Jump to content

Duplex 2SK369 Phono preamp


Sync

Preporučeni Komentari

za apsorpciju zračenja

Između pločica veze ---> https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/filter-feritni-za-kabl-35mm

Trafo - AC-DC ---> https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/filter-feritni-za-kabl-5mm

p.s.

Čak sam i na žicu od slepog navoja trafoa stavio fertine perle - cilindriće:sarcastic_hand:

Jedino na signalne kabliće ne ide ništa - odnosno samo su oni uvrteni bez ferita.

 

Magnetna zaštita trafoa može da se napravi od konzerve slične veličine....Ili se samo stavi metalna traka ubačena u termobužir koja ide okolo trafoa.

Vereovali ili ne svaki ovaj detalj menja zvuk...Na bolje. Čak zavisi i na kom mestu - odnosno delu kabla stoje feriti.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A koliko realno moze da ima uticaja ako ih fizicki odvojim sa vertikalnim limom, torusni trafo od dac-a gurnem u jedan ćošak, a EI od phono-a u drugi? Faktički bi to bile dve odvojene kutije spojene sa zajedničkim limom :)

Jbg, phono-i se guraju u hi-end integrisana pojačala ijoPe sviraju mnogo dobro.

Meni je mnogo praktičnije da mi bude sve u jednoj kutiji, a sa adekvatnim odvajanjem sekcija ne vidim da bi bilo problema.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Pregrade - Faredejevi kavezi - obavezno feriti - magnetni oklopi za Torus - biće brum 0.

Bakarne trake imaš na KP

https://novi.kupujemprodajem.com/alati-i-orudja/za-elektroniku-i-elektriku/bakarna-traka-omeksana/oglas/69237308

ovo kad staviš oko torusa - keva.....i ne samo na torus....

Ako sam uspeo na Ironu da držim ovu DAC skalameriju i PC a da nema brum znači da može i to.......

Može bre i drven šporet ako se osmisli :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, gluv_i_udaren said:

Ja opet mislim da je phono obavezno staviti u drugu kutiju. Svašta može da se mućka, ali phono ne bih…

Sasvim se slazem, ovaj nas hobi ne gleda finansisku isplativost pa samim tim treba uz malo investicije uraditi di beste ! Apelujem, nikada ne zaboravite da firme postoje da se zaradi lova na zadatu temu i projekat ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/26/2022 at 12:37 PM, Muad'Dib said:

Uvrtanje žica bez ferita (feritnih obloga) na njima je bukvalno ništa - kao neki vudu:smesna:

Pa bre UTP kablovi sprečavaju preslušavanje na tu foru. Ako pažljivo pogledaš videćeš da svaka parica ima različiti korak motanja :)

Elem, ako se oće oklapanje od elektormagnetnih smetnji bakar i marinija neće baš da se proslave, mora neki feritni materijal.

Mu metal je namenski za to, cena skupa, dok se ne dokopamo table lima za oklapanje trafostanica a ne ovi audiofilski parčići A5 formata. Neko mi rekno da se na PC napajanjima koristi permeabilnija limarija al uzeti info sa prstohvatom soli, pogotovo za ova napajanja od dve crvene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Feriti na UTP kablovima - punjaču za ruter - na svemu...

439697849.jpg

 

Jedino na optički kabl nisam stavio ferit.:signhere:

 

Evo i merenje šta se događa posle ferita na UTP

ALLOUTPUT.COM

I'm carrying out some changes to the general-coverage receiver setup here at G7UHN.  This activity has led me to look at the electrical noise produced in the local environment (i.e. my house!) and take some steps to minimise the locally produced RFI.  This page is intended to show the surprisingly s

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...