Jump to content

Buducnost je GaNFET D klasa pojacala i digitalija!


savan

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 115
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

ima to svoje polje upotrebe .... ne moz turis a klasu diskretno u mobilan ili tablet ili gde vec

al mislim, cinjenica da na netu sve sam strucnjak predvidja sta ce da bude ...... pa ga jos zaokruzi onako siroko nasiroko

samo svedoci o nesvesti kako funkcionise trziste, kako je podeljeno, kolike su ciljne grupe

klasican primer baba i zaba

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, sova said:

Buducnost je GaNFET D klasa pojacala i digitalija! 

To uopšte nije budućnost, već se uvelikoproizvode uređaji sa tim tranzistorima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

pre 50 minuta, NIXIE reče

Ja predviđam da će neko potajno da se vakciniše. :laugh1:

Skoro sam se svađao na drugom forumu da je nemoguće vakcinisati nekoga  sa BluTut čipom. I da je u dometu. Ovo svakako ima veze sa temom jer je Solid-state electronics.

Čak i najmanji mikročip na svetu je prevelik da bi se ubacio u vakcinu za imunizaciju.
Da ne ulazim u raspravu koliki je najmanji blutut mikročip.
Odnosno nije problem da stanu u ampulu.
 Vakcine se daju iglom od 0.515 do 0.718 mm . Unutrašnji prečnik igle  je oko 0,41 mm - manje od mikročipa od 1 mm.

Tipična dužina rezonantne štampane antene na 2,45 GHz je 20 do 25 mm, u zavisnosti od debljine podloge i dielektrične konstante. Ovo za domet od 2-5 metara blututa.
Akjo bi nekim nadpriodnim  čudom smanjili blutut na nano dimenzije opet antena mora da bude minimum 20mm.

 Ne može nešto da se smanji i da ima iste fizičke parametre kao veliki objekt.

Ne postoji naučnik (ne samo na planeti  Zemlji nego u celoj našoj galaksiji) koji može antenu da smanjii a da ostanu isti parametri. Da imaš istu brzinu prenosa i dometa.

Koliki god da je objekt mora antena za BT da bude minimum 20mm  (2cm )za 2.4Ghz .

Čak i da zgutraš Air Pod onaj duži deo (zaokružen na slici) je antena

s-l400.jpg.2563f6aa4d4d8b7226cbc75b6c91d051.jpg
Da izbaciš i zvučnik da ostane samo BT čip + baterija mora ovaj nastavak da progutaš

Ovo isto može da se kaže i za zvuk. Ne može mikročip da zameni veliki traznistor fizički - da ne pričam o lampama..
Protiv zakona fizike je....;)

Ovo je izjava kao da je neko rekao da je uspeo da smanji Formulu 1 na nano veličinu i tako mala juri 360km/h . Nikada neče biti ista brzina.

Da bi se nanočip koristio  treba nano talasi da se koriste. Koji nisu 2G, 3G, 4G i 5G.

Tako da se ovim obara istovremeno i  zavera o 5G.  Nano talasi i 5G  su babe i žabe.:D


Mišljenje moze da bude iz više pravaca pogrešno, nepotkrepljeno ili napola potkrepljeno, a znanje je znanje, jer je provereno da je to nešto tako, jer iza njega stoje decenije višeslojnog učenja i naučnog istraživanja mnogih ljudi u celom svetu. Ta neka čudovisna ezoterija kako "mož` bit` ima negde nešto tajno, što niko baš ne zna" je krajenje bezvezna.....:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nove tehnologije su zanimljive, D class bih svakako uzeo za neki SUB ili bas driver, jednostavno ima puno prednosti u toj zoni. Obilje snage znači da možeš izeti poveći bas velike snage i staviti ga u malu kutiju, ostalo ispeglati čak i sa nekim jeftinijim sa DSP. Rad ispod rezonantne frekvencije ima svojih prednosti. I to možeš uraditi sam, sa malo merne opreme, i možeš prilagoditi svakoj sobi ako si uporan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, NIXIE reče

