Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

pre 59 minuta, vladd reče

Miko, mozda bacis prvo pitanje na vorum, sta se ima od nadleznih komponenti, pa tek onda groznica kupovanja.:character13:




Mozda nije to u pitanju.
Nekad valja odmaknuti se od hife na neko vrijeme. I to u pravu apstinenciju. 
Kad se vratis, vidis koliko je dobro to sto imas. Kad citas opise zvuka na netu pomislis da se ljudima u sobama materijaliziraju Janis, Billy, Miles, Ceca, Gould..... Kao u Holodeku i Zvjezdanim stazama.
Ali, nije tome tako. Zvuk je samo zvuk. Dobar, bolji, losiji, vise ili manje uvjerljiv....ali samo zvuk. Nema solidne tvari. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, zerowaf said:




Mozda nije to u pitanju.
Nekad valja odmaknuti se od hife na neko vrijeme. I to u pravu apstinenciju. 
Kad se vratis, vidis koliko je dobro to sto imas. Kad citas opise zvuka na netu pomislis da se ljudima u sobama materijaliziraju Janis, Billy, Miles, Ceca, Gould..... Kao u Holodeku i Zvjezdanim stazama.
Ali, nije tome tako. Zvuk je samo zvuk. Dobar, bolji, losiji, vise ili manje uvjerljiv....ali samo zvuk. Nema solidne tvari. 

mudro zboris.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesu dobri i temperaturno stabilni.

Ne znam kako se cog keramika ponasa pod naponom, valjda nije kao X7R, da joj pada kapacitet. Ne mogu da nadjem neka razmatranja o tome, nije ih u pocetku bilo ni za stare keramike dok bas nisu krenule da prave probleme, kada im kapacitet padne preko 70%.

Vidim da su titanati obogaceni samarijumom, znaci da tehnolozi nisu sedeli skrstenih ruku, ali i dalje mi je prosto sa navikom i predrasudama draza mica, pride sto ne ocekujem za hifu neke temperaturne promene, i za pozicije da postoje neke bitne stabilnosti ispod 1%. 

Znaci cog ili npo...sto rece Pikac, ni da me takne. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako ne, prvi tranzistorski je bio radio Pionir, imao sam i "raketu" prijemnik, naravno rasturio i zagubio.:oldtimer:

U tim tranzistorima, za utakmice, koje su penzosi donosili na popravku, uvek mi bio problem da sakupim rastopljeni vosak kojim su smirivali keramika, i piezo i temperaturno.:hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...