Jump to content

Oklopljeni jednožilni kablić u tangencijalnom mehanizmu


remam

Preporučeni Komentari

:phil_04:

Pozdrav društvo,

Da li neko od Vas ima da proda sa nekog rashodovnog gramofona ova dva oklopljena kablića,naime ti kablovi vode od mehanizma sa ručicom do glavne ploče sa koje izlaze daleko deblji kablovi za signal do predpojačala,jedna unutrašnja žila u jednom kanalu mi je u konstantnom prekidu a sve sa napajanjem za senzore u mehanizmu i signalom prolazi kroz ovaj crveni bulzir,debljina žile je oko 1,2mm i baš su fleksibilni i svaki kanal ima oklop,potrebna dužina je oko 2 x 200mm jer bi zamenio i za drugi kanal ili ima neko predstavu gde se ovo može kod nas nabaviti :worship:

IMG_20211218_174524.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 26
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

pre 12 minuta, Sinke reče

Sličan kabl i još fleksibilniji a i tanji imaš u Kanibalu na NBgu

Upravo pregledao sve na sajtu i nigde nisam mogao da nađem,najtanje što imaju je spoljna mera 1,8mm,a ovde takođe govorimo o spoljnoj meri od 1,2mm,širmovan mono kabal jedan kanal,takođe isto to i za drugi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, remam said:

Upravo pregledao sve na sajtu i nigde nisam mogao da nađem,najtanje što imaju je spoljna mera 1,8mm,a ovde takođe govorimo o spoljnoj meri od 1,2mm,širmovan mono kabal jedan kanal,takođe isto to i za drugi

Mora lično da se ode i pogleda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Kuja reče

Neki kabl od nekih rashodovanih bubica (slušalica)?

Ti su baš tanki i fleksibilni a koaksijalni.

Jedino što su baš zbog te tankoće pain in the ass za rad. :)

51rXYpvb7SL._AC_SY450_.jpg

Ma od slušalica da,slažem se,ali teško i da u njima,pogotovo novijim postoji isti,pretežno su lakirani provodnici u istoj žili,nisu oklopljeni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Nesic reče

Ili od starih monitora, VGA kabl...

E ovo već kao da sam viđao na istim,ali ponavljam kablići nisu deblji od 1,2mm a imaju oklop i veoma su fleksibilni

Izmenjeno od remam
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, remam said:

Ma od slušalica da,slažem se,ali teško i da u njima,pogotovo novijim postoji isti,pretežno su lakirani provodnici u istoj žili,nisu oklopljeni

Da baš tako, četiri nezavisne žice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 47 minuta, Sinke reče

Imam ja, al mi je mrsko da tražm, jel hitno?

Pa već ih tražim nekih 8-9 dana,a i ja sam iscrpeo sve izvore,tako da bi valjalo ako bi mi pomogao da to nadjem,mislim ako već imaš da skineš negde,znači mono kablić sa oklopom debljine oko 1,2mm dužine 2 x 250mm tačno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poštovanje,

Ako se niste snašli za koaksijalni kabel, pogledajte sliku, odgovara li vam nešto ovakvo? Znači, na slici lijevo je u KAB USA jedna žila za remontovanje ožičenja ručke, u sredini 4-žilni "pokojni" kabel iz gram. ručke a desno je ovaj koaksijalni što vam mogu poslati. Ovaj kabel je od stare UZV sonde, dužina 1m, posrebreni bakar i teflonska izolacija, jako težak za blankiranje. Ako odgovara pošaljite vaše podatke i poslati ću vam poštom ili ako imate nekog u BiH mogu njemu poslati.

P1070289.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 24 minuta, LightMatic reče

Poštovanje,

Ako se niste snašli za koaksijalni kabel, pogledajte sliku, odgovara li vam nešto ovakvo? Znači, na slici lijevo je u KAB USA jedna žila za remontovanje ožičenja ručke, u sredini 4-žilni "pokojni" kabel iz gram. ručke a desno je ovaj koaksijalni što vam mogu poslati. Ovaj kabel je od stare UZV sonde, dužina 1m, posrebreni bakar i teflonska izolacija, jako težak za blankiranje. Ako odgovara pošaljite vaše podatke i poslati ću vam poštom ili ako imate nekog u BiH mogu njemu poslati.

P1070289.JPG

Pa jel ovo krajnje na levoj strani jednožilni oklopljeni kablić,ako je to tako onda je to to,takav bi mi najviše odgovarao,samo da nije deblji od 1,2mm i trebaju mi dva parčeta od po 25cm svaki..?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj sa plavom izolacijom je oklopljeni, ne bih ih sjeckao, poslao bih vam u komadu dužine 1m. Samo još da iješimo transport jer ja sam u Mistaru a vi u Užicama, ako se ne varam. Da ne dođe do zabune, kabel je poklon.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, LightMatic reče

Ovaj sa plavom izolacijom je oklopljeni, ne bih ih sjeckao, poslao bih vam u komadu dužine 1m. Samo još da iješimo transport jer ja sam u Mistaru a vi u Užicama, ako se ne varam. Da ne dođe do zabune, kabel je poklon.

A jel fleksibilan, pošto je izolacija teflon? Ovo mi više liči na običan kablić, taj oklop nije oklop već samo prolazi pored izolovane žile ili se varam, tako mi deluje na slici? 

Jel to bukvalno oko te unutrašnje žile, kao koaksijalni kabal ili prolazi pored kad skineš izolaciju? 

Meni najviše na ovaj moj liči ovaj krajnje levo, zato sam i pitao za taj... 

Ma rešićemo transport nekako, da vidimo da li će se još neko ovde javiti, Sinke kaže da ima on, samo da nađe ako bude mogao.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, LightMatic reče

Poštovanje,

Ako se niste snašli za koaksijalni kabel, pogledajte sliku, odgovara li vam nešto ovakvo? Znači, na slici lijevo je u KAB USA jedna žila za remontovanje ožičenja ručke, u sredini 4-žilni "pokojni" kabel iz gram. ručke a desno je ovaj koaksijalni što vam mogu poslati. Ovaj kabel je od stare UZV sonde, dužina 1m, posrebreni bakar i teflonska izolacija, jako težak za blankiranje. Ako odgovara pošaljite vaše podatke i poslati ću vam poštom ili ako imate nekog u BiH mogu njemu poslati.

P1070289.JPG

Jedno pitanje : kako molim te skidas teflon kad kabl vrlo tanak ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...