Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

  • 1 month later...

Kako vam se čini ova spravica kao media streamer(youtube, 1080p, flac itd...)?

http://www.emmi.rs/brand-name-ra%C4%8Dunari-piko-pc.11.html?productId=43265

Ubi me buka od "starog" laptopa - od kad je otoplilo ventilator je glasniji od muzike koju pokušavam da slušam u noćnim satima.

 

Uzmi NAS i metni ga u špajz  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo ima tu  nejasnih stvari , pise da je zv.. kartica 24 - 192  pa dole ispod pise da je 32 - 384 . Da li je ikako moguce cuti  tako velike rezolucije kad su hi - res fajlovi  odavno stali i standardizovani na 24 - 96 i uglavnom su vinyl rip  dig... semplovani na xxxx rezolucije. Onda im na megdan dodje neki 16  - 20 bitni dac  koji je kvalitetno implementiran i pocisti  sa wav fajlovima  visoko rezolutne dac - ove  zajedno sa sve hi - res fajlovima. 

 

IQaudIO Pi-DAC+ Features

  • Raspberry Pi HAT (A+/B+/2) compliant accessory; EEPROM, mounting holes, WITH camera & screen flat flex cut outs
  • Full-HD audio – up to 24-bit/192kHz playback
  • Integrated hardware volume control (via ALSA), full 2v RMS
  • Built in High quality audio headphone amplifier (TI TPA6133A)
  • Class leading audio; 112db SNR, and -93db THD
  • Audiophile TI Burr Brown 32-bit/384kHz DAC (TI PCM5122)
  • Advanced ESD protection
  • Uses the digital I2S audio signals to reduce CPU load over USB audio solutions
  • Raspberry Pi powered, no external power requirements
  • Industry standard audio quality Phono/RCA connectors
  • Built in IR header to take optional Vishay TSOP4838
  • Fully built and tested Raspberry Pi accessory (Additional I/O pin headers are user soldered)
  • Designed and manufactured in the UK
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hi - res fajlovi  odavno stali i standardizovani na 24 - 96 i uglavnom su vinyl rip  dig... semplovani na xxxx rezolucije.

 

Ne, nije ništa standardizovano, postoje više vrsta "hajresa" od fajlova za dawnload pa do SACD, DVD-A i BD. Nijedan od ovih hajres audio diskova NIJE ripovan vinil (wtf?) pa digitalizovan sempel (mislio si verovatno na fajlove što se piratuju pa se mogu na računarima puštati).

Znači redovni audio diskovi (koji se prodaju svuda po svetu) su snimci kao i cd-i samo što imaju veću rezoluciju i moraš imati kompatibilni audioplejer za njih.

 

Onaj tvoj Burmeister garantovano i sa 16bit-a pojede ove igračkice kakvu god rezoluciju da puštaju ali sa nekim vrhunskim dakom i transportom (koji zaista i pusti na koaksu ili optici 24 / 96 ili 24 / 192) bi već bila druga priča  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam napomenuo sve vrste hi res sacd , bd , dvd audio , samo sam pomenuo vinyl ripove , to mi palo prvo na pamet jer i njih imam u hi res fajlovima. Uglavnom mi je sve sto imam hi res na 24 - 96 - 192.

Nije mi jasno to sto se desava u digitaliji i cemu dakovi i podrske 32 - 384 kad takvih materijala nema na snimcima i produkciji osim ako vestacki ne dizu u nekim programima . Na sacd discovima je bilo dosta muzickog materijala ali ne i dovoljno , dvd audio vrlo malo

Radjena su ozbiljma testiranja i kompijuter kao transport koji sa maticne vuce spdif ili opticki se pokazao kao savrsen transport eksternim dac - ovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U principu bilo koji NOS dac mozes da povezes sa RPI preko I2S.

Lepo je imati plocu koja se "lepi" na RPI ali ja se ne bi zbog toga ogranicavao. Pre bih recimo pre isao sa toliko hvaljenim TDA1541A, konkretno bi pokusao da nadjem ovu plocicu

http://www.diyaudio.com/forums/blogs/dvb-projekt/966-red-baron-dac-module-v4-0-out-production.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Cisto ne znam dal sam na temi ali evo mog iskustva pocetnika koji koristi

Raspberry Pi 2.....kupljen kao preporuka za hifi urnebes...raj za audiofile..itd.

E pa nije bas sve tako lako....operativni sistem koji je kao neka osnovna varijanta NOOB i koji podseca na windovs ali oooojjjjaaaaadjen....mozes da citas na netu i da pogleds nesto na youtubu ali bez ikakvih kontrola...da poteras neku radio stanicu itd.

da bi pustio neki film ili mjuzu sa fleske potrebno je da instaliras DRUGI OPERATIVNI...ja sam stavljao Kodi...koji je super pustac materijala sa fleske ali nista vise od toga komande... ojadjene!

kada pricamo o medija strimeru pa sta ce mi to kad mogu da priblizim lap top muzickom uredjaju i pustam materijal u direktu ili preko spdif-a

eto to je moje prvo iskustvo sa RPi utemeljeno na jednom vikendu....ali ako jednog dana poteram na njemu Foobar2000 bice to raj!!! sve ostalo je drndanje da ne budem vulgarniji!

za pare koje sam dao na super sonicni RPi mogao sam da kupim neki mini PC i da nakrivim kacket da mu stavim sve i odma od softvera i da je jedina mana sto je malko vece ali ne preko dimenzije neke audiofilske komponente. toliko

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a zaboravih osnovnu namenu RPi-ja da je dobra stvarcica za programiranje itd....znanje potrebno da se uposli RPi kao neki aparatic je vece ili jednako onom da se isprojektuje nesto sa Mikrocipovima. tako da ako zelite nesto da napravite automatizovano uzmes Mikrochip i milina od univerzalnosti a ako hoces multimediju....uzmes mini PC za iste pare....eto tako je to dok ne napisu mao bolji softver za RPi!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje iskustvo sa RPI2.

Kupiš nekoliko mikro sd kartica, instaliraš sve i svašta. Menjaš po želji. 

Openelac- Kodi varijanta za video plejer, radio, "besplatni" TV...

Osmc, Volumio, Moode, ... za audio plejer. Kontrolišu se preko web aplikacije.

Ni ja nism zadovoljan.

Reko ajde biće NAS ali ne može da potera mali 2,5" od 2tb hardić. Zaboravi. Nije napajanje. Uzeo 2,1 A.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Reko ajde biće NAS ali ne može da potera mali 2,5" od 2tb hardić. Zaboravi. Nije napajanje. Uzeo 2,1 A.

 

Treba probati USB hub sa eksternim napajanjem.

Kukali su nešto za RPI kao NAS, da je mnogo toga na istoj magistrali, brzina, bla, bla... ...slabo se ja u to razumem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...