Nove tehnologije su zanimljive, D class bih svakako uzeo za neki SUB ili bas driver, jednostavno ima puno prednosti u toj zoni. Obilje snage znači da možeš izeti poveći bas velike snage i staviti ga u malu kutiju, ostalo ispeglati čak i sa nekim jeftinijim sa DSP. Rad ispod rezonantne frekvencije ima svojih prednosti. I to možeš uraditi sam, sa malo merne opreme, i možeš prilagoditi svakoj sobi ako si uporan.

Jesu. Jedva čekam matične ploče da izađu sa D pojačavačem u sebi. Samo zakačiš zvučnike na PC i to je to. E sad kako će to da svira drugi je padež.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Miko said:

 Vakcine se daju iglom od 0.515 do 0.718 mm . Unutrašnji prečnik igle  je oko 0,41 mm - manje od mikročipa od 1 mm.

Sad mi je jasno otkud potreba za više uboda... Poslednji ubod nosi čiku koji sve to sklopi... Kako će nakon poslednjeg uboda da skoči promet po mrežama... Naravno, tek sad kada počinje uključivanje primopredajnika i postoji potreba za poslednjim ubodom. Nisam izdržao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pravi to jedan baja već... https://orchardaudio.com/starkrimson-module i lepu je prašinu digao.

Nedavno je poklonio i turu pločica za ovo. Bar 3 para su u Srb, da ja znam. A DJNik ima i gotove module.

Evo i merenja, uz prstohvat soli, https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/starkrimson™-integrated-stereo-amplifier-launched.14542/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izlazni FFT spektar od tog pojacala je jako los , osim -60db na test audio frekvenciji od 1Khz ono generise i nezeljeni izlazni -40db ultrasonic signal na nekih 700Khz ,

licno takvo pojacalo ne bih kacio na svoje zvucnike .

Wideband FFT.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoji A klasa, a sve ostalo su kompromisne supstitucije sa idejama neke energetske efikasnosti ili prostog cost cutting-a.

A horska proizvodnja cinjenice da D klasa dobro svira, lici vise na dokaz da su slusni kriticari ipak malo neobjektivno nagluvi u nekim od segmenata kompleksnog posla slusanja ;)

Da ne uzmemo u obzir botovanja iz raznih razloga ekonomskog cilja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, vladd said:

A horska proizvodnja cinjenice da D klasa dobro svira, lici vise na dokaz da su slusni kriticari ipak malo neobjektivno nagluvi u nekim od segmenata kompleksnog posla slusanja ;)

Rade D class valjano, više puta radili AB test. Nisu bolja od AB klase ali za cenu koštanja ne mogu se žalim (do 100e smo isprobavali). Za neku multiampifikaciju do 1-2kHz bi ih upotrebio da ne trepnem, iznad toga ipak analogija. Ipak ja dolazim u godine gde me visoki sve manje sikiraju.

Uz ogradu, govorim o pojačalima koja jedan posao imaju. Nije traženo da "sviraju".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne postoji elektronski element koji je brži od lampe. Takozvani Krytron se koristi kao okidač kod nuklearne bombe.  2-5 nanosekundi je brzina okidanja - svičovanja. Sledeća najbrža stvar koja može da je zameni je SIT - oko 10 nanosekundi...posle toga idu MOSFETI i ostala boranija po brzini od 80 nano pa naviše....Sa druge strane, brzina zvuka u medijumu zvanom vazduh je oko 343m/s -  brzina ostalih komponenenti u sistemu koja iznosi u najboljim slucajevima par  desteina do nekoliko stotina  nanosekundi pri uključenju ili isključenju - naši senzori za čula  u mozgu ne reaguju brže od 100 nanosekundi.

Sve što je brže od naših senzora deluje 100% analogno. Nebitno da li je slika ili zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...