Jump to content

Dynaudio Esotec 20w75


radomir

Preporučeni Komentari

Znate vi o cemu ja pricam i na cega se odnosi mekani zvucnik samo hocete da ja to iznesem akademski a ja nisam akademik, ali imam nekog iskustva i znam o cemu pricam. Ne moze simulacija da pokaze slicno u 18L i u 65L tu nesto ne stima.

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako hoces da dobijes maksimum od tog drajvera, turi ga u kutiju koja ce biti zatvorenog tipa bez vazduha, dobro je ojacaj pregradama da se ne raspadne, racunaj na zapreminu pregrada i damping materijala tako da ti slobodan prostor unutar kutije ima priblizno 65 litara kada oduzmes zapreminu tih stvari, i to bi trebalo da bude odlicno tako i da svira. Obavezno postavi i bitumen ploce na sve strane sem prednje strane iznutra! Prednju plocu ili poduplaj ili idi sa debljim materijalom.

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znas sta ce da dobije? Bas refleksije po celoj kuci, tresenje prozora, ormana... ovo nije zvucnik za to. U zatvorenoj kutiji znas sta ce da dobije, nema lepseg basa od kompresije, kad su dva basa pa jedan pipnes a drugi ide napolje, a mekani ko dusa, znas kako to udara? Brutalno! Samo tesko je naci mekane basove u danasnje vreme za kompresiju, nekad je peerles to radio sad tesko

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

savane, vidim da si napravio puno MLTL, pa znas sta pricas

dakle, ja sto napisah, napisah

eo, ostavljam te da pomognes coveku, al gledaj da malo konkretizujes ...... ne da bude puko prenosenje misaonog procesa u temu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih pravio MLTL. Drajver idealan. Dimenzije kabineta takodje. Pravi podnostojeci zvucnik. Plus citava oktava u sub segmentu. Ako se imaju uslovi za to ne gledati dalje.

Ipak, uzeti u obzir sobu gde ce da se slusa.  Bilo bi dobro znati i taj podatak za konacnu odluku. 

Visokotonac svakako promeniti za bolji.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, prophet reče

Ja bih pravio MLTL. Drajver idealan. Dimenzije kabineta takodje. Pravi podnostojeci zvucnik. Plus citava oktava u sub segmentu. Ako se imaju uslovi za to ne gledati dalje.

Ipak, uzeti u obzir sobu gde ce da se slusa.  Bilo bi dobro znati i taj podatak za konacnu odluku. 

Visokotonac svakako promeniti za bolji.

 

Написао сам. Соба је 5,7х4,2=24 м`2

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Можда ће ово да реши дилеме: Пошто ми столарски занат иде од руке (у трећем месецу ове године остао сам без малог прста), урадићу и затворену кутију и млтл, па која боље звучи, видећемо.

Саван је дао предлог да затворена кутија буде 80 литара. Урадићу 80 литара са могућношћу за смањивање. Могао би неки предлог за пригушење.

Зен Мод је дао предлог за млтл унутрашњих мера 985х245х205. Треба још и детаљи.

Да ли је ово неко решење?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, radomir said:

Написао сам. Соба је 5,7х4,2=24 м`2

Nisam video. To je dobro za oba projekta. Videces, bitno je da ima prostora i iza i oko zvucnika kao i mesto slusanja. Ali otom potom. Probaj oba koncepta, uveren sam da ce mnogo manje problema biti sa MLTL. Kompresiona kutija trazi masivnost, izolaciju od podloge, poprilicno vibrira. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, radomir said:

 Не признаје никакве симулације, сматра да је то теорија и ништа даље.

Poštujem svačije mišljenje, ali ova izjava nije na mestu. Blago rečeno, da ne upotrebljavam teže izraze.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, prophet said:

Poštujem svačije mišljenje, ali ova izjava nije na mestu. Blago rečeno, da ne upotrebljavam teže izraze.

Ne znaci da ne koristi proracune! Evo ti primer simulacije u ovoj temi, mozda na to covek misli, jednostavno se ne uklapa simulacija softverska sa matematickom smulacijom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, radomir said:

аван је дао предлог да затворена кутија буде 80 литара. Урадићу 80 литара са могућношћу за смањивање. Могао би неки предлог за пригушење

Slobodno na 80, dok dodas pregrade za ukrucenje kutije (sace) i dok dodas bitumen ploce, filc sloj i belu vunu za krevete (poduplas vunu) dobices tu negde oko 65 litara

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, radomir said:

Можда ће ово да реши дилеме: Пошто ми столарски занат иде од руке (у трећем месецу ове године остао сам без малог прста), урадићу и затворену кутију и млтл, па која боље звучи, видећемо.

Саван је дао предлог да затворена кутија буде 80 литара. Урадићу 80 литара са могућношћу за смањивање. Могао би неки предлог за пригушење.

Зен Мод је дао предлог за млтл унутрашњих мера 985х245х205. Треба још и детаљи.

Да ли је ово неко решење?

ako hoces detalje za MLTL, javi se na PP

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve pise u imenu slikice , u stvari - board je skratio , zato 20W75 in 18L and 65L compr. box medium damping

Bass box je program koji je napravljen na osnovu Eminence Designer engine, koji je napravljen na osnovu JBL Speakershop engine

JBL S.  se koristio jos u doba velikih flopija, dapace prvi 386 sa amber ekranom sam i nabavio upravo da bi koristio taj program

 

edit: iz mog iskustva - ovaj driver u 18L ce da svira korektno u bass podrucju, a u 65L bassa nece biti nigde u usima, i da ga pokaze mikrofon

eto, to je razlika izmedju merenog i subjektivnog , po pitanju Qtc

 

 

20W75 in 18L and 65L compr. box medium damping.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...