Jump to content

Uher VG820


djuma89

Preporučeni Komentari

Srećna Nova godina, sve najlepše 🥳🥳🥳

On 31.12.2021. at 15:11, mutayu reče

podmazi sve potenciometre , preklopnike,prekidace, konektore...

Gledao sam na milion mesta, čiste sa dizelom, wd stavljaju... Po meni je to pogrešno. Gledao sam kad se sloj grafita ošteti tu nema popravke. 

Ja cu ih očistiti sa 97% alkoholom  i medicinski benzin, osovinu podmazati sa mašinskom uljem. Da li je potrebno sam kontakt nečim tretirati? Neki savet?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je ispravljač 33V.

Treba pregledati sve komponente gde je taj napon išao direktno, na neke tranzistore i IC takozvani(inače 3 tranzistora u IC kućištu) u preampu za gramofon. Pa nekako restaurirati dešavanje oko crkavanja, i eventualni razlog.

Taj tranzistor može bilo koji odgovarajućeg kućišta, struje bar 1A i pojačanja preko 50.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, vladd reče

Treba pregledati sve komponente gde je taj napon išao direktno, na neke tranzistore i IC takozvani(inače 3 tranzistora u IC kućištu) u preampu za gramofon. Pa nekako restaurirati dešavanje oko crkavanja, i eventualni razlog.

Pregledao sam okolne tranzistore i ok su, Q502 I Q501. Diode D506, 507, 508, 509, 510,511 su ok. Ovaj sklop dva IC mogu jedino da merim napone na izlazu kad proradi napajanje...

Jedna od stvari koje bih dodao je Aux ulaz, i pitanje je gde je najbolje mesto spojiti na šemi Aux? Napominjem samo da cu koristi pustanje preko telefona ili Blutut modul koji bih ugradio... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 4.1.2022. at 12:59, vladd reče

Taj tranzistor može bilo koji odgovarajućeg kućišta, struje bar 1A i pojačanja preko 50.

Da li mogu da stavim BD135? 

NPN 45V Ic=1,5A, Ib=0.5A, 12,5W TO-126

Na oginalnom je jedino struja Ic=2A i struja Ib=1A

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, djuma89 said:

Da li mogu da stavim BD135? 

NPN 45V Ic=1,5A, Ib=0.5A, 12,5W TO-126

Na oginalnom je jedino struja Ic=2A i struja Ib=1A

Stavi BD375 ili 2SD1380

Izmenjeno od mutayu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 30.12.2021. at 14:49, NIXIE reče

Verovatno može, ne vidim koliko ima mesta. Ukloni plastiku neka ostane samo ta metalna pločica. I onako su mrtvi.

Malo se savila pločica, nisam hteo da pretegnem. Valjda nece pući

20220113_123630.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta pločica je bakarna zato se savija, napravi čelične pločice #2-3mm. To će ti tako vremenom popustiti jer bakar ima izraženo puzanje. Ili ureži navoje za taj tranzistor taki kaki je i stavi standardno plastičnu podlošku, čeličnu ravnu podlošku i vijak. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, djuma89 said:

Da li mogu da stavim BD135? 

NPN 45V Ic=1,5A, Ib=0.5A, 12,5W TO-126

Na oginalnom je jedino struja Ic=2A i struja Ib=1A

Osigurac pre tog tranzistora je 100mA...ili 0,1A, prema kolektoru tako da moze...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, djuma89 said:

Malo se savila pločica, nisam hteo da pretegnem. Valjda nece pući

Ne diraj ništa dobro je to, ako nastaviš da budžiš može da se desi da zasereš nešto a onda nema povratka. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://eu.mouser.com/ProductDetail/Phoenix-Contact/1207644?qs=rgm%2B66FY1gAoFTGfOrQ2Tw%3D%3D

 

Ima i kod okova, pa  da se secka i nabudzi

WWW.OKOV.RS

sveokovas - 20.000 proizvoda za radionicu, baštu i domaćinstvo, kupi online, dostava u roku od 48 h

 

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, NIXIE said:

Nije dobro, veruj mi. :rasta:

Neka prvo pusti u pogon taj krš i neka nadgleda rad a onda ako se ukaže potreba neka smišlja nešto lepše i bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...