Jump to content

nichicon ues bipolarni kondezatori


revox

Preporučeni Komentari

Vidi se ko porucuje i pravi nesto.Cikabrka je stavio link dobro nam poznatog Tome uz Krusevca. Nacin na koji on godinama postavlja oglase je upravo takav da treba procitati ceo oglas i pogledati slike. Sve je tamo. Naravno znaju to oni koji nekada nesto i naprave.

Linkovani oglas upravo ima trazene Nichicon ues seriju.

Od redjih mesta gde moze da se kupi kod nas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nikad, ali nikad nisam koristio Nichicon bilokakve.

licno ja.

musterijama po volji iliti zelji.

koristio sam i koristim i dalje : Panasonic, koji je pojam kvaliteta,

F & T i Samwha, u zavisnosti od mesta gde se koristi.

Nichicon nije nista spektakularno, iako ga tako predstavljaju.

ali, o ukusima ne vredi raspravljati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, vladd said:

:P

Ne radim sa "audio" namenskim igračkama, znaci i kada nista ne radim ne smeju da su u blizini:buehehe:

Glupost. Nichicon for Audio nije Snake Oil. Da ih koristiš znao bi, čuo bi.

Pre sam uverenja da mnogo više pišeš no što radiš :) .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao odlicna alternativa uvek moze ako ima mesta da umesto elektrolitskih bipolarnih 1uF/50V i 2u2/50 ubace se kvalitetni blokci sa 50V ili malo vise radnog napona , dok umesto bipolarnog 470uF/6V da idu dva + na + redno vezana kvalitetnija 1000uF/10V elektrolita .

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Beli_Ninja said:

Samwha mi curela i imala ispod 180uF, 220uF 450V, kupljena kod tv servisera koji je nabavlja u Svilajencu....

Imaju elkici self lajf, istina dug je, na nazivnoj temperaturi je deklarisan na par godina, ali ako je niza, moze i duze, medjutim, dolazi do izmene u hemiji, grupisanja i polimerizacija, pa krecu problemi raznih fela.

Ovi najcesci u komercijali, su retko ostareni, formirani i zasticeni od elektrostrikcije, mehanickih pomeranja pri strujnom opterecenju, pa ih i to pravi osetljivim na stajanje i incidente, 

Cure kada im se osteti al oksid(kao pri zavaru :) )pa tu krenu da se koncetrisu joni koje papirna resetka ne moze da zadrzava...dok ne dodje do ozbiljnijeg proboja i pucanja. Ali moze da se odradi i ozdravljenje drzajnem na odredjenom naponu i limiitranoj struji.

 

Zato kod kupovine treba videti svezinu, malo predostroznosti pri ukljucenju... preporuka je kupovati gde je veliki promet kondova, radje nego gde zalihe came cekanjuci.

 

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...