zahvaljujem se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/23/2022 at 7:32 PM, asimze said:

Preimenovao stari fajl ovaj preneo i to je to. Apsolutno sve moora biti u istom folderu. Ama proučio sam ja sve o cue fajlovima, radio u cue editoru i ništa. Gdje je zajeb sam đavo zna. Informatička posla!!!

Probaj ovo ovde ako je foobar u pitanju

spacer.png

da budu prazna polja restrict incoming files i exclude file types

i ovde

spacer.png

da budu prazna polja pod file types restrict to i exclude

:phil_04:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veči dio rješen. Ostaju posebi slučajevi, neznam ni sam zbog čega ih izdvaja, ali zna se desiti da posebno pokaže sam flac fajl i odmah posebno pojedinačne pjesme. I u nekim slučajevima gdje je se sastoji od 3 CD on to tri puta ponovi. U svakom slučaju i ovo samo je vrlo dobro!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...
On 3/20/2022 at 12:14 PM, Lemić said:

Nakon dve godine nedaća, opet ja, stekli su se uslovi za nov PC koji bi se koristio i za muziku i svakodnevnu upotrebu. Vladd je bio predložio finu ploču, al sad je ona već obajatila, pa molim za nov predlog, hvala.

Lete godine i opet ja sa istim pitanjem, al sad definitivno, insajder mi javio da familija hoće da mi skocka PC na poklon od Deda Mraza, :happy64:tako da bi valjalo da sugerišem izbor, pa molim još jedared za preporuke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/10/2022 at 9:22 PM, Lemić said:

Lete godine i opet ja sa istim pitanjem, al sad definitivno, insajder mi javio da familija hoće da mi skocka PC na poklon od Deda Mraza, :happy64:tako da bi valjalo da sugerišem izbor, pa molim još jedared za preporuke.

Što se mene tiče, ništa se nije promenilo, i dalje furam Intel NUC.

Ako je NUC dobar Roon-u, da ga prepakovanog u fensi kućište prodaje kao Nucleus za tričavih $1,459.00 - $2,259.00, dobar je i meni! :)

https://docs.google.com/document/d/1pUj-yFsAHPgTuV1TbcESA4va1_mxv1M_VQPJV___nuQ/edit

With Nucleus, we have taken a completely different (and somewhat unconventional) approach. Rather than using an embedded or consumer platform, or investing resources in a custom motherboard, we’ve partnered with Intel to build Nucleus around their NUC platform. This allows us to leverage a stable and well-supported family of computing components that behave consistently from one generation to the next, share a form factor, and are released on a regular schedule within a predictable price structure.

https://roonlabs.com/nucleus

https://store.roonlabs.com/products/nucleus/

Samo što sam ja moj Intel NUC na KP platio 170 eur. :)

 

Uz dobro napajanje kao što je ifi iPower Plus to je to!

IMG_9077-NUC-u-akciji.jpgNUC-IMG_9001.jpgIMG-20211120-WA0001.jpg

 

Ako se želi full Roon iskustvo, na NUC se može instalirati Roon Rock:

https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/roon-optimized-core-kit

 

Ja sam išao drugim putem i instalirao custom Linux sa realtime kernelom i na njemu furam LMS.

...Da se ne ponavljam:

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Kujo. Problem je što se ja ništa ne razumem u PC i zavisan sam od drugara, tako da mi ništa ne znače linkovi. Treba mi kućni računar, za muziku i svakodnevni internet. Potrebno je da mi neko skocka deo po deo, ili barem preporuči komponente koje bih mogao lako da kupim, bazno HDD od 4Tb i SSD za Windows, Linux mi nije rešenje jer se jako teško prilagođavam promenama. Neki fond od okvirno 800e. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slicna je stvar sa izradom DAC sprave. izabirali su se dobri moduli, dobra napajanja i maksimalno dobre interkonekcije.

Jeste Aorus 550 malo zastareo, ali i dalje ima vrhunski ALC1200 codec, bolje bi bilo da se nadje ALC1220, ali i dalje cela ta maderbord prica ne lezi iskljucivo na cipu, zavisi od impelementacije i okruzenja cipa.

Aorus ima upeglana napajanja, selektovane kondenzatore u audio bloku, malo da naginju prema audio fanovima, odvojene mase, brzi lan i dobru komunikaciju po ploci.

I to sve u prakticno low mid cenovnom rangu, ako je slusanje muzike zahtev najviseg kvaliteta koriscenja ploce i racunara.

To su bili moji parametri za odluku, umesto da se petljam sa eksternim dacom, smisljam superfina prilagodjena napajanja, brinem o LAN-u, vucem dronjavi USB od neke sprave do daca, imam zguzvano resen problem za reprodukovanje digitalne muzike na jednom mestu.

I to realizovan uz tih nekoliko zamisljenih i uklopljenih kriterijuma, koje se bas i ne uklapaju u toj meri bas po svim ostalim plocama. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Vladd. Predpostavio sam da je tvoj izbor i dalje vrhunski, ako je već star model. Ja sam se opredelio za spoljni USB DAC sa svojim napajanjem, da li predložena ploča ima uticaja i u ovakvoj konstalaciji?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, vladd reče

To su bili moji parametri za odluku, umesto da se petljam sa eksternim dacom, smisljam superfina prilagodjena napajanja, brinem o LAN-u, vucem dronjavi USB od neke sprave do daca, imam zguzvano resen problem za reprodukovanje digitalne muzike na jednom mestu.

I to realizovan uz tih nekoliko zamisljenih i uklopljenih kriterijuma, koje se bas i ne uklapaju u toj meri bas po svim ostalim plocama. 

Aorus svira u rangu D10 ili Khadas Tone Board - plafonjera.

