Jump to content

Bicucle


shonne

Preporučeni Komentari

Sve je to posledica zanemarivanja principijelnih i gradivnih činjenica. Zašto je zvučnik takav kakav je, i zašto je bicikl takav kakav je...:D

ManicP ima studiozan pristup, bitne stvari su uglovi i sedište, to će ti doneti ili razbiti iluzije vožnje bicikla, da li ces da se zlopatiš ili da uživaš, da li ćeš da uživaš u lepotama pejzaža ili efektima Faktu-a...sve ostalo su gadgeti, manje bitnog konfora ili potreba, ovaj lager onaj lager, ovaj menjač onaj menjač ovaj materijal onaj materijal...titanijum ili unobtanijum...:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesvala, njemu visokom ne vredi da pravi bukselfe, samo tauere:buehehe:

Elem, s obzirom na visinu i težinu, ram XXL, obratiti pažnju na mehanizme za podešavanja, da su ozbiljna mehanika pošto će da trpe sile, i udobnost sedišta, istina izmenljivo je, ali što da ne u starttu.

Slažem se da polovnjak može da bude bolji izbor, u zadatoj ceni, od nekog novog loše izrade, ali bi trebalo ipak znati neku predistoriju tipa vozila baka do groblja, i kako i gde je servisiran. Inače može da bude mačketina u džaku, svarena i zbrljana za prodaju posle nekog lomatanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mož da bude beskonačna dok Šone ne kupi bajs, a onda je konačnost pristigla. ;)

Mada je i diskusija bolja od saveta tipa, želim da kupim garsonjeru u potkrovlju, a preporuka je dvorac na Loari.

Jeste gadno kada si kabast, visina i težina su veliki limiti, i nema tu nekog veleizbora, a u krajnjoj situaciji greške, strada kičma ili stražnjica, bez pardona...

WWW.MOJABICIKLA.RS

Bicikl Polar Mirage urban 29" 21HT Crno-crvena Veličina XXL (B292A13192-XXL) najpovoljnija cena na internetu - Moja Bicikla online shop. Iskoristite stalne akcije i snižene cene, posetite nas u Nišu, Beogradu, Prokuplju ili u celoj Srbiji putem interneta. Besplatna isporuka na kućnu adresu uz popust za gotovinsko plaćanje. Mogućnost plaćanja na rate.

 

WWW.MOJABICIKLA.RS

Polar Helix Trekking bicikl 28" Crno-crvena Veličina XL (B282A38180-XL) najpovoljnija cena na internetu - Moja Bicikla online shop. Iskoristite stalne akcije i snižene cene, posetite nas u Nišu, Beogradu, Prokuplju ili u celoj Srbiji putem interneta. Besplatna isporuka na kućnu adresu uz popust za gotovinsko plaćanje. Mogućnost plaćanja na rate.

 

Ja bih osmotrio ovaj malo žilaviji MTB, sto kila je sto kila, svaka osovina i poluga će više da pati. Dostava, ratice....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, vladd reče

Jeste gadno kada si kabast, visina i težina su veliki limiti,

Ja sam uzeo davno polar avalanche. Bukvalno sam sve zamnenio na njemu sem rama.

Od točkova , guma, unutrašnjih guma , broja bzrina, menjača, srednjeg pogona i pedala , viljuške i volana.

Čak i lanac sam uzeo neki besni Šimano koji nemož da se raspadne posle 5000 km.:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Mikorist said:

Ja sam uzeo davno polar avalanche. Bukvalno sam sve zamnenio na njemu sem rama.

Od točkova , guma, unutrašnjih guma , broja bzrina, menjača, srednjeg pogona i pedala , viljuške i volana.

Čak i lanac sam uzeo neki besni Šimano koji nemož da se raspadne posle 5000 km.:hihihihi:

Jes, al Šone je sitan u odnosu na tebe :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam dve epizode, iz mladosti. Vozikam poniku, a napred u korpi komšijin klinac, kružimo po kraju, i pred nekom rupom ja kao zakočim i pukne osovina volana, držim klinca u ruci a ponika sam ide napred. Srećom bez pada.

Drugi put sa nekim finim, kao ženski, lagan, da preskočim trotoar, podignem ga na zadnji, puče ram, a baš bio fini, nije bio sirotiljski kontraš, sve cvrkuće dok se ne pedalira...ali nije za...:lol:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, milan p. said:

A ovo,ukoliko si iz Niša(iz Niš b'e🙂)....idi i probaj....Po meni vrhunski bajk za te novce.Onog kapriola jede za doručak...

https://www.kupujemprodajem.com/bicikli/touring-i-trekking/bike-manofaktur/oglas/126639864

Evo i ja da pohvalim ovo uz ogradu da prvo ode na generalku i zatezanje svega po kupovini u kršten servis (dobro olupan zadnji menjač...).

Razlozi:

  1. Ako je za ponesi-donesi ima paktreger. Bisage iz Linde od 15e i pesma. Neš paliti auto više za po kraju.
  2. Dinama u prednjoj nabli, svetlo ne gasiš a ni ne znaš da dinama radi. Pesma. Pride si zakonom obavezan da ga imaš a i treba, zbog sebe.
  3. Prednja suspenzija i amort u šticni sedišta. Udobna vožnja.
  4. Maratonke su vrh gume. Zaštita od bušenja, mali otpor, malko teže i neudobnije al vidi tačku 3.
  5. Blatobrani... ...jebeš bajk bez blatobrana. Ne pitaj me kako znam.
  6. Podesiva lula volana, uspraviš se ko čovek.

Sve u svemu, dodati elastičnu gurtnu na paktreger jer uvek zatreba, zvonce, Abus lanac od 30e da ne promeni vlasnika i veselo :)

Po meni najuniverzalniji tip bicikla, iz priloženog...

IMG_20160829_183848a.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Mikorist said:

Znaći kad je izdržo mene Polar da vozim na zadnjem - ovi sa 70 kila mogu da se spuštaju sa brda Korkovado u Rio de Žaneiru. :smesna:

EN.WIKIPEDIA.ORG

 

Čuveni snimak. Pozli od gledanja :D

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E to.... Takvi bajsevi nisu ispod par soma evra.... Inače bi se razleteli posle onih stepenica :JC_moon:

Plus treba da imaš majstora sa sobom da ti uvek šteluje kočnice. Ako zakažu poljubiš zid.:D

 

Ko ide u takve ekstreme najbolje je da nema varen ram

WWW.CYCLINGWEEKLY.COM

No joins or glue... but how will it ride?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugar upgrejdovao neki tourismo(ne znam tačan naziv za te bajseve ali izgledaju kao oni što ih parking servis iznajmljuje sa korpom napred)   za posao,  stavio el. motorče od kilovat ide mu preko 50 km/h, znam da je morao da stavlja gume punjene gelom, valjda zbog brzine.Sad ide sa njim na posao(nije dostava) savladjuje uspone bez problema. Izašlo ga oko 600 evrića. Koliko mu traju kočnice mi se nije hvalio;)

Izmenjeno od dejanco32
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...