Jump to content

Buducnost je GaNFET D klasa pojacala i digitalija!


savan

Preporučeni Komentari

49 minutes ago, NIXIE said:

Pa to je odlično.

Pa i nije , jer takvo audio pojacalo ujedno radi i kao snazan srednje-talasni predajnik koji kroz zvucnike i zvucnicke kablove konstantno propusta i emituje u okolni prostor 700Khz (750Khz) RF signal , (Radio Beograd je emitovao AM na 684Khz) , sto znaci da bi RF signal iz takvog prikljucenog pojacala trebao da se konstantno lepo cuje na AM prijemniku  na srednje-talasnoj skali nesto malo iznad Radio Beograda .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 115
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

2 minutes ago, Miko said:

Džaba sva merenja sa ASR foruma kad se glavna stvar ne meri. Brzina čula i brzina reakcije mozga.

 

Merenja sa ASR foruma su vise nego dobra i pre svega Postena za razliku od drugih proizvodjaca i reklamdzija D klase pojacala koji namerno kriju izlazni FFT spektar iznad 20Khz gde se obicno svasta nalazi iz domena ultrasonik i RF signala .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, BANAT reče

cuje na AM prijemniku

Nemam ja to odavno, mislim AM radio. Suština kvaliteta D class je da radi na što višoj frekvenciji kako bi LC filter bio daleko od čujnog spekta. To što je prošlo, mislim da nije bitno ili im nije filter dobro urađen.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je jedan deo price, a u prici su i relaksacije senzora, zasicenost, predikcija...

Ali kada se stavi u zutu kutiju sa naizgled debelom prednjom plocom, odmah svira ekskluzivno :D 

Te visoke frekvencije nisu dobre po vise osnova i tretiraju se realnije kao zagadjenje...Sta to moze da uradi u interakciji sa okolnim signalima,  kroz cuvene i problematicne kablove... :)  

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, BANAT reče

Merenja sa ASR foruma su vise nego dobra i pre svega Postena za razliku od drugih proizvodjaca i reklamdzija D klase pojacala koji namerno kriju izlazni FFT spektar iznad 20Khz gde se obicno svasta nalazi iz domena ultrasonik i RF signala .

Ok su merenja. Samo lik koji meri ima opasne smetnje kad meri DAC uredjaje. No ni to nema veze....Problem je ideologija koju zastupaju.

Samo merenje i merenje je bitno. Pa nije moj mozak osciloskop da se ravna sa tim. :smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, NIXIE said:

Nemam ja to odavno, mislim AM radio. Suština kvaliteta D class je da radi na što višoj frekvenciji kako bi LC filter bio daleko od čujnog spekta. To što je prošlo, mislim da nije bitno ili im nije filter dobro urađen.

Itekako je meni bitno sta ka zvucnicima izlazi iz nekog pojacala , jer recimo da testiram neko konvencionalno pojacalo A-A/B- ili B klase  koje za rezultat ima FFT spektar kao to ili mnoga slicna D klase pojacala smatrao bih da ono zestoko osciluje i da je kao takvo neispravno .

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Merenje je merenje, ono cemu sluzi za to je bitno, za propagiranje necega je stvarno beskorisno.

BTW, ni svako prezentaciono merenje nije merenje u pravom smislu reci, pa stoga ima i srazmerno nisku vrednost univerzalnog argumenta.

Merenje je samo delic, gradivna materija ukupne slike.

Koja bi trebalo da se sastoji od srazmerno kvalitetnih segmenata.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Miko said:

Džaba sva merenja sa ASR foruma kad se glavna stvar ne meri. Brzina čula i brzina reakcije mozga.

 

Neka puste XXX film pa da vidiš brzinu i reakciju :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, vladd reče

ono cemu sluzi za to je bitno, za propagiranje necega je stvarno beskorisno.

Skoro sam čitao tamo nešto o DAC-ovima.....Po njima sve svira isto od 120-600 evra - po merenjima. A sve preko 1000 za nijansu bolje po merenjima.

Ono što čuješ je nebitno jer ne možeš da dokažeš da je realno jer nije izmereno. Jednostavno džaba sve:msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, NIXIE said:

-40db na 750kHz, šta znam, to bi trebalo samo bolje da se filtrira i onde nema primedbi.

Pa sto vec nisu izfiltrirali izlaz iz tog skupog pojacala kad je tako lako ? , nego je ovako koristan 1Khz audio test signal za 20db manji od tog parazitnog 700Khz RF signala . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne moze to noc filter da ukine, pride su velike struje i velika zracenja. 

Ko zeli moze da cita uticaj frekvencija na celijske membrane i tipove ostecenja, zona do 200kHz, i zona preko. Pa da izlaze svoje senzore takvom haosu.

Ti poluprovodnici se vec trecu deceniju razvijaju za potrebe konverzije energije, ili za GHz komunikacije, a za audio ako otpadnu mrvice sa stola.

Konkretno kod tih GaN, sto istina ne treba jedino za d klasu, nema linearnih rezima, nema opcija za linearno kontrolisanje tog tipa elektronskog oblaka u procepu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za D klase ST predajnike neki specijalno brzi tranzistori nisu ni potrebni ,jos manje za audio pojacala D klase ,

ovo je jedna standardna shema D klase izlaznog RF stepena snage noseceg signala oko 1KW koje mnogi moji kolegioni pirati sa srednjih talasa odavno uspesno koriste do F max 2,5Mhz , tu nije prikazan DDS generator noseceg signala kao ni sam jednostavni single end PWM AM modulator ,ceo predajnik se napaja direktno iz mreze bez upotrebe ikakvog mreznog trafoa .

RF pa.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...