Jump to content

preporuka za odvojni kond


чика-Брка

Preporučeni Komentari

Od Wima FKP iz Kelco do Mundorfa najskupljeg, zavisi od toga koliko možeš da potrošiš. Ja sam vrlo zadovoljan kako zvuče te Wime i ako verovatno nisu originali. Dobri su i Obligatto gold sa KP, malo sam bio skeptičan prema njima, ali sam slušao par sprava i dobri su.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam veliko iskustvo osim što sam se igrao sa veznim kondenzatorima u Dynacu i sa izlaznim kondenzatorima u ECC82 preampu.
Svi kondenzatori su Ruski i za sve vrijedi da im treba čitava vječnost da se usatbile. Govorim o mjesecima slušanja dok ne sjednu, a kad se to desi nisi uvijek svjestan. Samo u jednom trenutku shvatiš da je to sad to.
Sve ih krasi pomalo "vlažan" zvuk, kojeg ne bih nazvao netransparentnim nego bih rekao da ostavljaju dobar prezens onome što slušaš.
To jedino ne vrijedi za FT3 koji je najtransparentniji, nekako najčišći i šteta što nemam veće vrijednosti da isprobam na mjestu izlaznog kondenzatora. 
Možda bi sjeo dobro kao vezni kondenzator negdje gdje treba mala vrijednost i ima puno mjesta za ugradnju.
MBM ima najizraženiju donju sredinu.
K75-10 je najčišći nakon FT3
K42-Y daje malo više težine zvuku od K75-10, ali ne bih se usudio na blind test.
Ostale sa slika nisam isprobao.

Sve što je napisano je moje mišljenje ili moje predrasuda stvorena u mojoj sobi i na mom setupu. Moguće da bi bilo tko od vas čak i u mom setupu stvari doživio drugačije.

FT3.jpeg

K75-10.jpeg

K42Y-2.jpeg

MBM.jpeg

K72P-6 veći.jpeg

k72P-6.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, Beli_Ninja said:

Ja u lampaško pojačalo ubacio Orange Drop 716P i pralalno stavio ruski silver mica SGM neki :)

u zadnji SE sam ubacio orange drop 0,22u 400v (BC vishay)

zvucno su strava, bukvalno

imam samo reci hvale

mogu da ubacim za probu po 2 (0,44) + neki manji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam kondova na lopate.

ali male vrednosti su u deficitu.

najvise bi voleo kad bi nasao ROE ili ERO, ali nema ni za lek.

0,47u 2 komada ili 0,22u 4 komada.

mada, nisam ni najmanje gadljiv na ruse.

kad bi nasao 0,47 neke kvalitetnije ...

gabarit mi nije bitan, ima mesta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, чика-Брка said:

u zadnji SE sam ubacio orange drop 0,22u 400v (BC vishay)

zvucno su strava, bukvalno

imam samo reci hvale

mogu da ubacim za probu po 2 (0,44) + neki manji.

Philips ` orange drop` (MKT) blokci su novija varijanta starijih Philips `mustard` (MKT) blokaca koji su se dosta koristili u raznim gitarskim pojacalima , 

i nisu losi za audio , ali po mom misljenju svaki kvalitetan MKP blokac je bolji , pogotovu ako je originalan PH (Philips) . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@BANAT

 

Moraću da te ispravim 

Type 715P, Orange Drop®, Polypropylene Film/Foil Capacitors

https://www.cde.com/resources/catalogs/715p.pdf

Type 716P, Orange Drop®, Polypropylene Film/Foil Capacitors

https://eu.mouser.com/datasheet/2/88/CDUB_S_A0009901649_1-2540179.pdf

 

Što je pandan Wima FKP2 

WWW.WIMA.DE

WIMA FKP 2 Polypropylene (PP) Film and Foil Capacitors for Pulse Applications. Capacitances from 33 pF to 0.033 µF. Rated Voltages from 63 VDC to 1000 VDC. PCM 5 mm. PDF-File

 

A sve to su vrhunski i po izobličenjima kvalitetniji od MKP i MKT.

Bolji su Stirofleks.

Za MKC i Silver MIca ne ynam gde su na listi po izobličenjima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja koristim u lampasima Wima MKP10 i paralelno Wima FKP1, za te pare to je top, naravno treba ih kupovati od preko jer kod nas se valjaju samo neki rukom pisani. Ako hoces da das malko vise para ....Clariycap....srecom male vrednosti pa neces izvrnes novcanik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Beli_Ninja said:

@BANAT

 

Moraću da te ispravim 

Type 715P, Orange Drop®, Polypropylene Film/Foil Capacitors

https://www.cde.com/resources/catalogs/715p.pdf

Type 716P, Orange Drop®, Polypropylene Film/Foil Capacitors

https://eu.mouser.com/datasheet/2/88/CDUB_S_A0009901649_1-2540179.pdf

 

Što je pandan Wima FKP2 

WWW.WIMA.DE

WIMA FKP 2 Polypropylene (PP) Film and Foil Capacitors for Pulse Applications. Capacitances from 33 pF to 0.033 µF. Rated Voltages from 63 VDC to 1000 VDC. PCM 5 mm. PDF-File

 

A sve to su vrhunski i po izobličenjima kvalitetniji od MKP i MKT.

Bolji su Stirofleks.

Za MKC i Silver MIca ne ynam gde su na listi po izobličenjima.

Ne znam kakve je kondenzatore Sax upotrebljabavao kao `orange drop` kondenzatore jer ih ima raznih , licno za mene je to uvek oznaka za vintage Philips MKT naradzaste kondenzatore na kojima to i jasno pise , ali koji su postali i izuzetno retki , isto kao sto su i Philips `mustard` kondenzatori ,

za ove MKP kondove iz serije 715P&716P ne sumnjam da su odlicni .

orange-drop-Philips-capacitor-mkt-022-k-100.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da da, MKP.

Stirofleksima je imputiran kvalitet, iako se polistiren tretira kao nepolarizovani dielektrik, postoji blaga nesmetrija u jednom delu(fenilnom) koja uzrokuje odredjen dipolni moment.  Stabilan za rc konstante i jednostavne oscilatore, pa mu je kvalitet preseljen na sve ostalo.

Taj dipolni momenat je neperfektna osobina za ac upotrebu, implicira uvecane gubitke(vece nego kod ozbiljno nepolarisanih polimera, (MKP, teflon), pride se topi relativno nisko, pa nije za blizu vrelih lanpi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potisnut je i polikarbonat, bolje se smestio u ogledalima farova. On ima so, mangan hlorid, koja se inkrustrira u lance, pa ima tri ili cetiri sekundarne vrste dielektrickih gubitaka, razlicite koncentracije soli variraju otpor, variraju i frekventnu zavisnost gubitaka, sklon je formiranju polarisanih kristala....i ne secam se dalje, nije ni bitno

Odlicno je prihvatao  nanosenje aluminijuma, pa se ucinilo da ce biti za kondove...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...