Jump to content

Kupujem 54b7 battery charger IC


NIXIE

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Hvala Gošo pogledaću. Zamenio sam batriju ali neće da se puni, iza njega je neki mali napon i sa baterijom i bez nje (1,86V) a treba da bude 4-5V kako bi se punila baterija. Verovatno ga je stara baterija oštetila nekako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, NIXIE said:

Hvala Gošo pogledaću. Zamenio sam batriju ali neće da se puni, iza njega je neki mali napon i sa baterijom i bez nje (1,86V) a treba da bude 4-5V kako bi se punila baterija. Verovatno ga je stara baterija oštetila nekako.

Ovde nesto nije najjasnije. Ako si stavio novu bateriju, tu treba da imas nominalni napon baterije (3,6V). Da li ti je ta baterija dobra?

 

Izmenjeno od Gosha
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nova baterija skroz, bila je skoro skroz puna kad sam je ugradio. Nisam puno koristio uređaj i nisam ga punio. Radila je neko vreme ali se ispraznila potpuno do tih 1.86V. Kad sam krenuo da ga dopunim vidim da ne može nikako da se napuni.  Mislio sam da je nastradala. Izvadio je i napunio drugim punjačem malom strujom od 150mA  do 4.1V, vratio u spravu i na svu sreću izgleda da nije stradala. Dugo se punila pa mislim da još ima kapacitet. Uređaj sad lepo radi ali se ne može napuniti. Naručiću na Aliexpres onaj čip pa kad stigne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledah za Li Ion preporuke su min. 2,3-2,5V. Može i niže (2V) ali se verovatno tada skraćuje vek baterije. Ispod 1V je uništena. Znači ušla je malo u nedozvoljenu zonu i preživela, možda sa malkice umanjenim kapacitetom.  Kapacitet nove je 750mAh. U pitanju je SMSL B1, proizveden 2016, tako piše na PCB.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa mogu samo da zamenim i vidim šta se dešava. Sad sumnjam da je i prva baterija bila neispravna, nego je možda inicijalno taj čip otišao. Kad se to desi, on isprazni bateriju kad priključim punjač. Nego sam ja po inerciji zamenio bateriju staru 5god. a možda i nisam morao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas sam svratio do: 

TELIT.CO.RS

Širok izbor baterija za laptop, ručne alate, fiskalne kase, bežične telefone, medicinske i uredjaje specijalne namene. Izrada novih i reparacija baterija.

Imaju to chipche, kontaktiraj ih ako su voljni da ti posalju, ako ti se ne ceka Alija.

I nemoj da kazes da sam ti ja rekao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde da iskoristim temu, potrebna baterija BN40. Polovna, neispravna ili kako god. Bitno je da je flet sa konektorom ispravan/ceo! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
On 27.1.2022. at 10:55, Gosha reče

Kad stigne javi sta si uradio? Bas me zanima.

Stiglo napokon. Naravno odmah sam zamenuo i radi lepo. Punjenje krenulo od 3.72V i isključilo se kad je na bateriji bilo 4.21V. Isključila se crvena led i ostala samo zelena. To je sasvim pravilno. Sam čip je u početku bio vruć, ali može da se drži prst na njemu 10tak sek. Pri kraju se to grejanje smanjilo.

20220322_190318_copy_774x1032.jpg

20220322_185930_copy_1651x1238.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

 Sam čip je u početku bio vruć, ali može da se drži prst na njemu 10tak sek. Pri kraju se to grejanje smanjilo.

To je normalno, punjenje se vrsi konstantnom strujom (obicno oko 400mA) dok se  ne dostigne 4.1V  zatim se prelazi u CV rezim i pri tome struja opada do nekih stotinak mA kad se prekida punjenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da dobro je to urađeno, nego je sitno mnogo, oči mi ispale. Bitno je da radi, na ovom čipu piše 54B8, stari je bio 54B7. Imam sad rezerve ako opet crkne i za sestrin primerak SMSL B1. Da je crklo nešto drugo, mogao bih samo da ga bacim. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...