Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

pre 1 sat, asimze reče

napojni kabal na LPS se mjenja jačina signala na izlazu iz pojačala.

Ne menja. Ako izmeriš napon na izlazu DAC - biće uvek 2.0Vrms@0dBFS

Menja se struja koja prolazi kroz LPSU - i još neki parametri koji ne mogu da se izmere unimerom.

Imaš utisak zbog nekih pomerenih frekfencija na mesto izbačenih EMI da se jače čuje - ne čuje se jače nego šire - zbijenije - u fokusu. :D

Isto tako može i lošije da se čuje.  Sa više EMI - ako nisi ubacio dovoljno ferita - ili ti uzemljenje nije nizašta;)

 

DAC je kao fino naštelovana radio stanica - primopredajnik. Nema nikakve razlike. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napojni kabal nema veze sa pojačanjem. Nego ako si imao neki PRC kabl, ti kablovi prosto usisaju zvuk, unište ga, pa ti sad zvuči veselije. Isto ti je to sa svim kablovima.

DDDAC radi  24bita i 192kHz preko SPDIF ulaza, i 384kHz preko USB. Pošto je NOS DAC bez ikakvih filtera, čuje se promena frekvencije. Sa Mikinim to nisam primetio.

Sinoć sam malo kasno krenuo, zbog Noleta. Prvo moj DAC pa Mikin. Proba je bila sa lampaškim pretpojačalom 4x6CC42  i lampaškim baferom 6N6P. Večeras ide na tranzistorski preamp i direktno u pojačalo.

Kablovi VDH CS12 za 230AC, VDHD102MK3 signalni i SUPRA USB A+B (onaj najjeftiniji). Zvučnički 4x CS122. U ovoj fazi ne menjam kablovi da se ne pogubim.

DAC zvuči superiorno u odnosu na stock Topping D10 i D50. Malo mi mekše zvuči u celom opsegu od DDDAC 1794 sa trafoima na izlazu,  sličnije DDDAC sa kondenzatorima na izlazu. 3D slika i dinamika su odlični. Treba mu jedno sat vremena da se ugreje i stabiliše zvuk, otprilike isto kao DDDAC.  Najviše me zvukom podseća na SMSL SU-9 koji mi je nedavno bio u gostima.

Zbog malo mekšeg zvuka, očekujem bolji rezultat sa čisto tranzistorskim setapom večeras. Kad ustvrdim šta mu najbolje pasuje od pretpojačala, ili bez pretpojačala, probaću još neke kablove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene nije tako zvučao SMSL SU-9, e sad od sistema do sistema ima puno razlike. Pišem po sećanju, pošteno bi bilo imati obe sprave pa uporediti.

 

A i ti ne koristis Wondoz, rekoh ti KS driver uvek zvuči otvorenije od ASIO i WASAPI. Pošto nemam iskustva sa Apple i Linux ne mogu da uporedim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, NIXIE reče

Napojni kabal nema veze sa pojačanjem. Nego ako si imao neki PRC kabl, ti kablovi prosto usisaju zvuk, unište ga, pa ti sad zvuči veselije. Isto ti je to sa svim kablovima.

Ma nije PRC, maaaaaajke mi! Dobio od svojih iz ABB, mnogo osjetljive i ozbiljne stvari oni rade. Ima širm kalajsan. Zato moram sad nabaviti one @Muad'Dibferite ali mi nikako ne ide od ruke. Ovi iz RS neče da šalju ovamo, a sa drugih lokacija malo mi glupo kupovati samo to jer je poštarina pet puta skuplja od 2 ferita. Tako da nikad uskladiti dva dobra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I kad sam se raspisao imam jedno pitanje vezano za ovaj napojni kabal: Olflex-FDo 891 4G2.5 (14AWG).  Hoču da ga iskoristim i kao napojni kabal za Rotel RA-840BX2. Rotel ima onaj starinski spoj sa dvije žice direkt u pojačalo (nema utičnice). E kako sad da iskoristim sve četiri žice, grehota bacati jednu žicu! Da li dupla žica na Nulu, gdje vezati ovo uzemljenje? Na onaj spoj gdje se spaja GND gramofona? Neka igre počnu!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ekološki čista struja. Rijeka Bosna zelena ko Neretva kako su ukinuli željezare u Varešu i Ilijašu. U Zenici divlje patke plivaju po Bosni.

Šta je ovo @NIXIE ponestalo hrabrosti da objavi rezultate testa?! Kad počne lijepiti Sparkosu hvalospjevove a i tvojim dodacima na Toppingu D10s možda ga @Zen Mod i banuje barem na sedam dana!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poskidaj ferite sve. Možda tebi ne trebaju sa dobrim uzemljenjem. :D

p.s.

Pogotovo onaj koji ide na USB kabl unutra - mož da se desi da je umrtvljeno previše. Da sam preterao.:buehehe:

I već kad otvaraš - probaj neki drugi USB kabl koji ide unutra :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da....sad je doosta bolje, samo nisam dirao još filter i ferit na 230AC. Sve zvuči konkretnije, brže, veselije. Nema apsolutno šuma nikakvog. Ovo ti je ko kuče kad pustiš sa lanca. Po meni treba probati ferite na žice, lako se to skida ako ne valja. Ja sam sve filtere iz daka i ostalih uređaja izbacio. Jednostavno mi mutnije zvuči.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 36 minuta, NIXIE reče

Da....sad je doosta bolje, samo nisam dirao još filter i ferit na 230AC. Sve zvuči konkretnije, brže, veselije. Nema apsolutno šuma nikakvog. Ovo ti je ko kuče kad pustiš sa lanca. Po meni treba probati ferite na žice, lako se to skida ako ne valja. Ja sam sve filtere iz daka i ostalih uređaja izbacio. Jednostavno mi mutnije zvuči.

Verovatno ih neću ni vračati. Eksperimentisao sam i menjao im mesta.

Probaj i bez filtera direkt. Moguće da mu to da tu oštrinu *(rezoluciju) koju sam ganjaš. 

 

Nego.....jel i dalje podseća na SMSL SU-9  ?? :buehehe:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja govorim o mom sistemu, Supra zvuči najbolje od svih jeftinih USB kablova koje sam imao prilike da probam. Interkonekti svi su mi trenutno VDH D102 MK3. Njih je lako nabaviti ovde jer ih prodaje Korato. Nije vrh vrhova, meni se najviše sviđaju, opet naglašavam od tih jeftinih kablova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...