Jump to content

Sugden A21 - pitanje


чика-Брка

Preporučeni Komentari

Kakvi su kod nas dostupni gotovi izlazni trafoi koji se mogu kupiti za neki PP od 50W u AB klasi poput već pomenutog Ikarusa, nači Trafko, Trafomatik ili šta već od toga ima? Slabo sam pratio to, nemam nešto iskustva sa pojačalima snage.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ćošak?
Nije problem!
Audio Note verzija Snela je navodno rađena da radi u uglovima. Mislim, slušao više puta takav kućni setup.
Nije da nema bolje, ali nije to bilo loše....sve dok mi lik nije pojasnio red veličina cijena za full AN UK setup.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

pre 11 minuta, NIXIE reče

Kakvi su kod nas dostupni gotovi izlazni trafoi koji se mogu kupiti za neki PP od 50W u AB klasi poput već pomenutog Ikarusa, nači Trafko, Trafomatik ili šta već od toga ima? Slabo sam pratio to, nemam nešto iskustva sa pojačalima snage.

http://trafco.rs/tubeaudio.php

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trafomatic je ranije imao ponudu za neke njihove projekte na toroid jezgru.

Treba pitati za dupla C jezgra, Korato mislim da radi kod njih.

Stevanovic iz Nisha radi trafoe za Sindrica, EI i C tipove a tu je P&K samo treba videti sta je moguce u datom trenutku.

 

Slusao sam VTL EL34 integralac novije generacije i to je vrlo ozbiljna sprava.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trafomatic je imao objavljen projekt sa 4xEL34, za napon i drive 2 x EL84, trafo UL sa dodatnom povratnom vezom na katode izlaza...objavljena je i pcb, imam u magazinu Audio Projekti.

KT90 dizajn je Korato takodje objavio.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 34 minuta, NIXIE reče

Samo da skinu jednu nulu i sve potaman.

Baj d vej, de su mu elektroliti, nisu valjda oni mali zeleni.   :sarcastic_hand:

Eno ih na izlaznim pcb 2 x 10,000 po kanalu.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZM Labs vam za pola love napravi Nancy Sinatru koja trči krugove oko Sugdena i pjeva "This boots are made for walking"...
A ako ste vični lemilici, pa znate kako ju držati, a da se ne osjeti miris roštilja onda još jednom prepolovite cijenu. :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, Koja said:

Inače, polu vezano za temu. Neverovatno je koliko sistema koji ljudi imaju, pa kače slike, zvučnik je naguran u ćošak sobe. Znam naravno da je jako teško napraviti adekvatan raspored, a i prostori su uglavnom skučeni. Ali, ja to kad vidim, za mene tu prestaje bilo kakva diskusija o klasi, lampama, snazi, osetljivosti, drajverima, hornama, vinilu itd. Za takav raspored su Logitech 2.1 zvučnici i da se prikače na telefon da svira i to je to.

slozio bih se,ali samo delimicno...s jedne strane retko,ili je mali broj ljudi koji moze sebi da priusti dediciranu sobu za slusanje mjuze,koja je pride jos adekvatno tretirana,jer se u vecini slucajeva mesa slusaona sa normalnim tokovima zivota sa porodicom...s druge strane ako je taj zvucnjak jos iz tzv "stare skole zvuka",prezivet ce i neadekvatni smestaj u sobi,pruzit ce i tako mozda nekih 80% potencijala,ali to ce jos uvek biti zvuk,koji nadmasuje barem 3-5x ove zvucnjake sto ih ja zovem "new kids of the block" konstrukcije,pa ih treba izvalciti na sred sobe,i treba pratiti i stanje meseca,kad svira dobro,i kad lose...

sto se tice cene tih novih Sugden-a,jbga odavno jasno da se cene danasnjih komponenti za maloprodaju ne formiraju na osnovu samo na osnovu materijalnog utroska+ulozeni rad iz brendirane branse...ce la vie,ko voli nek izvoli..ko ne,i taj sebi moze da nadje resenje u nekim drugim opcijama....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice Sudgen. Pre desetak godina imao sam priliku da cujem mislim da je to bio A21. Ako neko poznaje Musical fidelity to je nesto slicno.Tipicno britis sound. Dosta je komplikovano definisati to. Po moje misljenje taj zvuk kome je cilj da izazove neku emociju prema to sto se cuje. Svakako topao ton. Dinamika nije tu kakrakteristika i nema detalja. Imao sam harbeth hlp3 es toliko su me iznervirali da sam ih sve skrsio i bacio u kantu. Nije me bilo zao za pare bacene nego nisam mogao vise da ih slusam. Pojacalo je bilo u to vreme exposure u nadi da ih probudim. Jedini zvucnjak englis made koj mi se dopao i naravno o kom niko ne prica kao da je pao ispod zemju je Castle zaboravio sam model.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo je komlikovano napraviti PP lampe u AB1 klasi .Jedino da se iskopira neki provereno dobar pojačavač.Lakše je i ima prednosti ako se pravi u A1klasi.

