Jump to content

preporuka za odvojni kond


чика-Брка

Preporučeni Komentari

na slici sa desne strane, one narandzste blokove

Orange Drop koristim i ja.

oni su BC (Vishay).

imam ih ihahaj, kupio onomad 100 kom. ali samo vrednost 0,22u 400V.

bolji su od Wime, provereno.

mislim zvucno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, NIXIE said:

Od Wima FKP iz Kelco do Mundorfa najskupljeg, zavisi od toga koliko možeš da potrošiš. Ja sam vrlo zadovoljan kako zvuče te Wime i ako verovatno nisu originali. Dobri su i Obligatto gold sa KP, malo sam bio skeptičan prema njima, ali sam slušao par sprava i dobri su.

Obbligato. Dobri su, samo na vise mesta nasao da im je problem bass. Najbolje u cross, mid-high. Za ostalo je sve rizik. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, чика-Брка said:

na slici sa desne strane, one narandzste blokove

Orange Drop koristim i ja.

oni su BC (Vishay).

imam ih ihahaj, kupio onomad 100 kom. ali samo vrednost 0,22u 400V.

bolji su od Wime, provereno.

mislim zvucno.

To su MKT i nisu savremeni Orange drop ali zvuče prijatno. To jeste BC, MKT368.

MKT368.pdf

Savremeni Orange drop koje koriste u gitarskim pojačalima i gitarama pravi CDE/Sprague i ima da se kupe u Banzai Music, Mouser itd. i imaju finu cenu. Takav sam stavio u lampaša i paralelno ruski silver mica (onako, napamet :) ) i ništa nisam primetio da fali. Imate datasheets u gornjem postu za njih.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, vladd said:

Potisnut je i polikarbonat, bolje se smestio u ogledalima farova. On ima so, mangan hlorid, koja se inkrustrira u lance, pa ima tri ili cetiri sekundarne vrste dielektrickih gubitaka, razlicite koncentracije soli variraju otpor, variraju i frekventnu zavisnost gubitaka, sklon je formiranju polarisanih kristala....i ne secam se dalje, nije ni bitno

Odlicno je prihvatao  nanosenje aluminijuma, pa se ucinilo da ce biti za kondove...

Meni se strašno svidela kombinacija elektrolit Elna Silmic 2 || MKC 1uF, ali to je za manje napone.

Wima za MKC i FLC kaže:

The special feature of Polycarbonate (PC) capacitors is the almost constant course of capacitance drift versus temperature and the suitability for special applications in the field of higher frequencies respectively.

http://wima.cn/EN/polycarbonate.htm

 

Izmenjeno od Beli_Ninja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno u kruzenju kondova u prirodi postoji mesto tim kondovima, ali ne i u mom delu hobija.

Kondenzator mora da ima dominantne svoje bazicne osobine a da parazitska desavanja ostanu ispod margine. Bazicne osobine cine, osim banalnog kapaciteta, cine ga kvalitet folije, obe ili metalizovane, cine ga spojna mesta i cini ga nacin motanja.

Ne smatram da je autonomni gradivni zacin u sistemu, reaktivna je komponenta, i svoj karakter pokazuje u interakciji sa ostalim delovima sistema. Ako se u sistemu nadje induktivnost, onda trouglic kompleksne impedanse ima vise cinilaca i efekat na signal je drugaciji.

Sto manje parazita, to je situacija razumnija i kontrolabilnija.

A ako posao ne zavrsi dostupna trzisna ponuda

Kondici.thumb.jpg.349835fe7772377fa30d8c655499e15b.jpg

 

Onda se napravi smotanko prema potrebama

 

Kond1.thumb.jpg.87bea377f64d4fb703b24430a40a19d6.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta je da ima jako dobrih kondova na trzistu, i medju profi i medju butik felom, i samo treba definisati zelje, pa nekada pristati da se doplati butik opcija, porez na pozerstvo, iz prostog razloga, cinjenicno postoje jako dobri kondovi u toj sferi, izradjeni od dobrih materijala, dobrih spojeva i odlicnih metoda motanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, shonne reče

Obbligato. Dobri su, samo na vise mesta nasao da im je problem bass. Najbolje u cross, mid-high. Za ostalo je sve rizik. 

