Jump to content

Bicucle


shonne

Preporučeni Komentari

Ajte momci, sta predlazete da se kupi od bicycle. Nemojte samo molim vas one sto voze dame, sa korpom i zastitom za suknje 😁🤗

@Nesic koliko znam, ti stalno obrces pedale, da li bi dao neku preporuku da je nesto kvalitetno a da ne kosta mnogo. Ne bih da se zezam sa popravkama posle mesec dana. 

Hvala 🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Capriolo i ja preporucujem.

Novo je i korektno napravljeno sa ok delovima.

Mozes i polovno a to je onda sfedjivanje popravljanje do beskraja.

Ako imas vremena za to i volis da popravljas, zadovovoljstvo je tu. Ako ne capriolo je ok.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako nekako. Od domaćih brendova Capriolo ili Polar (Planet bike). Ima garancija, ima servisna mreža, ima delova, dva obavezna servisa u garanciji za dž.

Svakako od jeftinijih preporučujem ALU ram, Shimano Tourney menjači minimum, V brake kočnice u toj klasi ne ginu (za jednu crvenu se stave dva seta Jagwire paknova koji se meni lično jako dojme). Sedišta Witkopp iz Lidla kad nalete vrh za te pare, a i inače valjaju.

Mounty, trek, city... po ličnom izboru. Na potonja dva se uspravnije sedi :) Jal zemlja jal asfalt, samo je bitan tip gume. Ako je asfalt bežati od krampona i debelih guma. Neka city guma, širina 1,5 do 1,75 i cepaj.

Ti Shimano Tourney menjači su potcenjeni, kada se relativno redovno čiste i servisiraju traju jako dugo. Nisu raga da prebacuju sa velikim opterećenjima ali se brzo nauči, može i na uzbrdicama lepo, i onda rade besprekorno. Moji na starom Polar Mirage rade kao prvi dan a imaju 15ak godina.

Za iste pare može i bolje na oglasima ali treba znati a i poreklo...

I da ne zaboravim. Obići Intersport, sada je gomila bicikala na akciji. Ima već do 200e neki lep Nakamura treking, sa čeličnim ramom.

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne stalno ali, 10-15 dana mesečno po 50ak km ruta. Ostalim danima šetnja, vežbe... Znači kombinacija, znači. Kuvano jaje za doručak, nikad pekara, nikad.

Ma ja imam neku klasik MB, pazario za 10 eur, bila konzervirana kod komše. Skoro nova. Proverio je, sredio malo menjač, namastio brke i cepam. Stavio 1.75 gume pošto uglavnom vozim putevima. Točkovi su 26, ali je ram nešto manji, sedište na maks pa opet kratko. Ali opet, fino je ganjam :)

Oko Ćuprije ima prelepih predela, jednostavno uživaš dok voziš, mami te priroda da ideš iznova i iznova. Ima desetak lepih destinacija i nikad nije dosadno. Misim da je to jako bitno u celoj priči. Slabo je prometno, narod se iselio, pomrli, oskudacija u živim dušama. Priroda se obnavlja, to se primećuje. Možda i kod nas nađu neki kurac pa će otvore rudnike ovi lokalni prodani bizgovi, ali onda nastupa gerila. Misim, ekipa je još uvek aktivna :), bolje da Chute.

Odem tako s vremena na vreme i obiđem pozicije gde smo kao klinci maksimalno provodili vreme - pored Morave, par jezera, bara, izletišta... Misim, promenilo se, ali ne toliko. Lepo je setiti se, a još lepše kad si prisutan na tim mestima. Misim u krugu od 50km ima zaista mnogo toga.

Ne patim ja od nekih imena imena u bilo čemu, tako da mi ovaj bike extra završava. Nedostatke nadomestim snagom i izdržljivošću. Misim, raslo se u prirodnim uslovima, zdravlje na usta ulazi. Opet misim, ima ovih sa poslednjim tehnologijama, odelima, vrećama, kacigama, bullet look like, stomacima do kolena... Misim, lepo je videti da se trude... Tu smo negde egal do cilja, ako krenem pola sata nakon njih :). Kad se setim kojo smo vozili po celi celcati dan nekada, ovo je šatl.

Dobro sedište, ni tvrdo ni meko, dobre gume, nešto veći ram zavisno od visine i to je to. Capriolo je super, cene su dobre, imaju i sniženja, voleo bih da imam nešto iz njihove ergele, ali mi za sada ne treba. Misim, kupi novo ako se nikad nisi bavio popravkama (mada nema tu šta...), da ne gubiš vreme. Prodavnica, baci oko šta ti se dojmi, probaj, sedni, odluči i cepaj. Misim, oko svega danas se odlazu u krajnost, tako da ni bici nisu pošteđeni. Misim da nećeš preterivati u vožnji, tako da ti je izbor jako lak. Odi do Niša busom ili stopom, vrati se bajkom i to je to. Doćićeš u fazu zasićenja posle nekog vremena, ali pedalaj dalje, biće sve bolji užitak.

