Jump to content

Duplex 2SK369 Phono preamp


Sync

Preporučeni Komentari

kad proradi kako treba, onda eventualno menjaj

dakle - ako hoces stavi podnozzje pa posle bockaj

stvar je u tome sto prvo treba znati zasto bi se nesto menjalo a ne da se menja samo zato sto se moze

TL072 je dovoljno malosuman za funkciju u regulatoru, ihaj

pri konstrukciji regulatora se vodi racuna i o faznoj karakteristici, ne samo o rezultantnom ripple i noise , u domenu frekvencije

sto ce reci - cesto se desi da inferioran elemenat na pravom mestu rezultuje superiornim karakteristikama kola

zaklucak - ako imas osciloskop, generator signala, spektralni analizator do bar 200KHz, onda menjaj

ako nemas....... onda menjaj kablove

:smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta kazes kakve su rute . Pozlacene su...

rutranje.png

 

Vidim da su na big diy pozadi stavljali neke male konedezatore na diode iako nisu na semi. I na elektorlit ovaj od 6800uF - dal da ide motorun ??

Hladnjak je suvise mali - tranzistor ce da ide direkt u ALu pregradu . Pogotovo sto mi je trafo 12V 4A

Mada kazu da su ove dve led diode tu da ne ode vise od 2.5A - kad ih skinu ide do 5A DC :smesna:

 

Ima li neko silver Mica od 220p ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam akvo je rutiranje, da bih ti odgovorio trebao bi da prvo uradim mentalnu analizu kola, pa onda mentalnu analizu rutiranja power vodova, pa sense vodova

ono, bas mi se to nesto radi ....... s obzirom koliko me interesuju seriski regulatori za 5V

meni kad bude trebalo, cu stavim neki LT ili vec gotov Pro choper modul, DC in-DC out, uz dodatnu tesku filtraciju

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekada je tesko eliminisanje suma prostim svodjenjem na masu, ali je efektnije ako se ukrste sumovi ispomeranih faza da se sami anuliraju u nekoj ili velikoj meri.

Za nijansu je drugacija prica sa strujnim i naponskim riplovima.

 

Zato nekada preterivanje kod pojedinih komponenti nema efekta, ili postane jos gore. Kao da uzmes Mesija i Noleta, za vaterpolo reprezentaciju...:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...