Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

pre 49 minuta, Zen Mod reče

trci oko njega i vice "Čiko, daj krug!"

 

:smesna:

Zajebantu. Da nisan slušao Sanskrit pa da se zabrinem za zdrtavlje.

Generalno AKM  čipovi su govno u odnosu na Sabre ES9038.

Jede ih po dinamici i detaljima. Drugo, Sabre nema obojen zvuk.

Ajde njega nego šta nisam slušao sve i poredio...

Topping D50s,   SMSL SU-9,  Schiit Modi, R2R DAC-ove razne i najskupli od svih Mytek Brooklyn DAC+

:smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prednosti ESS Pro čipa je fokusiranje na činjenicu da je njegov izlaz povećava teoretski odnos signala i šuma kombinovanjem svojih 8 internih kanala (nasuprot 2 u Q2M) što takođe omogućava niže izobličenje zavisno od signala usrednjavanjem nelinearnosti u pojedinačnim pretvaračima.

Sve ovo ništa ne znači ako se implementacija ne izvrši kako treba. Pravilno primenjen ES9038Q2M zvučaće bolje od loše primenjenog ES9038PRO -  recimo u SMSL SU-9 - gde su zajebali par stvari....Najgora je što blutut predajnik nije okovan plus ide antenski kabl nasred uređaja....20201214_094454.jpg.f1f65d7a2e465e272e5df966d2f51366.jpgScreenshot_2021-11-06_21-56-44.png.25306b755ef3d8e9b1e67b969c14d218.png


Kada govorimo o promenama u šumovima koje se dešavaju na -120dB i ispod, kladio bih se da bi većina ljudi imala problema da čuje bilo kakvu razliku.

Da ne pričam o merenju....

Prava razlika zavisi od implementacije u  I/V-konverteru - koji su opampovi ubačeni - ili nisu uopšte nego imaju diskretne delove i/ili trafo.:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

e, al Sanskrit mali trci u krug oko Toppinga

:Viannen_loungelizard:

Posluš’o sam za ovo, nisi prvi što ga je blagosilj’o, pa sam ga uz’o

Dobro linearno napajanje i to tako lepo propeva… Kad mi bude dosadno naguraću neki OPA unutra i za digitalni izvor dosta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije poenta šta bolje svira od čega. Nego šta je lakše prepravljati i modifikovati da svira  još bolje..

Ja sam mogao do sad da kupim DAC od 500 evra koliko sam sopucao u ove modifikacije i kutiju. 

D10s je idealan za čerečemje   :Viannen_loungelizard:

Što je najbolje još 100 evra  mogu spucam u dodatnu filtraciju USB ulaza.....EMI USB filter retko koji DAC  ima ugrađen fabrički.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima


Ovo su note od bButcher sa big DIY vezano za ovaj regulator.

Možda će nekom biti korisno - ako bude radio isto ovo....

Za pravilno napajanje  potrebno je najmanje 10V AC, pošto TL072 treba najmanje 10V za Vcc+ - Vcc-.

11-12V  AC za 5 do 9V

formula za izlaznu voltažu

[Vout - Vin+] = Vref * (R127 + R126 + R125)/(R127 + R126min~max) = Vout * R115/(R115 + R119 + Rrange)

Range__H___M____L____Vout (V), @Vref = 1.8V

2.5k____x____x____x_____4.70 ~ 6.12
2.7k_________x____x_____4.82 ~ 6.27
2.98k___x_________x_____4.98 ~ 6.49
3.3k______________x_____5.17 ~ 6.73
10.3k___x____x__________9.28 ~ 12.09
15k_________.x_________12.04 ~ 15.68
33k____.x______________22.61 ~ 29.46


Što se tiče ograničenja od 1.5A, daljim istraživanjem se može videti da D102, D103  diode povezane na red služe kao limiteri, tako da je kolo dizajnirano da maksimalno obezbedi izlaznu struju od 1,5A.


Kada su D102 i D103 uklonjene  kolo može da obezbedi do 2,5A

Dodajte blok kondezatore od 0,47u preko 4 ulazne ispravljačke diode.

front.jpg

back.jpg

Koristite linijski filter pre transformatora.

Šema regulatora koji se prodaje na ebay/audiophonics

regulator studer900 - clone3.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, Muad'Dib reče

back.jpg




Je li to tantal kondenzator?
Neka me netko ispravi, ako se dobro sjecam, tantali su postali notorious zbog toga sto ponekad vole eksplodirati.
A i sam sam imao takvo iskustvo. Doduse, nije sirotom kondenzatoru pomoglo ni to sto sam ga pogresno okrenuo i sto sam ga stavio na krivo mjesto. :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, NIXIE said:

Znaš šta mi nije jasno, zašto su šotki diode premostili sa 0,47uF?

 Ako su smetnje od dioda na MHz-ima, zar nije bolje staviti manje kondenzatore, recimo 10nF?

Malo off topic, ali: Danas popravio JVC mini liniju, pri ukljucenju izgarao osigurac. Kad ono, crko (kratak spoj) jedan od kondenzatora koji su spojeni u paraleli sa diodama u grec-u. Bzvz kvar, ali dovoljno da ne radi...

P.s. kond 100nf 63 v valjda bese...

Izmenjeno od Vix
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, NIXIE said:

Znaš šta mi nije jasno, zašto su šotki diode premostili sa 0,47uF?

 Ako su smetnje od dioda na MHz-ima, zar nije bolje staviti manje kondenzatore, recimo 10nF?

Audiophooleraj, Resava, name it

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...