Ono što znam je da rezultat ponekad ovisi o nizu gogađaja. Možda se negde i uklopi, a negde neće pa neće. 

Nekad pobeđuje paralelna veza više kondenzatora raznih vrednosti.

U svakom slučaju sprežni kond je nužno zlo po meni. Bolje je ako može bez toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikada nisam isao na mix. Ako mogu da trujem temu sa crossovers, jedino sto sam isao sa velikim vrednostima sa motor run i onda to zamenio sa Vishay mkp od 40uf tri u paraleli. 

Imam neke vishay male plave koje preporucuju za bypass, ali nisam to koristio. 

Ima misljenja da u skretnici sa velikim vrednostima na mid, koristi se mix u procentima 1/4 naspram 3/4.

Imao sam sa strancima neke razgovore da u tom slucaju superior z jantzen je dobar u kombinaciji sa mundorf evo oil.

Daje neutralan i cist zvuk. Pricam za vrednosti npr od 70uf pa na gore u skretnici za mid, donji rez. 

29 minutes ago, NIXIE said:

Ono što znam je da rezultat ponekad ovisi o nizu gogađaja. Možda se negde i uklopi, a negde neće pa neće. 

Nekad pobeđuje paralelna veza više kondenzatora raznih vrednosti.

U svakom slučaju sprežni kond je nužno zlo po meni. Bolje je ako može bez toga.

 

 

 

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skretnica je vec filter, koji mora ili da otseče ili sprovede energiju nepoželjne frekvencije na masu. Pride da se impedansno uklopi sa zavojnicama i anulira fazne pomake koliko može. Parazitne osobine su maskirane dramatičnim okruženjem...

Sprežni su drugačije radilice, treba da proslede signal, imaju taj fazni ugao pomeraja struje i napona signala, ako je naredni stepen naponski senzibilan i strujno nezahtevan, prednjačenje struje kreće u pravcu nebitno. Svaka nekorektnost ili parazitna osobina, su u punom sjaju.

Recimo

WWW.AUDIOGEARS.IT

Dimension Ø*L [mm] 20*14 Wire Ø*E/A [mm] 0.8*35/50

Nije preskup da je nedostižan, ima taj "evo" sistem motanja, pretpostavljam da su trakasta motanja i interna prevezivanja u kondu, smanjuje esr, ima veliku kontaktnu površinu tog motanja sa žičkama, i pride kraća žica označava spoljni namotaj. Sveukupno ubaceno u čauru da anulira mikrofoniju, pa se sakupi tih četiri benefita za neutralan odnos prema signalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U krajnjoj liniji, ako imaju tih nekoliko neutralnih osobina, a recimo nezaštićeni su od mikrofonije, goluždravi, mogu se ubaciti u cevku, plastičnu obloženu folijom ili metalnu, popuniti termo lepkom i unaprediti za tu nijansu. Pa i da se naštampa nalepnica zlatotiskom na mat crnoj foliji, pa da bude i izgledan.:)

Eto i ja se odjavljujem iz kapacitora, nema se više šta korisnog doreći, a da ne košta :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 25 minuta, shonne reče

I ovaj vishay sivi koji ja imam je odlican za tu namenu. Daje cist i neutralan zvuk. Za dosta pristupacne pare velikih vrednosti.

Nadjite ga na KP. 

Off iz ove teme 😁🤗

Kod mene u preampu nisam sa njim bio preterano zadovoljan. Baš taj je bio od 900V sivi PP 4.7uF. Zato ti rekoh, negde se uklopi negde ne. Za zvučnike je verovatno odličan.

Znači pratiti iskustva drugih, ali tek proba potvrđuje izbor. A to može biti skupo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...