Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
  • 8 months later...

ne moze bez monitora i tastarure jer nema mrezu. rt kernel je potpuno osiromasen da se smanji broj procesa i interrupata.

ima neki siromasni ui za pravljenje liste.

nije lose da se proba par pesama pa ko misli da moze da cuje razliku da se zeza dalje sa tim

uglavnom velicina iso fajla je 30mb, pokrece se sa usba kao i daphile, ucita se u ram pa posle pokretanja moze da sa izvadi usb stick 

kod mene na i7 laptopu gotovo da ne trosi cpu kad radi

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, sir Oliver said:

Daphila ima UI na tabletu.

Pušća sve živo od formata.

Radi na mizeriji od klijenta, ne treba mu i7 da otsvira pesmu.

....

Udobnost kod ovog je ravna gramofonu. U oba slucaja moras da ustanes ako hoces da promenis pesmu.

Za ovisnike(moj slucaj) o skip/next dugmetu odlicna terapija.

Znaci digitalno sa elementima analognog :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Da li se neko igrao sa CPU frekvencijom?

Na linux-u sam primetio razliku u zvuku u zavisnosti da li je f zakucana na odredjenu vrednost ili je dozvoljeno OS-u da je menja u odnosu na load.

Po meni bolje radi ako je zakucana npr na 1Ghz. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, silentbob said:

Da li se neko igrao sa CPU frekvencijom?

Na linux-u sam primetio razliku u zvuku u zavisnosti da li je f zakucana na odredjenu vrednost ili je dozvoljeno OS-u da je menja u odnosu na load.

Po meni bolje radi ako je zakucana npr na 1Ghz. 

 

Po specifikaciji(teoriji) bolje je drzati fiksnu za bilo koju realtime primenu

ako pustanje muziku svedemo na realtime primenu onda sledi da je bolje fiksna.

generelno, prelazna stanja su problem, kod palje gasenja resource-a.

Pustanje muzike je smesno po HW zahtevima pa ne bi trebalo da je nesto remeti, osim ako nema neka teska kompresija, ali tada se nece ni uspavati deo CPU snage

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 9 months later...

Ako sam masio temu izvinte

Kako da moj STEREO HI-FI  sistem  :D  (nebitno koji kakav) opremim za pustanje slusanje muzike sa neta  (RCA analog ulazi)? Do sada sam sa laptopa preko externe USB kartice Lexicon I-O22 pustao i to je bilo OK.

Da li neki od bluetooth aliexpress_ modula 4.1 ili  4.2 moze da ispuni ovaj zadatak i zadovolji reprodukciju npr FLAC fajlova?

Sta mislite da li PI moze da, opet uz aliexpress HAT,  posluzi za ovo i koji bi od nekoliko HAT DAC za PI mogli da preporucite?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, svr said:

Ako sam masio temu izvinte

Kako da moj STEREO HI-FI  sistem  :D  (nebitno koji kakav) opremim za pustanje slusanje muzike sa neta  (RCA analog ulazi)? Do sada sam sa laptopa preko externe USB kartice Lexicon I-O22 pustao i to je bilo OK.

Da li neki od bluetooth aliexpress_ modula 4.1 ili  4.2 moze da ispuni ovaj zadatak i zadovolji reprodukciju npr FLAC fajlova?

Sta mislite da li PI moze da, opet uz aliexpress HAT,  posluzi za ovo i koji bi od nekoliko HAT DAC za PI mogli da preporucite?

 

Ja sam ovo kupio sinu za igranje, možeš sve da puštaš preko bluetooth-a, ima dobar Wolfson dac na izlazu, ima još bateriju i solidan mu je domet. Zvuk je odličan čak is Youtube ako su snimci kvalitetni.

https://it.aliexpress.com/item/NEW-SMSL-B1-Digital-Hifi-Bluetooth-CSR-4-2-Audio-Receiver-Decoder-Bluetooth-digital-Turntable-Support/32750603797.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.xc08yN

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislio sam na neka DIY resenja, ili ne potpuni DIY vec da koristim neki sklopljeni modul. 

