Jump to content

Buducnost je GaNFET D klasa pojacala i digitalija!


savan

Preporučeni Komentari

pre 9 časa, sova reče

samo jedan deo da vam malo zagolica mastu :D

 

Lep crtež za početnika na forumu. Sve si sam crtao ono iz glave  ili ti je neko pomagao ? ;)

Ne bi bilo loše  da se predstaviš na forumu. Pošto se na tehničkom crtežu ne vidi autor - a vidim da ima  zaglavlje (legendu) kao da ga je uradio neki inženjer sa ETF. :hi:

 

Btw. Ne poznajem inženjera koji je tako detaljan u crtežu a izjavio bi ovako nešto

pre 22 časa, sova reče

Tehnologija diskretnih gluposti.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 115
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

38 minutes ago, Miko said:

Lep crtež za početnika na forumu. Sve si sam crtao ono iz glave  ili ti je neko pomagao ? ;)

Ne bi bilo loše  da se predstaviš na forumu. Pošto se na tehničkom crtežu ne vidi autor - a vidim da ima  zaglavlje (legendu) kao da ga je uradio neki inženjer sa ETF. :hi:

 

Btw. Ne poznajem inženjera koji je tako detaljan u crtežu a izjavio bi ovako nešto

 

ma neki klinac iz srednje tehnicke se zeza.

aj da vidimo ta merenja, pa da slusa sta je cuo, pa da nam uporedi sa ostalim spravama koje je slusao. Dugacak je put Miko :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, shonne reče

ma neki klinac iz srednje tehnicke se zeza.

Ono gore ne može klinac da uradi iz srednje. Pogledaj malo bolje. Ovaj je crtao i crtao godinama.

1. Da pogodi iz prve označavanje tehničkog crteža.

2.Da pogodi razmeru i nazivne visine.

3. Da ima kršteno zaglavlje

Može da se zeza neki srednješkolac koliko hoće ali posle može da nas zeza i pravi autor :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Miko

Da ti objasnim, nakon završenog prvog razreda sredenje tehničke škole podrazumevalo se da znam u svako doba dana sve ovo što si naveo.

I tu leži problem što su tehničari podcenjeni, a sa njima i inženjeri. Jedino u medicini i veterini i dalje postoje tehničari, u svim ostalim granama inženjeri rade i taj posao pored svih drugih nametnutih poslova. Ali nećemo o tome ovde, ovo je samo da se zna :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, Beli_Ninja reče

nakon završenog prvog razreda sredenje tehničke škole podrazumevalo se da znam u svako doba dana sve ovo što si naveo.

Današnje školstvo na žalost nije isto. Naravno ko je završio Teslu ili Končar u moje vreme da je u snu znao to.... Ali je i znao da diskretne komponente nisu gluposti. Nijedna dobro projektovana komponenta nije glupost jer stoje godine rada iza njih. A ovde se ne slaže znanje crtanja sa znanjem elektronike. Kao da nije ista osoba.;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Beli_Ninja said:

@Miko

Da ti objasnim, nakon završenog prvog razreda sredenje tehničke škole podrazumevalo se da znam u svako doba dana sve ovo što si naveo.

I tu leži problem što su tehničari podcenjeni, a sa njima i inženjeri. Jedino u medicini i veterini i dalje postoje tehničari, u svim ostalim granama inženjeri rade i taj posao pored svih drugih nametnutih poslova. Ali nećemo o tome ovde, ovo je samo da se zna :) 

To ja zovem potcenjivanje inženjera... inženjerski posao je kampanjski, kada se uradi sledi luft i čekanje odziva iz realizacije. Pa se trude da ga zapune koječime.

Crtanje šeme je kao svako drugo crtanje ili kompozicija na papiru. Mora da ima smisao, jasnost i funkcionalnu preglednost, što ne pokrivaju većina šema po internetu, ali je to posledica google akademije i kopi pejsta, tzv gluvih telefona, a gde sve mora da se pohvali, jerbo ako se ukaže na grešku, iii to je patologija specijalna...

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne diraj mi Vuleta :)

Vule je u svoj svojoj zaebanciji uvek imao integritet

kad god je napravio novi nalog, uradio je to tako da se vremenom vidi da je to on, pa se merge sa starim banovanim i onda jovo nanovo

Vule je bio Mrgud u osnovi, nije bio slon u staklarskoj radnji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, vladd reče

........., jerbo ako se ukaže na grešku, iii to je patologija specijalna...

:smesna:

pa neki poistovecuju isto sa uvredom......... nebrojeno primera po svim forumima, ne samo tehnickim, po celom svetu

ono, kol'ko sam kritika dobio na svoje briljantne ideje, ja sad ne bih pricao ni sam sa sobom ani sa predsobljem...........

:Viannen_loungelizard:

ene, nije li svrha komunikacije - ucenje .... napredak, usavrsavanje ...... msm. sve to odmah posle zabave .........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 minuta, vladd reče

Crtanje šeme je kao svako drugo crtanje ili kompozicija na papiru. Mora da ima smisao, jasnost i funkcionalnu preglednost

Ja sam u Tesli imao posebno tehničko crtanje, posebno elektorniku, posebno merenja, posebno osnove elektrotehnike, automatika kasnije  plus praksa po institutima. Na nos su mi izašla merenja tranzistora  i ostalih diskretnih komponenti.  Sve pešaka. Ali kad sve to prođeš nema nikakvih gluposti iza.

Ova deca sad zbog kovida dan jedan nisu imali prakse. Nacrtnu rade onlajn. Merenja nema(ju)....:eek:

Ne može da se zaglupi i obesmisli nikakva diskretna tehnologija bilo kavim novim tehničkim crtežom ili izumom.

Lampa je lampa. Tranzistor je tranzistor. Čip je čip.

Specijalizovane tranzistore za VF predajnike prebacili su u Audio upotrebu. Ništa novo pod kapom nebeskom. Svičerski pojačavači izmišljeni su ako se dobro sećam 1950 godine.

 Princip rada je da umesto da se koristi tranzistor za pojačavanje signala proporcionalnog ulaznom signalu u linearnom regionu, analogna izlazna vrednost se izražava time što je odnos tranzistora u uključenom i isključenom stanju.

Ovo generiše niz pravougaonih impulsa, obično fiksne amplitude ali sa promenljivom širinom i razmakom koji onda predstavlja varijacije amplitude analognog audio ulaznog signala.

Pojačalo D klase ima tranzistor u sebi. Znači ima diskretne komponente. Nije suvi čip. I da je zaliveno u keramici znamo da je unutra sakriven HEMT ili nešto na stereoidima zbog efikasnosti.

Znači nije šija nego vrat. :tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije sija nego vrat

konverter uradjen sa strujnom kapacitetom da gura zvucnjak

aj se kladimo da moz prepraviti TIG da to radi ....... na stranu sto bi pre trebalo uloziti energiju u malo trazenja koji industrijski uredjaj je vec napravljen za to

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 55 minuta, чика-Брка reče

nema pojacala bez lanpi.

lanpe forever. :wub:

:cheers:



Sacekaj malo....vec ce se pojaviti digitalne lampe!
Imat cemo umjesto 300B lampi pojacalo sa 300D lampama. One LED!  :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...