Jump to content

SET ?...sta bi ovo moglo biti ?


paja959

Preporučeni Komentari

Pozz.svima

Nadjoh neke interesantne slike sprave na lokalnom forumu,pa da piupitam "vece mudraca":policajac:...u prevodu,mom laickom:triodni SE bez izlaznog trafoa,koji sadrzi par poluprovodnika (hibrid?)...sustina koncepcije je da slusamo SE zvuk i sa zvucnicima koji su zahtevni ili cak izuzetno zahtevni,i da se ne gubi na frekventnim ekstremima,zadrzavajuci pozitivne karakteristike SE koncepcije,ali bez njihovih mana...ispravljanje=cevno...predvidjeno da radi sa razlicitim cefkama

Elna for Audio + Black Gate F, Elna Cerafine, Allen Bradley delovi....

ljubim ruke,kom je pravljen,ima JBL 4344....nemam nameru da pravim,al crv sumnje me izbusi,ko sto svicarski sir izgleda..:D

(kad se izvrsi identifikacija,molit cu administraciju,nek adekvatno tome promeni naslov)

falaVi :crazyrocker:

süti.jpeg

süti 2.jpeg

süti 3.jpeg

süti 4.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svasta bi to moglo da bude, ali mi se javlja da je choke loaded, po broju transformatorskih dzombi na gornjoj ploci - jedan VN trafo, jedan choke

hibridni triode/mosfet follower - 6080 polovina za kanal

polovina male cevke po kanalu kao drive

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, shonne said:

@paja959 cini mi se da ovde ima sve. Listaj stranice. Ja ne volim lampe, pa me mrzi 😁😛🤗

odatle sam skinuo slike,preveo text,samo sam skratio na sustinu :policajac::D..mene lokalni forum,tema je "proizvodi madjarskih proizvodjaca"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Zen Mod said:

svasta bi to moglo da bude, ali mi se javlja da je choke loaded, po broju transformatorskih dzombi na gornjoj ploci - jedan VN trafo, jedan choke

hibridni triode/mosfet follower - 6080 polovina za kanal

polovina male cevke po kanalu kao drive

 

 

ispod haube ima jos 5 trafoa-tako kazu barem...msm,nije mi namera da Vas teram da burlate po memorijskim jedinicama,za mene je sve ovo ipak tabu tema,ali ne verujem da se tu brojcano,prebrajuci W,moze stici do neke i dvocifrene cifre,sve to na mrge od JBL 4344,jest to prividno efikasno 93-95dB,i prima kratkotrajne peakove od 800W,nije sigurno da se nalazi u svojoj komforntnoj zoni...:guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Zen Mod said:

boranija od trafoa za grejanja i pomocne napone, to i ne racunam

racunao sam samo ove bitne za koncept

okej,prihvatam sa moje strane :oke:mimo toga da su extra pare trosene na neke cefke,koje su extra kvalitetne (po vlasniku),ima li to sanse da odradi posao na zahtevnim zvucnicima ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, paja959 reče

,ima li to sanse da odradi posao na zahtevnim zvucnicima ?

U kom smislu zahtevni, nezgodna impedansa, pada nisko, veliki fazni ugao negde? Efikasnost im je solidna, sigurno ne treba puno W za redovan ugođaj. Ako pojačalo nema izlazni trafo, nego neki mosfer follower, izlazna impedansa je znatno manja (nije sigurno 2-3oma, verovatno ispod 1oma) tako da ne verujem da ne može da se izbori. Mada veličina hladnjaka na slikama mi govori da je to neka mala snaga, ako je u A class setovano. Naravno, sa eventualnim povećanjem zahteva za snagom, doći će do silnih problema, kao i kod svakog pojačala kad se preoptereti. Mene samo malo plaši komplikovanost tog pojačala i svakako nevelika snaga na prvi pogled.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, NIXIE said:

U kom smislu zahtevni, nezgodna impedansa, pada nisko, veliki fazni ugao negde? Efikasnost im je solidna, sigurno ne treba puno W za redovan ugođaj. Ako pojačalo nema izlazni trafo, nego neki mosfer follower, izlazna impedansa je znatno manja (nije sigurno 2-3oma, verovatno ispod 1oma) tako da ne verujem da ne može da se izbori. Mada veličina hladnjaka na slikama mi govori da je to neka mala snaga, ako je u A class setovano. Naravno, sa eventualnim povećanjem zahteva za snagom, doći će do silnih problema, kao i kod svakog pojačala kad se preoptereti. Mene samo malo plaši komplikovanost tog pojačala i svakako nevelika snaga na prvi pogled.

tako su napisali u originalnom postu...tehnicke specifikacije 4344-ke:

http://www.troelsgravesen.dk/18TH/4344-mkII.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, Doktor reče

^

"Može se Izboriti" vs. raditi komforno, tj.  lako, sa "rezervom" snage, definitivno nije isto. 

Nemamo podatke o pojačalu, tako da je stvarno teško proceniti. Zvučnici nisu "teško" opterećenje, barem ne deluje tako sa onog snimka impedanse. Pita boga kako bi to sviralo u kombinaciji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Nije sa brojevima.

Međutim, kada se emituje muzički materijal sa više od 2 ( dva ) instrumenta ( izuzimajući orgulje i synth-ove u ta dva ) dolazi do kolapsa zvučne slike i samim tim nezadovoljstva slušaoca.

 Mitovi sa audio sistemima npr. Arden koje uspešno "vozi" 300B SET su za neka druga mesta.

Been there, done that. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Doktor said:

^

Nije sa brojevima.

Međutim, kada se emituje muzički materijal sa više od 2 ( dva ) instrumenta ( izuzimajući orgulje i synth-ove u ta dva ) dolazi do kolapsa zvučne slike i samim tim nezadovoljstva slušaoca.

 Mitovi sa audio sistemima npr. Arden koje uspešno "vozi" 300B SET su za neka druga mesta.

Been there, done that. 

a sa druge strane, DEFiSIT (iste snage kao nabrijani 300B) je valjao na Kompenzatorima

ono, sto zbog DEFiSIT-a, sto zbog kutija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Zen Mod said:

a sa druge strane, DEFiSIT (iste snage kao nabrijani 300B) je valjao na Kompenzatorima

ono, sto zbog DEFiSIT-a, sto zbog kutija

Koliko ja znam DEFiSIT nije cevne topologije ( ili ono ... jeste ? :rofl: ).

Što se tiče audio seanse u Vrbasu kada sam imao prilike ( a bogami i sreće ) čuti DEFiSIT, i dan danas mi zvoni u ušima. :)

A prezentovani muzički materijali nisu bili nimalo laki. Naprotiv. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...