Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

interesantno je sve ovo mada...   nije mi jasno koji je smisao bilo šta praviti ako će se analogni izlaz koristiti,

meni npr. je jedino važno napraviti nešto sa DIGITALNIM IZLAZOM i sa tim signalom naranit neki DAC

Pa ovde je sve pravljeno. I streamer ( android dongle) i DAC ( nakalemljeni USB audioadapter -ObjectiveDAC http://www.jdslabs.com/products/39/odac-objectivedac/)

Mogao je i neki drugi (USB ) DAC.

 

jer bi u suprotnom mogao i dalje koristit cd plejer...

Ali ne za muziku koju imas na PC-u.( FLACi)

 

Prosto ne mogu da verujem da je jedino rešenje SQT sa EDO modom  :unbelieveble: ili neki stari pc otpad koji zuji...

Pa moze i nezujeci PC sa Daphile ili AP Linux-om pa DAC.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Laptop i WD TV Live Hub. Ovo drugo retko, zbog losih android aplikacija za kontrolu.

Laptop sa usb vezom na MF V90 Dac i kontrolom preko FoobarCon app je strava.

Razmisljam da probam Raspberry Pi 2. Jeftino, a sa volumio, rune ili daphile to, kazu, radi dobro. Mozda neki od nabrojanih sistema ne moze, ne mogu da se setim, ne drzi me za rec... Kontrola preko androida ili ako imas apple, svejedno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš neki predlog nešto konkretno? Neki link? Šta ostali forumaši koriste kao transport za svoj dak?

ja sam probao WD TV i radi ok samo što je ograničen na 24/48 mada je i to dobro :oke:

Za Bit Perfect reprodukciju ima nekoliko resenja a ja cu pomenuti 3.

1 Windows

Ogoljeni Windows racunar + Foobar2000 ( mada moze i neki drugi player)

2 Linux

A. Headless PC (neki nettop bez ista. Njente ekran, njente tastatura , misi,...).

 

HP_thin_0.jpg

Ubodes flesku sa Daphile distribucijom   ( http://www.daphile.com/), PC se digne i gotovo.

Na androidu ukucas www.daphile.com i dobijes user interfejs, biras mjuzu, pustas,....

daphile-ripper.png

Moze neki USB DAC.

 

 

B.  PC sa hardom. Moze vrlo skromnih hardverskih kapaciteta. (Meni radi na PCu koji ne moze ni da pokrene WIN. Zauzece procesora manje od 20 % a memorije 200MB prosecno. Moze i da svira i da se surfuje bez  zastoja).

Zahteva malo vece znanje Linuxa od Daphilea ( koji ne zahteva nikakvo :) ). Dignes AP Linux ( http://www.ap-linux.com/),  nasnimis muziku i gotovo. Sve sazvakano i radi. Digne se i music player deamon pa mozes i da streamujes na neki streamer a mozes i da direktno na DAC. Ja koristim CANTATA player i odlican je.

cantata3.png

Ako si na  netu  prikazuje podatke o izvodjacu i pesmi ( sa  slikama). Prelistavas bazu muzike po  omotima. Veoma lako manipulisanje tagovima sto je narocito potrebno kod klasicne muzike ( lako pretrazujes po kompozitoru, izvodjacu, orkestru,  dirigentu, izdavacu,....)

Sem Cantate tu je i XBMC  i svasta  nesto  sto jos  nisam isprobao.

Mozes  da RIPas CDe ( nisam uspeo da przim, fali neki linux modul)

 

 

PS Imao sam malo problema kod formiranja AP LINUX sistema ali sam dobio odlicnu, strucnu, promptnu i punu strpljenja , tehnicku pomoc da sve prevazidjem. ( Na SH jeziku  :oke:  )  Pozdrav i  zahvalnost adminu AP Linuxa gospodinu  Marku Leroti ovom prilikom   :good2:

Ima tu jos mnogo drugih linux based resenja ( rosberi, budzenja nekih drugih unix based uredjaja, rutera )..) ali su mnogo zahtevniji sto se tice znanja i ulozenog truda da prosviraju.

 

Lepo,lepo ... I valja li, kazuj bre !?

Ne znam, ne postizavam da ga probam. Uzeo sam da ga probam na AP Linuxu (koji je prihvatio sve DACove koje sam prikljucio) ali sam morao da razbucam AP Linux sistem zbog nekog posla pa sad moram opet da ga bildujem

Nadam se da ce dobro da svira.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A koji je to HRT? Ima onaj http://www.highresolutiontechnologies.com/wp-content/uploads/2014/02/msiii_hifi+.pdfsa navodno 3 1794 čipa... I na popustu je oko 169E, mada još out of my reach...

Nije kupljen  kao  taj nego ovaj (90$)

hrt%20music%20stremer%20II%202011.jpg

Ali , kako da  ti kazem, malo je :siroma: firmware upgradovan  na III  :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma pc sa Foobarom koji koristi teške beta drajveri za dvaA i Sacd će morati sačekati dok bude sve šljakaklo kako treba, neko će reći da se to ne čuje... neko će reći to su 0 i 1, kažu ripuj sa cd-a pa snimi zvuči bolje i sl.   Čak smo uporedili i 16x i 1x snimke (ustanovili smo popriličnu razliku) i na kraju smo upoređivali crne i srebrne diskove, ista stvar...

Meni se zvuk sa windows-a ne dopada a isprobali smo sve moguće kombinacije (karan, yulong, aurelic dac i asus stx) jednostavno nije "dovoljno" dobro za mene!

