Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

JeNeAa budi mnoga izuzetna sećanja, što današnji omladinci nikad neće doživeti i razumeti. Ovde ne mislim na odsluženje roka, mada moram priznati da sam kraljevski prošao taj izazov, već na namensku proizvodnju gde je moglo da se nađe nečega što danas ne može da se izmašta. 

Izmenjeno od Leonardo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najbolje bi bilo da ja zakuham veliki đezvenjak i fino mi razvučemo porciju mahalanja. Na kraju obavezno gledanje u filđan dal je Topping D10s toliko vrijedi, i šta bi Andrew Sparkosu da spiči toliku cijenu za onolišno govance?!!!

Šta smo zaključili gospodo?

Martin u Zagreb, Martin iz Zagreba. Ili?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne ostane baš bez zaključka.

Sparkos znatno bolji od OPA1612 u prepojačalu. Nije toliko velika razlika između ova dva u odnosu na razliku koju sam čuo u Topping-u, ali ovo se mora kupiti što se mene tiče.

Što se Topping D10S Mikine varijante sa eksternim napajanjem i Sparkos-om tiče, voleo bih da zvuči malo agresivnije. U odnosu na fabričku varijantu napajanu samo sa PC preko USB kabla, ovo je veliki napredak ali i cena je barem udvostručena (mislim na cenu bez neke ovakve kutije).

20220513_192421_copy_1117x1548.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 30 minuta, vladd reče

A sta je to znacajno bolje kod Sparkosa u odnosu na 1612? Mislim koja je to karakteristika koju ne pokriva OPA?

Objektivno.

Znači ovako: žašto mjenjati USB kabal kad proizvođač najbolje zna koji je kabal optimalan. Zašto vanjsko napajanje, da treba proizvođač bi to stavio, nije DAC neki ozbiljan potrošač. A svi oni koji kupuju Sparkos valjda ljudi imaju psihički problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

voleo bih da zvuči malo agresivnije.

Ne može. Ima filter od 18-22.05kHz.

viber_image_2022-05-12_22-11-05-183.png

Nema opcija da se isključi - nema NOS mod. D10 balanced novi ima opciju da promeniš filter :Viannen_loungelizard:

Verovatno popstoji tvik kako se to radi - onaj Bugarin sa audiosciencereview je radio to. 

Ali ja ne znam kako se to radi....Btw njegov DAC liči na kupusaru:D

 

p.s.

Ja taj filter ne čujem preko Tannoy. Pitanje je da li ga čujem i preko slušalica - jbt 18Khz - ali verovatno mozak registruje kao nedostatak agresivnosti jer je vrh opsega zaobljen......

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, asimze reče

Thx @NIXIE ali ipak da malo razjasnimo. Bez ferita i ona dva velika filtera?  USB A+B ulazni kabal ima veliki utjecaj?

Feriti ne po meni jer još mekše zvuči, filter mrežni može, on nema tako negativnog uticaja na zvuk. Kad sam ga uklonio nisam primetio nikakvu razliku. USB kabal kao što sam rekao, dosta utiče na zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, vladd reče

A sta je to znacajno bolje kod Sparkosa u odnosu na 1612? Mislim koja je to karakteristika koju ne pokriva OPA?

Objektivno.

Objektivno - nisam ništa merio.

Subjektivno - sve je bolje, čistije, brže, bolji je attack i definicija basa, utisak je da tonovi duže traju. Visoki su malo prisutniji, ali nema oštrine. Gitare akustične i klavir zvuče dosta bolje. Najveći dobitak je ipak u bas sekciji.

Razmišljam kako bi zvučalo neko RIAA pretpojačalo sa ovim?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 32 minuta, Muad'Dib reče

Ima filter

Da. Recimo stavi takav filter na bilo koji uređaj i gotovo je s tim. Postoji sigurno mogućnost uklanjanja toga, ili pomeranja na višu frekvenciju,  kad bi se došlo nekako do šeme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...