Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

Čemu služe prva dva, I/U balansirano na SE i eventualno analogno filtriranje? A treći je samo buffer i dodatni filter? To je ubiveno u pojam tako. Možda sam dak i nije toliko loš, ali šta to vredi. Nisam baš upoznat sa tim dakom, mislim da ima i strujni i naponski mod na izlazima.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čestitam @Mikorist ti si svoje uradio. Šteta što se i drugi nisu uključili, ne zbog mene i mog DAC-a, nije to suština, nego da se razvije stručna (inženjerska diskusija) o čemu ZEN stalno napominje. A ovo je samo zgodan primjer jer je jednostavan DAC. Nadam se da če ovo potaknuti STRUČNU raspravu, jer ovaj forum ima taj potencijal!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najjednostavnije i najbrze sa ESS je enable voltage out, i onda direktno sa DAC chipa kond na buffer i napolje

malkice pasivne filtracije i to je to

cak bi se sve moglo spakovati u sam D10

moze i strujni mod, al to onda zahteva posebno kuciste - ono sto je Mikum radio sa svojim ...... al je napravio gresku u koracima sto je ostao na OP

msm, moze da menja OP do besvesti, da manje ili vise umiva, ali i dalje ostaje pri istoj koncepciji i zvucace kao ta koncepcija , sa svim ogranicenjima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Zen Mod said:

najjednostavnije i najbrze sa ESS je enable voltage out, i onda direktno sa DAC chipa kond na buffer i napolje

malkice pasivne filtracije i to je to

cak bi se sve moglo spakovati u sam D10

moze i strujni mod, al to onda zahteva posebno kuciste - ono sto je Mikum radio sa svojim ...... al je napravio gresku u koracima sto je ostao na OP

msm, moze da menja OP do besvesti, da manje ili vise umiva, ali i dalje ostaje pri istoj koncepciji i zvucace kao ta koncepcija , sa svim ogranicenjima

Једини проблемчић је то што не знамо како се унутар чипа добија тај напонски излаз, јавља ми се некакав једноставан опамп..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve ima u Datasheets

da ne tvrdim sad nista, davno bese kad sam gledao
moguce da ne moras nista da radis , samo pitanje sta turis iza
ako turis I/V onda ce radi u tom rezimu
ako ga opteretis sa high R, onda je u V rezimu

ponavljam, davno sam gledao ESS datasheets, a sad nemam glave za to , tako da nemedrzizarec

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eto, sve ima na forumu, probali ljudi

a nije Pass i nije Tannoy :smesna:

dakle, dobro sam se obsetio - ne treba nista premandurivanja oko ESS, pitanje je sta stavis iza njega, da li ce radi I ili V 

nesto mi ostalo u secanju da je manje vise za sve ESS chipove slicno - imaju Rout reda 180R ..... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Zen Mod said:

dakle, dobro sam se obsetio - ne treba nista premandurivanja oko ESS, pitanje je sta stavis iza njega, da li ce radi I ili V 

nesto mi ostalo u secanju da je manje vise za sve ESS chipove slicno - imaju Rout reda 180R ..... 

Пар пута је већи али нема везе, поента је да немамо појма како коло избацује тај напон из чипа, напонски појачавачи обично су највећи загађивачи..

Можда је здравије узети струјни излаз па радити IV конверзију компонентом којој знамо перформансе..

Како год, видим да се полако и фирме које су стандардно избацивале чипове са напонским излазом враћају на решења која захтевају стандардну IV конверзију.. можда су се разочарали у своја интегрисана решења, можда се више поуздају у модерне опампе..

 

Izmenjeno od VukJov
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to sto rekoh za najjednostavnji nacin , to je iz iskustva

moj Vlada (AR2) je hrkljus vremena ulozio u igrarije sa ESS, a dosta mog Skype vremena je ulozeno u to

naponska varijanta je samo jedna od probanih  i daleko od toga da to radi lose

moze bolje, al uz mnogo vise vremena i para 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako je Sale napisao, Rout ESS je reda 180R, konkretno za 9018 je 195R, tacnije on ima ukupno 8 kanala po 780R, ako se ide stereo po jednom chipu onda je to 4 DAC kanala po audio izlazu sto dodje 780R/4 = 195R.

(ako se ide dual mono sa dva ess chipa onda je 97.5R)

I taj cip ima oba moda prakticno na izlazu i naponski i strujni, samo je pitanje sta je posle njega, to diktira koji je mod.

Za strujni treba teoretskih 0R load-a sto je tesko za direkt samo trafo ako se zeli.

I dodatno strujni nacin rada ima dosta losu THD spektru. Znacajno losiju od naponskog.

Sad koliko se secam ima merenja da su ljudi bas ovo poredili i da su okaceni. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ако се не варам овај је у малом топингу.. није баш за само конд на излазу, мада би и могло зависно од идућег степена.. реално би прогледао само да се ишчупају прва два опампа и остави излазни само са пасивним филтером пре, то је сигурно изводљиво без већег карабуџења..

ES9038Q2M.bmp

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po pitanju D/A konvertora sa naponskim izlazom preporucujem da pogledate seme Sony Espirit serije CD-plejera , (X229ES, X339ES, X559ES , X779ES , ) , tu se koristi D/A kolce Sony CXD2562Q koje ima duplo balansirane naponske izlaze , u tim sada lako dostupnim servis manualima se moze tacno videti kako je Sony radio de-emphasis RC mreze , Low pass RC filtere i aktivnu Balanced to Single-End konverziju , i jos puno koje cega interesantno ,

btw , jedno vreme sam koristio CDPX339ES i bio prezadovoljan zvukom . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...