Svi,Vilijamsonvi klonovi  osciluju na oko 35Khz  a, oni se najčešće prave u DIY varijanti.Par KT88 po kanalu ,uA1klasi,ima da ogluvi sa zvučnicima od oko 88db

osetljivošću,svaku sobu od 30 kv.Osim toga,nije svaka lampa,tetroda ili pentoda,pogodna za UL,pošto imam utisak da je to mišljenje mnogih diyera.

Ja bih se raspitao kod AURISa za izlazne trafoe ili Trafomatika.Oni su jako ljubazni(barem prema meni).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, bnb said:

Vrlo je komlikovano napraviti PP lampe u AB1 klasi .Jedino da se iskopira neki provereno dobar pojačavač.Lakše je i ima prednosti ako se pravi u A1klasi.

Svi,Vilijamsonvi klonovi  osciluju na oko 35Khz  a, oni se najčešće prave u DIY varijanti.Par KT88 po kanalu ,uA1klasi,ima da ogluvi sa zvučnicima od oko 88db

osetljivošću,svaku sobu od 30 kv.Osim toga,nije svaka lampa,tetroda ili pentoda,pogodna za UL,pošto imam utisak da je to mišljenje mnogih diyera.

Ja bih se raspitao kod AURISa za izlazne trafoe ili Trafomatika.Oni su jako ljubazni(barem prema meni).

-Obrazlozi zasto je komplikovano napraviti PP lampas pojacalo u AB1 klasi ? , 

-licno Mullard 5-20 dizajn smatram sasvim OK ,a pojedine modifikovane varijante cak su jos i bolje , 

-A1 klasa rada za izlazne lampe obicno znaci i relativno kratak vek trajanja , osim ako je zadati rezim rada u A1 klasi daleko ispod maximalne dozvoljene anodne disipacije ,ali shodno tome ce i maximalna izlazna snaga isto tako znacajno biti smanjena , 

- originalni Wiliamsom pojacavac obicno ne osciluje ako se upotrebe vrhuskog kvaliteta izlazni trafoi kao u originalnom dizajnu , Patridge ? ili tako nesto  ,

- ove novije generacije KT88 nece dugo da izdrze u A1 klasi rada za razliku od originalnih GEC-KT88 koje su to mogle ,

- za Auris ne znam kakav kvalitet nudi za razliku od Trafomatik izlaznih trafoa koji su bili OK ,

- Bruce de Palma (RIP) je po mom misljenju napravio jedno odlicno lampas pojacalo u AB1 klasi , ali je i odlicno obrazlozio zasto ...

https://depalma.pairsite.com/Analog/analog.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Banat,

Komlikovano je,prvo pitanje, zbog izbora biasa izlaznih lampi jer dolazi do prekoračenja disipacije izlaznih lampi u zavisnosti od VELIČINE ulaznog signala.Treba da nacrtaš, za bilo koje lampe, bias pa da izračunaš disipaciju dotičnih.Plus, možeš da izračunaš i H3 i eventualno H2 u zavisnosti od drajvera.Ako razumeš o čemu pišem.

Drugo,Malard me ne interesuje.Tvoja volja da praviš ako ti se svidja.

Treće pitanje.U PP lampa ne radi na MAX DISIPACIJI kao u SE.Pročitaj prvi pasus.

Svi Vilijamson pojačivači OSCILUJU.Napravi,snimi oscilikopom pa vidi.

Ja PRIČAM o PP pojačalu čije izlazne lampe NE RADE u max disipaciji tako da UPARENE  KT88 bilo kog proizvodjaća će da rade ok.Kako će sve to da svira i TRAJE

zavisi od brenda.

Preporučujem ti da kupiš neku staru knjigu,bilo američku ili rusku,koja se bav DIZAJNOM AUDIO POJAČIVAČA ,pa da prvodeš vreme čitajući uz gomilu papira

na kojima ćeš,digitronom računati šta je šta i zašto je nešto.

Šta je radio gosn.Palma,pojma nemam.Ali ,znam iz iskustva onoga što sam ja pravio, da je puno toga ZVUČNI šit.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...