Ovaj Daphile ću isprobati čim nabavim neki laptop koji poseduje digiout jer moj Dac ne poseduje usb. Dotle ostaje da tragam za nekim drugim externim transportom ili da i dalje koristim wd za flek i pioneer za DvdA i SaCd. Moje pisanje se odnosi samo na 24bit-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vecina novijih laptopova ima opticki digitalni izlaz na jacku za slusalice. Mada iskreno preporucujem neki USB interfejs.  Makar USB na I2S ili  SPDIF pa na dac.

 

Misliš da ne valja miniSPDIF naspram nekog USB adaptera? Bolje da kupim "ozbiljan spdif kabel" nego neki krš usb adapter za

koji će takođe trebati i kabel. Vidim ja da će na kraju ipak SQT rešiti moje hajres potrebe  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmisljam da probam Raspberry Pi 2. Jeftino, a sa volumio, rune ili daphile to, kazu, radi dobro. Mozda neki od nabrojanih sistema ne moze, ne mogu da se setim, ne drzi me za rec... Kontrola preko androida ili ako imas apple, svejedno.

 

RPI ne radi sa Daphile, tj. obratno.

Nije jos developer izdevelopirao Daphile za ARM procesore.

Ja ga pitao na mail kad ce to da uradi, stigao mi odgovor: Thanks for your interest in Daphile! I am on vacation and won't be back until August. Cheers!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Misliš da ne valja miniSPDIF naspram nekog USB adaptera? Bolje da kupim "ozbiljan spdif kabel" nego neki krš usb adapter za

koji će takođe trebati i kabel. Vidim ja da će na kraju ipak SQT rešiti moje hajres potrebe  :wink2:

Pa  ne znam. Ima maticnih ploca sa SDIF( optickim)  izlazom a opet  svi furaju taj USB fazon. Dal zbog jittera ili biterfecta?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa  ne znam. Ima maticnih ploca sa SDIF( optickim)  izlazom a opet  svi furaju taj USB fazon. Dal zbog jittera ili biterfecta?!

 

Moje iskustvo: 1. optika, 2. koaks, 3. ušb

btw srebrni Hawkeye coax je koštao 5x više od optike ali ga ovaj šije i to debelo...  kod usbea treba još više platiti za gore...  znam nema

logike, jedinice i nule :stink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima logike. Nisu jedinice i nule al nemoj sad to.

Koji DAC  si koristio?

 

Ako su to tvoja iskustva  onda kupi neki PC ( sa optickimizlazom)  za 20-30 Evra i nabodi  Daphile.

 

Pa tako ću i uraditi a posle idem na Touch+EDO čudi me što još niko sa foruma nije probao EDO ili je to ono gramafon je zakon digi svakako ne valja?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

RPI ne radi sa Daphile, tj. obratno.

Nije jos developer izdevelopirao Daphile za ARM procesore.

Ja ga pitao na mail kad ce to da uradi, stigao mi odgovor: Thanks for your interest in Daphile! I am on vacation and won't be back until August. Cheers!

Pa jes, to je developer, sta ces mu on developira. Ma, moze valjda i volumio ili nesto drugo na linux platformi, pisao je mislim Manic ovde da mu super radi Rpi tako.

Gledam nesto, ima da se kupi i hifiberry-jeva plocica koja dodaje s/pdif izlaz na Rpi, citam da dobro to radi, samo se bocne na Rpi, ima cak i case za takvu bocnutu simbiozu. Mislim, sta znam, to mu mozda dodje i najbolje resenje. Em zaobilazis usb koji sa hi-res moz da stuca sa Rpi, em moze da se koristi sa dacovima koji nemaju usb ulaz a vele ljudi i da je coax bolji od usb, trt mrt... a tah hifiberry kosta valjda nesto kao i raspberry pa kad se to sve kalkulacijom posabere opet izadje sasvim pristojna cifra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je sad ripovana muzika na dva terabajtna usb hdd-a koji su povezana na Pogoplug-biz. (Nas -cloud rezenje). Pristupam im iz lokala preko mreze ali i globalno bilo gde iz sveta (ako imam internet). Muziku streamujem na Apple Airport ili Roku Soundbridge( squeezebox 2).

Daphile i AP Linux su mi alternativna i experimentalna resenja. Da otkrijem da li je bolji PC kao izvor ili streamer.

Hi res mi nije za sada prioritetan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre neki dan videh Argon Stream 2, cena 170 evra u inozemstvu. Koga ne interesuje vise od 16/44.1 nije losa makina. Spici se na mrezu pa onda na dac (mada ima i analogne izlaze).

Ja nesto gledao, imam manje od 2% hires flakova, nisam zainteresovan za to. Argon, hmmm...

Od kompletnijih masina svidja mi se i Onkyo C-N7050, ali to je ozbiljnija cifra, mada je i masina pravi multipraktik nema sta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

HP t5740e Thin Client na Balkanu 50eur. Full pasivno lađen.

 

http://www.diyaudio.rs/topic/1044-pc-kao-izvor-zvuka-tema-mk-ii/?p=199222

 

Pa dobro znaš šta sam mislio, uglavnom se kod nas koriste za audio rashodovane mašine koje više ni ženama ne možemo uvaliti a ni za surfanje nisu dovoljno dobri i ne vredi ih ni prodavati jer skoro pa ništa ne vrede...   Računar koji je što bi moj prijatelj reko "sporiji od interneta"  :wink2:

Taj mali HP ima i spidf ili samo ušb?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...