Sta moze da se ocekuje od PI HAT DACova ovih jeftinijih oko 10eu? Da li PI kao izvor zvuka uopste treba rasmatrati ili je on ipak vise samo za MP3 zvuk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Iščitao sam celu temu i osim postova u početku i koji su već stari 10 godina, nisam na dalje nešto našao osnovnu suštinu, a to je hardver. Prošle sezone sam prešao na PC kao izvor, prevashodno što je CDP otkazao i ko zna da li ću i kad ga vaskrsnuti, a zvuk koji trenutno imam sa USB DAC-om me sasvim zadovoljava i uz to pruža šorok komfor. Računar mi je star 12 godina, integrisana ploča i AMD procesor iz tog doba, kućište najobičnije, napajanje neko polovno, hard od 2Tb mlađi ali sa znakovima koji ukazuju da ga treba zameniti, znači, potreban je nov PC. Nisam kompjuteraš, imam drugara kpji je to bio, ali je već godinama van tematike, a hifilističarski pristup mu je totalno stran i već se neslažemo oko nekih stvari. Zato bih molio za pomoć da skockam novu mašinu za sveukupnu upotrebu, sa napomenom da ne igram igrice već samo net i skladištenje podataka,  kad ukucam HTPC u gugle, obično se pojavljuju gejmerski računari koji meni ne treba ni malo. Znači, sasvim skromna mašina, može i generacijski stara par godina, bilo da može da se nađe kao nova ili polovna.

1-Vertikalno kućište  visine maks. 47cm, poželjno sa filterima za prašinu i sa bar nekim usb ulazom sa prednje ili bočne strane, stajaće u dnevnoj sobi uz sam  muzički stub, znači, da bude kolko tolko prigušeno.

2-Napajanje, lepo bi bilo da bude pasivno, ali  tihi Noctua ventilator meže da prođe, zanimljiva je ideja sa početka teme, 2 napajanja, ima li nekih iskustava, makat i sa neta:

https://www.diyaudio.rs/topic/1044-pc-kao-izvor-zvuka-tema-mk-ii/page/2/?tab=comments#comment-23563

3-Procesor sve jedno, mada izgleda da AMD Ryzen drži primat. Tu ima 2 opcije, surovo jak ili smireniji i sa spuštanjem kloka, dj.nik je pisao o tome, sa integrisanom grafičkom svakako.

4-MB isto nebitno, možda samo sa Realtek čipovima, kako reče Mikorist, mislim da sam video  da neke ploče imaju posvećenu pažnju  USB-u baš sa aspekta audia.

5-Memorija, verovatno potrebno 16 gb u nekoj frekvenciji.

6-2 HDD-a po 4Gb zbog veze Raidu radi sigurnosti očuvanja podataka.

7-Imam Samsung SSD od 120GB, možda još jedan veći.

Nemam privilegovan izvor kupovine, znači, bilo gde i od bilo koga, ko što rekoh, može i polovno.

Hvala.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 56 minuta, Lemić reče

kako reče Mikorist, mislim da sam video  da neke ploče imaju posvećenu pažnju  USB-u baš sa aspekta audia.

Ne znam šta da ti kažem.....u PC idu (zauzeta su ) najmanje tri USB pod obavezno...Miš , tastatura i DAC....

Sva tri kabla se ponašaju kao antene (kroz minus pol- masu) ...Ako su bežično vezani onda su i (primo)predajnici zakačeni direktno na (istu granu) USB....

Da ne pričam o ukrštanju USB kablova (interakcije sa ostalim) , blizine ostalih uređaja samom PC - čak i monitor (HDMI) može da izazove promenu u zvuku na DAC (najbolje je nemati monitor) ...Onda svi imamo u kući po najmanje 2 mobilna telefona - pa puta 4 člana to je ukupno 8 ....Svi emetuju pogubne frekfencije za DAC....

Najbolje je da su i DAC i PC u faradejevom kavezu i /ili da su obloženi Mumetalom debljine 5 milimetara...

Što se tiče samog PC - tu u svakoj (cenovnoj) varijanti sklapam hardverski Hakintoš (bez obzira na OS) - nije me briga tuđe mišljenje...

Nego gledam koja je konfiguracija (zbir svih komponenti) identična Mekintošima - i za to ima lista :

https://www.tonymacx86.com/buyersguide/building-a-customac-hackintosh-the-ultimate-buyers-guide/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aorus ploce su besno dobre ali ove najbesnije solidno skupe.

Ono sto sam ja skockao u socijalnoj varijenti je Aorus M450, Ryzen 3200, x.2 ssd, i 16gb ddr4...sa vec postojecim kakobilosamodaneseceruke kucistem i Chieftec Arena napajanjem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...