Jump to content

Dynaudio Esotec 20w75


radomir

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, shonne said:

Ma da...kad ubacis 100g dampinga sa 80L ide na 60L kutija. Kakav bullshit. 😁🤗

Povecava se zapremina? Da kada stavis pod presu od 50 tona pa naguras 100 litara dampinda u kutiju od 80 litara onda da :rofl: Nisi slusao, na 80 litara i oduzmi pregrade, bitumen ploce, damping naravno, onda izracunaj zapreminu kutije

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, savan said:

Povecava se zapremina? Da kada stavis pod presu od 50 tona pa naguras 100 litara dampinda u kutiju od 80 litara onda da :rofl:

Merenjem ces sve shvatiti, samo pokusaj da to uradis. Najbolje je to da vidis na BR kutiju. Ubacuj damping, meri...izbaci rezultate pa cemo pricati. Ovako, sto tvrdis i pricas, zbunjujes ljude. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

savane, ne truj vise sa kompresijom

pravis novu Iskra temu od ovoga, evidentno pola stvari pricas napamet

meni svejedno, ali ne cinis nikakvu uslugu coveku koji je trazio savet, nego bas naprotiv

kao i svi - reci sta imas, pokazi sta imas, ne nadvikuj se do beskraja

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, savan said:

Ja zbunjujem ljude hehe, dao sam vam sve cinjenice i preporuke koje nisam ja izmislio, sve te formule i sve te tekstove nije neko izmislio pa ni ja, ti si dao simulaciju koja veze nema sa vezom, opet u narednim simulacijama dobijas Le od 0.05 pa daj nemoj me zasmejavati

Ta simulacija o kojoj si se ti vezao kao za pijan plot je njihov deafult za...dve stavke su promenjene u to slici, fill i zapremina. Gledaj malo i uci. 😁😛

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedno glupo pitanje - a mozda i nije glupo.

covek rece da ima B & W TP26 visokotonce.

oni mogu da se implementiraju bez problema uz basove.

samo sto bi skretnica morala da bude recimo 6/18 dB.

rad sam da pomognem, i to bez palamudjenja.

realno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, savan said:

jer ako turi u kutiju povecace se zapremina kutije :D

 

:lol:

Stvari se uprosceno desavaju nalik na..kada se ubaci dampirajuci materijal, zapremina kutije postane nelinearna za odredjene frekvencije reflektujucih zvucnih talasica, koji prelaze duzi put, ili imaju vece kasnjenje, koji god aspekt razumevanja je prihvatljiv, sto je ekvivalent vecim rastojanjima tj vecoj zapremini...kada utisas zvuk, on je u formi kao da je pristigao sa vece udaljenosti...pa se kolokvijalno izrazavamo racunajuci na poznat opis.

 

56 minutes ago, radomir said:

заслужује и добар високотонац

recimo davidlouis 104T330A 

WWW.EBAY.CA

Find many great new & used options and get the best deals for pair davidlouis 104T330A tweeter replace Dynaudio D28 D260 MDT33 D2905 at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prostonarodno  a sasvim tehnicki odgovarajuce receno - nameravana kolicina dampinga zapremine kutije povecava efektivnu zapreminu iste

zato svaki od programa ima bar podelu na nepostojeca-minimalna-srednja-velika gustina dampinga, dok neki programi imaju i mogucnost brojcanog unosa (gr/L)

efektivno povecanje zapremine se dobija prostim trikom smanjenja brzine prostiranja zvucnog talasa , sto je rezultat prostog fizikalnog procesa pretvaranja dela energije zvucnog talasa u termogenu energiju

 

go figure

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 27 minuta, Zen Mod reče

prostonarodno  a sasvim tehnicki odgovarajuce receno - nameravana kolicina dampinga zapremine kutije povecava efektivnu zapreminu iste

zato svaki od programa ima bar podelu na nepostojeca-minimalna-srednja-velika gustina dampinga, dok neki programi imaju i mogucnost brojcanog unosa (gr/L)

efektivno povecanje zapremine se dobija prostim trikom smanjenja brzine prostiranja zvucnog talasa , sto je rezultat prostog fizikalnog procesa pretvaranja dela energije zvucnog talasa u termogenu energiju

 

go figure

 

Prekrasno objašnjenje! Samo još jedno pitanje pa da priču kompletiram: u kojem rasponu se kreče parametar gr/L?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam odavno izasao iz price sa kompres i BR zvucnjacima, tako da ne pamtim ali je bitno da u svakom od programa za sim. u helpu je data/objasnjena kolicina dampinga za sva pomenuta 3 slucaja

minimalno bi bilo samo na zidove boxa, i to 3 od unutrasnjih 6

srednje odredjena gramaza po litrazi

heavy - odredjena veca gramaza po litrazi 

 

ono sto ja radim ponekad iz sporta je racunanje MLTL, i tu je neka default mera 40gr/10L (0.25lb/ft^3), al to je skroz drugi padez

e - u pitanju je ono sto mi zovemo Koflin a napolju se zove Dakron - bela guzva sto se trpa u jorgane i slicno ...... nekad se i ispuna kaputa radila time, kadsmobilideca

 

evo za veceras tip - nadam se da ce nas sto vise uzeti i drzati kraj kreveta kao laku nocnu razonodu , e da bi se desilo da se sto manje lupeta (citace jednog dana neko ovo, bez obzira koliko to malo verovatno bilo, pa ce se smeje kolicini cinjenica koje se ne iznose radi prava i istinitosti i naucenja, nego zarad merenja onog sto mama da, pa koliko ispalo ispalo)

dakle - tip za veceras  : https://ug1lib.org

u pretragu samo ukucas "loudspeaker" - search

prva stavka je Loudspeaker Design Cookbook od Vance Dickason

vredi procitati od korice do korice, onda opet

nauci se pokojesta ne samo o zvucnjacima

pre programa koje sam nabavljao, prvo sam koristio tu knjigu ( bese li nulto izdanje, koliko je davno bilo ) u vidu debele fascikle pune fotokopiranih listova ....... 

sto rece cika Sigfrid ( kad sam ga upitao bezveze sta misli o toj knjizi) - ja je imam na stolu stalno ...... sto da pamtim kad je Vance napisao  :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...