Jump to content

Il Penitente


Zen Mod

Preporučeni Komentari

25 minutes ago, shonne said:

Naravno da ne treba da se poklapaju, ali kako mi drugacije da cujemo misljenje od infujensera? 😁

Da napise na papir pa da slikas phonom? 😂😛

zoves ga telefonetom i molis da se izvuce iz ilegale

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bio u poseti kod OSSoE (Official Second Set of Ears)

nesto malo cakulali, malo kao poslusali 

kze nisam se obrukao sa Il Penitente

al , on je A Class biasovan, voli me , pa nema srca da me razocara 

:Viannen_loungelizard:

IMG_20220126_142141.jpg

IMG_20220126_154519.jpg

IMG_20220126_154522.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uf dobro je....već sam se pobojao da LuDef više nije najbolji! :Viannen_loungelizard:

Nego čekaj, Il Penitente nije A klasa? Mislio sam da su sva tvoja pojačala "hot"...osim Old Soula koji je isto hot, ali manje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, zerowaf said:

Uf dobro je....već sam se pobojao da LuDef više nije najbolji! :Viannen_loungelizard:

Nego čekaj, Il Penitente nije A klasa? Mislio sam da su sva tvoja pojačala "hot"...osim Old Soula koji je isto hot, ali manje.

rails +/-23V, Iq 1A5

Ako ovo nije dovolno A onda ne znam šta je :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, Zen Mod said:

bio u poseti kod OSSoE (Official Second Set of Ears)

nesto malo cakulali, malo kao poslusali 

kze nisam se obrukao sa Il Penitente

al , on je A Class biasovan, voli me , pa nema srca da me razocara 

:Viannen_loungelizard:

traganje za gralom u audiu, se često završi stranputicom, zapetlja se u kablove, kondenzatore, opampe, konektore i druge đinđuve, pa se zaboravi da zvuk čini prvenstveno topologija. ne biva od govana pita, ali dobra topologija od običnih, lako dobavljivih komponenti, može da napravi čudo.. odlična dobro izvedena topologija čini gral sa početka teksta opipljivim.. u ovom slučaju i lako dostižnim

topologija koju je Zen preuzeo od DefiSITa, a Il Penitente je četvrta ili peta njena inkarnacija, nezavisno od toga da li se koriste SIT, Mosfet, Germanijumski ili u ovom slučaju bipolarni tranzistori, koja zadržava isti karakter uz neke specifične razlike koje taj karakter obogaćuju.

Il Penitente se za 2 -3 sata koliko smo ga opušteno i neopterećeno slušali nije obrukao, naprotiv i sa njim bi moglo veoma lepo da se živi: dominantan drugi harmonik i muzikalnost potvrđuju priču o karakteru.. detalja ima sasvim dovoljno, za detaljniju analizu nije bilo vremena ni raspoloženja, ali smetao nam nije

ispočetka mi se učinilo da je nešto svetliji i "tanji" zvukom, ali se to izgubilo čim se zagrejao; verujem da je to posledica prastarih (30+ godina) kondenzatora na test boardu

na početku se slušao striming, nekakva Miles Davis plejlista, potom smo prešli na CD player, Keith Jarrett Trio - The Cure

20220127_102418.thumb.jpg.91d5144051fa7564c208d45ecc3e6d48.jpg

potom Inbal Segev, dva Britanska (Clyne i Elgar) koncerta za violončelo

20220127_102410.thumb.jpg.278bb51461129731bee18a8536a9901b.jpg

da bi završili sa Alessandrom Celletti i njenom pločom CellettiBlue na gramofonu

20220127_102312.thumb.jpg.b3574820a1ff8fda13c9f0d11df05ee5.jpg

 

da li je bolji, lošiji od Ludefa, Sissy, Old Soul? ne znam - razlike koje obogaćuju njihov karakter daju prostor da se individualne preferencije ostvare

:thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...