Ovo sto ja sad slusam je druga galaksija. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Lemić said:

Hvala Kujo. Problem je što se ja ništa ne razumem u PC i zavisan sam od drugara, tako da mi ništa ne znače linkovi. Treba mi kućni računar, za muziku i svakodnevni internet. Potrebno je da mi neko skocka deo po deo, ili barem preporuči komponente koje bih mogao lako da kupim, bazno HDD od 4Tb i SSD za Windows, Linux mi nije rešenje jer se jako teško prilagođavam promenama. Neki fond od okvirno 800e. 

Sve Ok!

Ja sam mislio da ti treba PC čija bi glavna (jedina!) svrha bila da bude što je moguće kvalitetniji izvor digitalne muzike koji bi povezao na tvoj DAC i iz njega izvukao maksimum koji isti može da pruži.

Iz kompjutera koji nije optimizovan za audio, već bi ti igrao ulogu i kućnog računara za internet i ostalo, teško da ćeš izvući isti nivo performansi po pitanju kvaliteta zvuka.

Znači svruckaće ti dovoljno dobro za pozadinsku muziku, ali to verovatno neće biti to, i nikada nećeš čuti kako u stvari dobar flac (ili wav) fajl može da svira.

Za više od 15 godina sam probao mnogo kombinacija.

Jedini kompjuter koji je mi je bio dobar i za opštu upotrebu i za audio je Mac Mini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, Mikorist said:

 

Ovo sto ja sad slusam je druga galaksija. :D 

Beše onaj davnašnji film, "Odiseja u svemiru", daleko si sada.

Kujo, razmišljao sam o zasebnom audio računaru, ali da bude umrežen i kontrolisan radnim PCijem, jel to izvodljivo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, Lemić said:

Ja sam se opredelio za spoljni USB DAC sa svojim napajanjem, da li predložena ploča ima uticaja i u ovakvoj konstalaciji?

Implementacija USB-a na ploči je jako bitna.

Različiti USB portovi na istoj ploči mogu svirati različito, u zavisnosti od položaja u odnosu na ostale komponente i smetnje/zračenja koje iste unose.

Prenapucana mašina može unositi više smetnji od neke slabije koja je bolje prilagođena za audio svrhu.

Ja sam recimo na mom NUC-u u podešavanjima BIOS-a podesio da mi USB portovi budu USB 2.0, zato što USB 3.0 više zrači i unosi smetnje.

Dodatno, višak USB portova sam isključio i ostavio aktivan samo jedan za DAC.

Takođe sam u BIOS-u deaktivirao sve komponente koje nisu potrebne za audio reprodukciju preko USB-a (WiFi, internu zvučnu karticu, itd) kompjuter nije zakačen na monitor koji takođe može imati uticaja, itd, itd.

Dodatno je operativni sistem optimizovan dodeljivanjem realtime prioritetima procesima, koristi se RAM disk, itd, itd... :)

 

Kada se sva ova naoko sitna podešavanja saberu na gomilu, razlika u kvalitetu zvuka između ovakvog PC-ja i nekog za "opštu" upotrebu može biti nebo i zemlja.

Ako želiš da iz svog novog DAC-a izvučeš maksimum kvaliteta zvuka, moj predlog je da ideš na dve odvojene mašine.

Meni minijaturni NUC stoji u audio polici kao bilo koja audio komponenta, skoro da se ne vidi, bešuman je i smešno malo je plaćen.

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Lemić said:

Kujo, razmišljao sam o zasebnom audio računaru, ali da bude umrežen i kontrolisan radnim PCijem, jel to izvodljivo?

Apsolutno da!

Ja mojim NUC-em mogu da upravljam preko bilo kog internet browsera na bilo kom računaru u kući, a najčešće koristim Squeezer aplikaciju na Android tabletu i telefonu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, Mikorist said:

Aorus svira u rangu D10 ili Khadas Tone Board - plafonjera.

Svira bolje ali ne dramaticno. Nema petljavine sa usb krs protokolom, pogubljenim bitovima, iskrivljenim signalom, i sl.

Naravno da je tvoj skalam druga galaksija, ali racunaj tu i Zenov upliv;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Lemić said:

U dva odvojena PCa, gde staviti veliki HDD?

Meni je u NUC-u 2.5" SSD od 2TB sa muzikom, a ako se ima para može da bude i veći.

Najbolja mi je ta varijanta sve u jednom kućištu, i server i plejer, pošto se u suprotnom otvara ta priča magičnih audiofilskih rutera i mrežnih kablova, u koju, veruj mi, ne želiš da ulaziš! :D

Meni NUC sa velikim diskom, ako zatreba, igra i ulogu mrežnog diska, pošto ga vide svi komjuteri u kućnoj mreži.

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od NYC ima kod uspona par.

Ovaj stariji

WWW.USPON.RS

Mini računar Intel NUC BOX Intel Pentiuml N3700/DDR3/ m.2+2.5/HDMI//VGA/WiFi/BT NUC5PPYH

I mladji

WWW.USPON.RS

Mini PC Zeus GK3 Celeron QC J4125 2.70 GHz/DDR4 8GB/m.2 128GB/LAN/Dual WiFi/BT/2xHDMI/VGA

 

Ne bih preporucio polovnog, osim ako se bas neki od frendova koji kapiraju tu tehniku ne potrudi i pronadje nesto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Kuja said:

Najbolja mi je ta varijanta sve u jednom kućištu, i server i plejer, pošto se u suprotnom otvara ta priča magičnih audiofilskih rutera i mrežnih kablova, u koju, veruj mi, ne želiš da ulaziš! :D

Non kapito, mora mi se nacrta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...