Misim da imaš i na yu3ma forumu sličnu temu, baci pogled. Zare je bajker godinama, u malom prstu drži materiju. Manic onako, trudi se :D

EDIT: Vidim da je neko postovao pre mene, ja se raspisao... Ne uzeti sa zlom namerom ;). Misim petak je, opustite se, živite punim plućima :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ste u mogućnosti odite do Niša tamo su na buvljaku imali odličan izbor, a imaju  i radnju na Panteleju zaboravih ime, imali su super izbor i novih i polovnih po mnogo povoljnijim cenama. Slažem se sa kolegom Nešićem važno je početi od nečega a biciklovi se uvek mogu apgrejdovati u zavisnosti od želja i potreba:oke:

Izmenjeno od dejanco32
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na Cikloberzi moz cuda da nadjes za veoma kulturne pare, ali pod uslovom da si u materiji

sto se tice delova - za razliku od onoga kad sam ja pocinjao, danas mozes ticje mleko da nadjes, odma i lokalno, dakle cak i bez narucivanja spolja

ih, nekad je naci kocione gumice za Weinmann ili Mafac bila misaona imenica ... da ne pominjem ostalo 

ako se itch ne razumes - odredi cifru i onda - u skladu sa istom - ili prati oglase ili kupuj novo; za svaku dilemu - pisni ovde, pa ce razbistrimo

samo ne pominji Iskra i EI i RIZ, neces se iskopati da pronadjes savet :Viannen_loungelizard: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

...ih, nekad je naci kocione gumice za Weinmann ili Mafac bila misaona imenica ...

Da viš kakav je sad pakao naći kočione pločice za disk kočnice. Ovi Glovo-Woltovi voze e-bike od kilovat, traju im 10 dana. Počistili su komplet lager u Srbiji, kačim ih na tukija... ...mora pravim lager da imam zameniti :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Nesic said:

Ne stalno ali, 10-15 dana mesečno po 50ak km ruta. Ostalim danima šetnja, vežbe... Znači kombinacija, znači. Kuvano jaje za doručak, nikad pekara, nikad.

 

ok. Plan je kombinacija,...obaveze, bicikla i planina. Sto se tice hrane, uhhhh. Bice tesko :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bio sam u slicnoj situaciji, kada sam supruzi uzimao

da li cikloeberza pa majstorisanje, vremena nemam nikako

otisli u capriolo ona odabrala od 5 modela koji joj najbolji i presecni svi :)

i to zaista dva naizgled slicna modela, drugaciji polozaj tela, a na slici isti bajs

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vinko said:

bio sam u slicnoj situaciji, kada sam supruzi uzimao

da li cikloeberza pa majstorisanje, vremena nemam nikako

otisli u capriolo ona odabrala od 5 modela koji joj najbolji i presecni svi :)

i to zaista dva naizgled slicna modela, drugaciji polozaj tela, a na slici isti bajs

ono...vidimo sta ima trenutno na lageru u Nis. Model koji se meni svidja je trenutno dostupan samo u Zajecar.

kakav sam, ja cipele narucujem preko net-a :D :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iako si naveo da te zanima ISKLJUČIVO nov bicikl, mislim da grešiš.Dobar izbor polovnog za iste novce jw puno bolji.

Oko novog nemogu da pomognem(ustvari mogu ali to što bih predložio košta par hiljada evropljana)...Ali ukoliko bi polovan mogu pomoći u odabiru.

U tom slučaju zanima me:

- sa koliko novaca raspolažeš;

-koji zahtevi se stavljaju pred bicikl(samo asfalt, asfalt+makadam, planinski putevi, savlađivanje velikih visinskih razlika)

-svrha bicikla(grad, rekreacija do 50-100km, duže ture višednevne...)

Za početak 🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, milan p. said:

Iako si naveo da te zanima ISKLJUČIVO nov bicikl, mislim da grešiš.Dobar izbor polovnog za iste novce jw puno bolji.

Oko novog nemogu da pomognem(ustvari mogu ali to što bih predložio košta par hiljada evropljana)...Ali ukoliko bi polovan mogu pomoći u odabiru.

U tom slučaju zanima me:

- sa koliko novaca raspolažeš;

-koji zahtevi se stavljaju pred bicikl(samo asfalt, asfalt+makadam, planinski putevi, savlađivanje velikih visinskih razlika)

-svrha bicikla(grad, rekreacija do 50-100km, duže ture višednevne...)

Za početak 🙂

za pocetak samo ravno :D

vremenom, cu da vidim da li je potrebno nesto vise od toga. Planinski putevi bez bicikle.

Ono sto sam izbacio sa Capriolo je sasvim dovoljno za sad, i sto se tice novca :)

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...