Jump to content

Bicucle


shonne

Preporučeni Komentari

38 minutes ago, milan p. said:

Oko novog nemogu da pomognem(ustvari mogu ali to što bih predložio košta par hiljada evropljana)...Ali ukoliko bi polovan mogu

 

Za koje potrebe?

ja znam 10 ljudi u drzavi kojima treba biickl ove vrednosti i to je to.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zašto ne polovno? Nije svaki polovan bajs krš. Evo ja godinama vozim "50 eura" bajs :sarcastic_hand: tj. kupim za 50e na buvljak, vozim dok se ne raspadne, kupim drugi i tako.
Par komada kupio i preprodao na kp. Ne treba kupovati od onih što imaju gomilu bicikala jer ih lickaju i popravljaju a i cene im nisu ok. Doduše kao klinac sam radio u nekoj fabrici biciklova koja se zvala interbajk pa znam par trikova-
Ovaj zadnji bajs teram 5-6 godina, 28" točkovi, gume shwalbe neuništive, neki obični shimano altus, ide ko zmaj, dobro išao je, treba da se rasture i podmažu lageri al me mrzi a i ne vozim sad puno pošto radim u BG a tamo ne smem da vozim, rizično.

Uglavnom moj savet obavezno probati bajs pre kupovine zbog visine i položaja tela ja sam se izgrbavio na malim ramovima više jok i kočnice moraju da budu dobre zbog vozača automobila koji te preteknu i onda zabodu kočnicu pa ti  vidi šta ćeš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, vinko reče

Za koje potrebe?

ja znam 10 ljudi u drzavi kojima treba biickl ove vrednosti i to je to.

 

Za potrebe cikloturizma. Konkretno ja vozim ture koje traju 5 do 15 dana, na biciklu na kome imam oko 30 kg tovara raspoređenog po bisagama...Takav bicikl se može sklopiti za 350 do 500e(polovan) i da završi posao...Ali se može sklapati i od novih komponenti gde recimo frame set brenda Surly (model LHT) nov košta oko 2500e.Da li je opravdano, neznam...Da li se taj ram ponaša bolje od nekog drugog brend rama(slične anatomije a 5 puta manje cene), DA...Dosta je udobniji. Da li je 5 puta bolji...NE. Da li bih za put od 1000+km preporučio ijedan NOVI bicikl brenda Capriolo, Cross, Polar...NE! 

Obimna tema, ali ako je kome zanimljiva, možemo da rastegnemo na široko 🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, shonne reče

sto se tice polovnog, stvarno nemam nameru da nesto petljam u vezi popravke i  tih stvari...

zna se sta je moja ljubav sto se tice tih stvari, to je diyaudio. Ostalo, u hodu sa novim ako zatreba :)

Oko polovnog bajka nema petljanja...Pod polovno podrazumevam održavan "vlasnički" bajk star par godina. Ne mislim na krševe sa buvljaka.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, shonne reče

za pocetak samo ravno :D

vremenom, cu da vidim da li je potrebno nesto vise od toga. Planinski putevi bez bicikle.

Ono sto sam izbacio sa Capriolo je sasvim dovoljno za sad, i sto se tice novca :)

100% sam siguran da u ovom momentu na ogladima postoji polovan bajk koji je minimum duplo bolji od tog kapriola, u istoj ceni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, shonne reče

ovo deluje interesantno :)

WWW.CAPRIOLO.COM

PASSION MAN crno-crveno Capriolo bicikli, delovi za bicikle i fitness oprema

 

Ovaj bicikl je GOMILA GVOŽĐA.Anatomija rama upitna, sedište katastrofa neudobno, ležajevi kormana i točkova odlaze za godinu-dve, ležajevi pedala  trajaće malo duže.Kočnice su za tvoju težinu samo kočnice na papiru, menjači šaltaju kao kada na autu korpa kvačila ode, gume su takođe loše, nikakav otpor na punkciju, veliki otpor kotrljanja i jako su bučne, kripton obruči...Ti reče da si oko 190 visok, kapiram da si negde oko 90kg...zadnji obruč za tu težinu mora da bude duplozidni...Kripton obruč ćeš sahraniti na prvoj jačoj rupi...Uglavnom moje mišljenje je da je bicikl BLAGI UŽAS..Pa koliko god da košta.

