Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

pre 20 minuta, NIXIE reče

Da. Recimo stavi takav filter na bilo koji uređaj i gotovo je s tim. Postoji sigurno mogućnost uklanjanja toga, ili pomeranja na višu frekvenciju,  kad bi se došlo nekako do šeme.

Ne treba sema. moze sofverski das se resi

https://www.diyaudio.com/community/threads/ess9038-non-oversampling.342643/

Citat

What you mean is called OSF Bypass = OverSampling Filter Bypass. A function that is offered by the Sabre chip.
Neither Ians nor Audiophonics nor Allo nor any other ES9038Q2M DAC I'm aware offers access to this feature
via user interface/controller/driver.

And yes, at 8*FS the internal oversampling """filters""" get bypassed with OSF-B.
BUT. You still need to feed 8*FS. That means you need to upsample your data externally.

And these data still run into an IIR filter after that btw.

Therefore all this has nothing to do with good ole Non-OverSampling (NOS).

OK. Let's say you can live with that.

Then there'll be other side effects that come with OSF-B:

* You can't use software volume control anymore.
* And e.g. Mute wouldn't work anymore, which might cause nasty noises here and then.

Bottom Line.

If

* you don't look for NOS,
* you can also live with these side effects,
* you have a real good resampler and
* you're able to activate OSF-B

give it a try and let us know how it works.

There is a slight chance that externally resampled data @ highest quality
do have a slight advantage over the internal function/filter of the DAC.
 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako može, onda minimum phase slow roll of filter mi najbolje deluje. Možda ne sme bez ikakvog filtera. Ali analogni filter ostaje, zato bi valjalo možda imati šemu. Preterali su sa tim filtriranjem.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, NIXIE reče

Ako može, onda minimum phase slow roll of filter mi najbolje deluje. Možda ne sme bez ikakvog filtera. Ali analogni filter ostaje, zato bi valjalo možda imati šemu. Preterali su sa tim filtriranjem.

ama jok sve je u XMOS XU208

 

GITHUB.COM

SkySong XMOS XU208 Firmware. Contribute to h0tc0d3/SkySongFirmware development by creating an account on GitHub.

nabodem na njega CH341 programmer 

skinem bin dfu 

editujem bin

vratim nazad sa d10 DFU - a moze i nazad preko  CH341 isto :nananana:

D10 DFU.zip

 

 

Evo ga ovde Winbond W25X40

DSC_0567.jpeg

 

Prvo napravim bekap - za sličaj ako napravim ciglu od njega :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, asimze said:

Znači ovako: žašto mjenjati USB kabal kad proizvođač najbolje zna koji je kabal optimalan. Zašto vanjsko napajanje, da treba proizvođač bi to stavio, nije DAC neki ozbiljan potrošač. A svi oni koji kupuju Sparkos valjda ljudi imaju psihički problema.

Ne ne, promašio si temu, proizvođac pravi proizvod da zaradi, i tu kalkuliše šta mu se isplati a ne šta treba za kvalitet, a mi se igramo i zabavljamo..jel mora stalno da se ponavlja objašnjenje da bi se održao neki nivo priče. Baš me(nas) briga šta rade proizvođači.

Ako je Nixie subjektivan, onda vajde nema bez njegovih ušiju...

Sa druge strane utisci su varljivi, može da se učini danas ovo sutra ono, neko padne pod moć boga novca, neko prosto ne čuje visoke....

Zna Nixie koja ja moja strana pitanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

InkedSold.jpg.3901c07be60655b14ef6328d47c265da.jpg

Ovo liči na neka trik pitanja.:mrgreen: Šta je neobično na slici?

Zašto se vode paralelne veze 1 ako je bitno frćkanje žica 2.

Pod 3 ima dva pitanja, a jedno je, čemu paralelni izlazi, da onaj drugi, valjda, bude kao antena prvom?

Primer prakse neshvaćenih receptura bez kontinuiteta logike.

Bušmani iz Kalaharija imaju termine za dve gladi, Mala glad i Velika glad, Mala glad je kada treba napuniti stomak, a Velika glad je glad za smislom... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 časa, NIXIE reče

Ako može, onda minimum phase slow roll of filter mi najbolje deluje. Možda ne sme bez ikakvog filtera. Ali analogni filter ostaje, zato bi valjalo možda imati šemu. Preterali su sa tim filtriranjem.

Kači bre one grafikone što si mi poslao na Vajber :D Jbg ....Topping nije da se sluša na 44.1Khz :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde je ozicenje bar u istom stilu, bez kinjenja impedanse, ekstra izlaz blago reci nepotreban.

Eliptican filter je neophodan na kraju DAC konverzije, ali i donosi probleme koje nosi, Inace bi bio raj inetmodulacija i uplitanja nadcujnih frekvencija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači na 16bita 44.1kHz, frekventni opseg je 18,5kHz -3db. Već na 24bita 96kHz je 0dB na 20kHz. Online generator ne može preko 20kHz, to mu je to.

Četvrtke ne može da reprodukuje na 20kHz. Samo na 24bita 192kHz dobije se nešto nalik četvrtkama, sve stalo je sinus. 16 bita 44.1kHz sinus se dobije i na 10kHz.

Ovaj DAC ne treba slušati na 44.1kHz. Nisam to ni znao, uglavnom smo ga slušali sa 44.1k kao i original fajl sa diska ili Tidal. Nešto malo ima 24bit 96k. Večeras ću probati da menjam malo frekvencije uzorkovanja u plejeru da vidim kakvi su čujni efekti toga.

Za slušanje muzike, koncepija oversampling-digital filter-delta/sigma DAC po meni je promašaj.

Duboko sam ubeđen, nakon slušanja niza uređaja, godinama, pravi put je DAC bez oversamplinga i filtera, po mogućstvu R2R.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam sme li se petljati softverski, i kakvi bi bili efekti promene brick wall filtera na neki blaži. Tu postoji mogućnost da DAC postane mrtav. U principu taj digitalni filter prati frekvenciju uzorkovanja. Zato ovaj DAC mislim da treba slušati na 24bita 192kHz da bude što manji uticaj tog filtera.  Na D50S se ti filteri mogu menjati, čujne razlike ili ne postoje ili su minimalne.

Moj DAC nema filter, tako da ja forsiram obično 88.2 ili 176.4kHz da mi smetnje budu na što višim frekvencijama. U Album plejeru u DSP menadžeru kad se radi upsampling ima nekoliko opcija digitalnog filtera, ili bez filtera. Probao, nema uticaja na zvuk, ne znam čemu to služi.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...