Jump to content

Nove tehnologije i izumi


NIXIE

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Moja `na brzinu ` saznanja je da svaki solarni panel drasticno gubi na efikasnosti konverzije svetlosti u el.energiju posle oko10god. upotrebe , naucnici rade na produzavanju veka efikasnosti panela ali su pomaci napredka skromni , 

za nas prosecnih primanja je najisplativije koristiti klasicne olovne akumulatore za skladistenje dobivene el.energije , ali i oni najkvalitetniji traju do 10god. max.

ipak najveci pozitivan pomak je napravljen u elektronici odnosno poluprovodnicima snage koja rade razne funkcije oko sistema solarnih panela , kao sto su DC/AC konvertori , procesori upravljanja i kontrole sistemom konverzija , ...

moje je misljenje da treba koristiti vise vrsta alternativnih izvora energije istovremeno , i svetlost sunca ali i vetar (eventualno i mini hidrocentralu)  da bi se obezbedio kakav takav stalni izvor el.energije u svim godisnjim dobima.

ps, od ovakve drzave i vlasti NE ocekivati bilo kakvu pomoc pri kupovini i instalaciji takvog mini mikro alternativnog energetskog sistema. 

 

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, NIXIE said:

Kupiću UPS neki da imam barem za mobilni da napunim

99-e  jedino motorola i direktna veza, tako ce i kada pogase struju, podstanice da zamru. Podelis familiji radiole i pesma partizanska:oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 6.7.2022. at 22:14, NIXIE reče

Nuklarka u SRB? Pa to bi bilo veselo. :hot: 

Nuklearke treba uvoditi samo u zemljama gde ima smrtna kazna. Ko zajebe ide na vešala. Tako da neće da zajebe. 

Uzgred mi nemamo smer za nuklearnu energiju na školama i fakultetima. Ne postoji teničko osoblje za to.

Dovesti japance ovde da ih naprave i rade u njima..... Druga opcija nema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, djmilicic said:

Za vreme mog vakta, postojao odsek Nuklearna energetika, prof Studović bio šef katedre.

WWW.BALKANMAGAZIN.NET

Sa moratorijumom na izgradnju nuklearnih elektrana u Srbiji je zamrlo i obrazovanje u ovom sektoru. Sa stručnih skupova se čuju poruke da Srbija mora imati strategiju naučno-tehnološkog razvoja ili bar naučnog praćenja trendova pojedinih energetskih tehnologija na fakultetima i institutima, između ostalog i zbog toga što smo okruženi nuklearkama.

i tako dalje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 3 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...