Ako baš hoćeš nov bajk, juri nešto poput brensova Trek, Merida...Što se tiče menjača i kočnica neka ti minimum bude Shimano Acera(može i Alivio, LX,  SLX, Deore...). Veličina bajka otprilike 23" Anatomija rama trekking, city. Viljuška ili kruta ili amortizer ali da ima lockout.Gume  Continetal, schwalbe, evenrualno Kenda, šara slick, eventualno polu slick. Zaboravio sam nešto sigurno 🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, milan p. said:

Da li bih za put od 1000+km preporučio ijedan NOVI bicikl brenda Capriolo, Cross, Polar...NE! 

Stvarno ne ocekujem da Shonne prelazi ove razdaljine. Odnosno da toliko prelazi sigurno ne bi na diyaudio forumu pitao sta da kupi.

tako da moj glas ide na Capriolo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, milan p. said:

Ti reče da si oko 190 visok, kapiram da si negde oko 90kg...

da, za tu visinu bi bilo idealno da imam tu kilazu, ali sam jedno 5-6kg iznad toga.

Vidi...hvala za sve nfo koje upucujes, stvarno mi se cine dobronamerne. :) Bicikla ce u pocetku da se upotrebljava samo za kratke destinacije, kada negde treba da odem da kupim, budu me poslali...kada prodju malo obaveze koje budem imao i visak vremena, lepo vreme...onda cu na duze staze, naravno dotle da povratim malo kondiciju, sto je i primarni cilj. Nista toliko profesionalno :)

Drugi cilj ce da bude usponi na planine, ali samo pesaka. Imam prijatelja koji to voli i sa njim malo po avanture. Bice i slika :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shonne druze ja garant imam neku dijagnozu vezanu za dva tocka i pedale.. Imao sam bar duplo vise biciklova nego godina koje aktivno vozim. Na mtb sam od '96 ali u zadnje cetiri godine skoro samo drum. Jednostavno efikasnije kad nemas vremena da pola dana zujish u shumi..plus ko da me lupa kriza srednjih i ne smeta mi da se uvlacim i helanke ko stisnjena sunka.

Elem.. ja ne bi dao dinara za taj metal sto valjaju domaci uvoznici. KP i Cikloberza...nadje se ljudi sa ok cenama i dalje i sve su to ok bicikli. Sad je ludnica sa ponudom i cenama jer ljudi daju hiljade evra za kradene bicikle. Mani je to bad carma jer su mi jednom digli bicikli tek sklopljen delovima iz Kanade..

Ovo se naj duze zadrzalo kod mene i ne planiram da ga prodam ikad:

image.thumb.png.f66b1093f38e143d7841c0e7f8e56d31.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, vinko said:

Stvarno ne ocekujem da Shonne prelazi ove razdaljine. Odnosno da toliko prelazi sigurno ne bi na diyaudio forumu pitao sta da kupi.

tako da moj glas ide na Capriolo

bas tako. :)

Pocetkom januara meseca castim sebe sa jednim primerkom, malo cu da kasnim poklonu za rodjendan, ali dobro... najverovatnije ovog modela koji sam izbacio. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj glas za drumski bajs. 

Jednom sam vozio onaj profesionalni za trke, ram od duraluminijuma, gume 1cm precnik, brate ono samo ide :D 

Inače ja obožavam bajsove, ali 3 komada su mi ukrali u PN iz dvorišta, da ne opisujem kako je treći bio zaključan... u Nišu nemam ni gde da ga čuvam a i ovde mi ne pada napamet da vozim biciklo (ovde je kritično čak i ako si pešak na trotoaru), tako da sam izgubio volju za biciklo - rabim samo patike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, milan p. said:

.......

Obimna tema, ali ako je kome zanimljiva, možemo da rastegnemo na široko 🙂

Slobodno

Ako ne vidis pogodan subforum, ce prepravimo "Moto" forum sa odgovarajucim nazivom  - na dva tocka 

 

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, milan p. said:

A ovo,ukoliko si iz Niša(iz Niš b'e🙂)....idi i probaj....Po meni vrhunski bajk za te novce.Onog kapriola jede za doručak...

https://www.kupujemprodajem.com/bicikli/touring-i-trekking/bike-manofaktur/oglas/126639864

po opisanom, potpisujem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.DIYAUDIO.COM

I never had time to wrote about this sensitive issue and nearly forgot, but recently one forue member asked for speaker enclosure help. I gave quick look at drawing and found same issues...

Interesantna tema...

Da, sa biciklom ima da spavam ko detence 😛😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...