Jump to content

Sugden A21 - pitanje


чика-Брка

Preporučeni Komentari

pre 3 časa, Beli_Ninja reče

Nestorović nam je ostavio recept, zašto lutatati :)

Čini mi se da @Zen Mod ima Nestorovićev dokument o laboratorijskom PP pojačalu.

Slušao Nestorovićem pojačalo sa njegovim zvučnicima.Odlično.

Isto,slušao pojačalo dizajnirano od pokojnog Vuje Erkića sa DHpentoda,doduše SE, i više mi dopalo.Ali to je lični ukus,ništa merodavno i ja mislim da to zavisi

od kvaliteta medija i ličnih prefernci žanra koji ti drag.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, bnb said:

Banat,

Komlikovano je,prvo pitanje, zbog izbora biasa izlaznih lampi jer dolazi do prekoračenja disipacije izlaznih lampi u zavisnosti od VELIČINE ulaznog signala.Treba da nacrtaš, za bilo koje lampe, bias pa da izračunaš disipaciju dotičnih.Plus, možeš da izračunaš i H3 i eventualno H2 u zavisnosti od drajvera.Ako razumeš o čemu pišem.

Drugo,Malard me ne interesuje.Tvoja volja da praviš ako ti se svidja.

Treće pitanje.U PP lampa ne radi na MAX DISIPACIJI kao u SE.Pročitaj prvi pasus.

Svi Vilijamson pojačivači OSCILUJU.Napravi,snimi oscilikopom pa vidi.

Ja PRIČAM o PP pojačalu čije izlazne lampe NE RADE u max disipaciji tako da UPARENE  KT88 bilo kog proizvodjaća će da rade ok.Kako će sve to da svira i TRAJE

zavisi od brenda.

Preporučujem ti da kupiš neku staru knjigu,bilo američku ili rusku,koja se bav DIZAJNOM AUDIO POJAČIVAČA ,pa da prvodeš vreme čitajući uz gomilu papira

na kojima ćeš,digitronom računati šta je šta i zašto je nešto.

Šta je radio gosn.Palma,pojma nemam.Ali ,znam iz iskustva onoga što sam ja pravio, da je puno toga ZVUČNI šit.

-Govoreci samo o AB1 klasi rada kod PP izlaznog stepena snage tu smatram da nema vise neke velike mudrolije oko izbora bias-a i odabira ostalih mnogih raznih parametara , jer je unapred svaki renomirani proizvodjac to vec postavio u detaljnim opisima karakteristika za svaku lampu ponaosob , ukljucujuci i tkzv. limitujuce vrednosti koje ne treba prelaziti ,

- Mullard koncept je po mom misljenju superioran u odnosu na Wiliamson , kako u elektricnom smislu tako i zvucno . pogotovu pojedine modifikovane varijante ,

- Ako su kod PP pojacala izlazne lampe postavljene da rade u A1 klasi to znaci da obe lampe uvek provode svih 360 stepeni i tu nema pojave `cut-off` efekta anodne struje ,  po tome se taj rezim A1 klase PP rada nista ne razlikuje u odnosu na single-end A1 klasu rada ,

- nema pravila da li ce Williamson pojacalo (ili bilo koje drugo pojacalo ) da osciluje ili nece jer to zavisi od mnogo faktora , najcesce od radionickog finog zavrsnog tjuninga pojacala u raznim rezimima rada sa raznim vrstama opterecenja,

- razne knjige sam pokupovao , procitao i u praksi dosta toga proverio jos tamo negde pocevsi od davne 1977 i tako dalje ...

-B.de Palma je znao sta radi ,

- sad da li nekome nesto zvuci OK ili kao shit to je ipak jedna nemerljiva subjektivna kategorija i nista vise od toga .

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...