Jump to content

Uher VG820


djuma89

Preporučeni Komentari

pre 7 minuta, vladd reče

Ima i kod okova, pa  da se secka i nabudzi

Mislio sam ovako nešto, viđao sam to, čak imam par komada kući. Ako su tanke, stave se po dve.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, djuma89 said:

NIje nesto lepo al je zato cvrsto😊 Taman ce da se hladi sa ove strane🤣 Čelik 1mm

Dobro je to mada nisi imao potrebe da seckaš, to je moglo i iz komada x 2 naravno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet se vracam na temu kondezatora. Nije mi jasno kako stari kondenzator pokazuje da mu je kapacitet dobar a novi ima samo 2000. Stim da je stari duplo veći, razumem da je tehnologija napredovala ali svi smo svesni da sto manje materijala bolja usteda....

Da li mi moze neko ovo objasniti? Da li je ovaj moj tester loš? Sta da radim, da ostavim stare ili nove da ubacim....

20220114_083433.jpg

20220114_083447.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ubaci nove, tolerancija elektrolitskih kondenzatora je velika, možda nije ni formiran još kako treba, možda je dugo stajao na lageru. Jel to izlazni kondenzatora ili onaj u napajanju? Ako je izlazni trebalo je zbog reprodukcije basa uzeti veći, 4700uF recimo, da bude tih dimenzija kao stari. Nije loše premostiti ga ako ima mesta sa barem 2,2uF poliester ili PP 100V.

PS

Kad se kupuju kondenzatori (oni za napajanje naročito) treba pogledati u datashhet max. ripple current, pa tražiti one koji imaju veću vrednost. To znači istovremeno da im je manji ESR odnosno da su kvalitetniji.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, NIXIE reče

Jel to izlazni kondenzatora ili onaj u napajanju? Ako je izlazni trebalo je zbog reprodukcije basa uzeti veći, 4700uF recimo, da bude tih dimenzija kao stari. Nije loše premostiti ga ako ima mesta sa barem 2,2uF poliester ili PP 100V.

Izlazni. Ima mesta, mogu ga premostiti.

Ovde u Ns ne mogu naci 3300 80V za napajanje. Moracu pogledati da porucim negde to sto si mi rekao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel pasuje ovaj za napajanje?

SILKEN.CO.RS

4700uF 100V, 105C SNAP IN 35X50mm, Samwha, Made in Korea.

Alternative

SILKEN.CO.RS

10000uF 100V, 105C SNAP IN (4 PINA) 40X81mm, Samwha, Made in Korea.
SILKEN.CO.RS

10000uF 80V, 85C, 35x51mm, Samwha, Made in Korea. SNAPIN

S tim što je ova HE serija kvalitetnija.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 33 minuta, NIXIE reče

Jel pasuje ovaj za napajanje?

SILKEN.CO.RS

4700uF 100V, 105C SNAP IN 35X50mm, Samwha, Made in Korea.

 

Da ovaj bi stao taman. 😊 Orginalni je 50x30mm. Ima taman mesta sa strane 5mm a u visinu bi moglo max 63mm.

Kako odredjujes vrednosti za bajpas? Iz iskustva ili...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bypass blok kondenzator što veći da pokrije što veći deo frekventnog opsega koji elektroliti ne rade najbolje.

Recimo 10uF je 4khz -3dB za 4oma odnosno 2kHz -3dB za 8oma.

To sa bypass kondenzatorima radi i sa manjim vrednostima, što je zanimljivo. Recimo bypass PP kondenzatora od par uF nekim puno manjim van čujnog opsega se ponekad ipak čuje.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigli mi kondezatori. Veliki je odlicno legao za napajanje. 

Imam problem sa wima, kao sto ste rekli paralelno ih stavljam sa izlaznim kond 2200uF. Malo su deblji, da li da probusim rupu u limu pa da ih stavim sa strane?

20220118_111016.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stavi ga kako može, zalepi ga za lim ili veži vezicom. Tu bi možda bolje bilo da si uzeo dva manja, od 4,7uF, jedan levo jedan desno. Uvek proveri dimenzije pre kupovine.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Namestio sam ga. 

Regulator je proradio 33V. Medjutim posle greca u semi pise da treba da ima 66V kod mene je 72V... Da li je ovo ok, da menjam nešto? Da napomenem nisam diode mostio sa kondezatorima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napon na sekundaru trafoa je malo veći, jer je taj trafo načinjen davno kad je napon u mreži bio 220V i sad je u praznom hodu bez opterećenja. Recimo na onom malom Sony pojačalu sam prebacio primar na 240V pa sam dobio manje na sekundaru, nema svuda tih opcija. Kako je taj filterski kondenzator 80V (ili 100V) nemaš puno brige.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...