Jump to content

Stasis - reinkarnacija sa izmenama


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

zavisi koliku mirnu struju hoces

moras da zatvoris celu konstrukciju - napajanje, mirna struja, odgovarajuca kutija za tu disipaciju, odgovarajuci trafo(i), odgovarajuci grec(ovi) odgovarajuci kondovi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok. Imam Dissipatore 300 X 40 H 210 mm modushop sa 5U front 10 mm. PCB STASIS OS 6deep i STASIS FE pass model. Ne zelim puno biasa i da ne prolazi 50 stepeni sa ove rad. Ne treba mi dodatno grejanje. Po volji 2x 36v maksimalno da iskoristim u granice ove kondome 2 ili 4 komada sto vise ne mogu da se kupe ili je cena ne normalno visoka.Onsemi njw 0281 i njw 1302 po mogucnosti jer je povoljna cena trenutno. 2sk2145 su tu dosta komada sa adaptater to92 i 

Matched JFETs - LSK170/LSJ74.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hocu da koristim samo 2 hladnjaka od 300 mm za ovo pojacalo tako da tesko cu to da uklopim u kuciste i jedino resenje je da fiksiram trafo na prednju plocu od 10 mm tako mi daje mesta za ostalo.Mirna struja od 30 ma do 50 ma barem tako mislim da moze.Ako moze vise nek mi se kaze jer nema dovoljno iskustva da to.

Pa za jfets ako nemam izbora korist cu ove lsk imam quad od diyaudio store grade BL matched. Vidim da si koristio 2sk2145, ali nemam s kim da uskladim jer nemam dodatni sj74 ili slicno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Modushop hladnjak od 210/300deep ti j dosta za max 60-70W disipacije

ako su rails 2x36Vac, izaci ce na otprilike 2x 48Vdc do 2x50Vdc

dakle, 70W/100Vdc, izadje na max 0A7 mirne struje po kanalu/hladnjaku

 

sa 6deep, to ti je priblizno 110mA po tranzistor paru, pa ti sam izracunjaj koliki je pad na emiterskim otporima

ene, za 0A7 Iq, dosta ti je par Kemet od 47mF za kanal

 

mada, moje misljenje je da taj amp valja napraviti ozbiljnije, no tvoj izbor

 

JFets - koriste se samo N kanalni - dakle 2SK170 ili LSK170

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Par kemeta 47 mF po kanalu kad ih vec imam, nije mi problem. Ne zelim da zauzima puno mesta ali ipak da je kvalitetno. Treba da narucim trafo 2X 36VAC i bolje sto sam pitao pre nego da kupim. Sad moje pitanje je dali ce ima promene sa ovaj izbor ako sto si zen mod predlozio ako uznem 800VA umesto 600VA cena je 65 evra i 85 evra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Stale said:

Ako mogu da dodam imam mali amp marantz pm 5005 (300 evra) i etalon exampli (2000 evra). Nadam se da ce stasis biti ubedljivo bolji od ove dvoje.

marantz - i da ga ne pominjes u kontekstu

example - nema sta da trazi pored Stasis, ako razmisljamo o dinamickom potencijalu

isto tako - mada ovo samo pretpostavljem jer videh samo sliku a ne semu, Stasis generalno treba da zvuci bolje jer ima manje kondicioniranja signala (example ima komplikovaniju koncepciju)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To sam i predpostavio da treba vece hladnjake. Pre godinu dana sam trazio cene ovde u fr i evo sta su mi nudili.Ne bih trebalo to da pokazem ali pa sta.Nisam pristao na tu ponudu, sa pdv om.Ali kvalitetne.Zato sam kupio modushop jer bilo je jeftino. Ako neko zna gde moze da se kupi istotako dobro za manje pare neka mi javi.

Capture.JPG

Capture1.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, Zen Mod reče

Greedy Boyz su kupovali 5U/500 za Stasis; to mu dodje OK do nekih 110-120W po strani

4U/400 ce ti pokrije 80W po strani all day long

mada ja uz svaki A Class amp obavezno koristim Babysitter preko leta

 

Ma to je ok ali ja necu vise dubine od 300 tu je problem i nema puno izbora za kvalitetno hladjenje.

Ovo sto sam zalepio co2735p postize super rezultate ali skupo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, Zen Mod reče

Greedy Boyz su kupovali 5U/500 za Stasis; to mu dodje OK do nekih 110-120W po strani

 

 

Tu bi mi trebalo barem 6 kg alumin po strani a da ne racunam trafo 4.5 kg i kucisce 5 kg i ostalo do mi daje 25 do 30 kg pojacalo.

To je ono sto bas hocu da izbegnem. Zena nece nikad da pristane na nesto tako kuci i ovako ne podnosi taj hobby..

Mora kompromis.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onda pravi kako mozes

pravilo je - ako pravis nesto sto mislis da je vrhunsko, pa nabacas preveliku kolicinu kompromisa, tesko da ce dobijes vrhunsko ( sto je bila namera od pocetka)

ne moze i jare i pare

rasprodaj sve delove sto imas, koristi to sto si kupio fabricko , zeni daj pare od prodaje delova ...... i resio si stvar

nadji hobi koji ona podrzava i svi sretni

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7.11.2022. at 20:33, Stale reče

Benchmark Dac2 L

Slušao DAC3 HGC - oduvao ga Mirov DAC iz cipela. Ni dugmići nisu ostali koliko dosadno svira.

 

WWW.THOMANN.DE

2-Channel digital converter 2-channel D / A converter (ES9028PRO), 24-bit / 192 kHz, Hybrid Gain Control, High-Headroom DSP, UltraLock2 jitter, Sample Rate and Word Length Display, Mute and Dim function, Bi-directional 12V trigger, Including remote...

ovaj model preciznije. kroz B........

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 časa, Zen Mod reče

onda pravi kako mozes

pravilo je - ako pravis nesto sto mislis da je vrhunsko, pa nabacas preveliku kolicinu kompromisa, tesko da ce dobijes vrhunsko ( sto je bila namera od pocetka)

 

 

 

Svesan sam toga ali bolje ista nego nista. Sigurno da sa 5U500 ce biti bolje ali tako stvari stoje. Meni neka svira samo bolje od ovo fabricko sto imam, pricam za exampli etalon (proizvodjac iz madjarske) i bicu srecan. Pre desetak godina zapoceo sam up pojacalo i nabavio sam skoro sve sto mi je bilo potrebno za njega. Ali taj projekat je bio suvise komplikovan za mene i trazio sam nesto sto moze lakse da se napravi i stasis je bas to. Jeste da zena djundja ali kad vidi da nema vajde od pricanja ona se smiri. Moja zena kao i verujem dosta druge ne voli da se trose pare u ono sto ona smatra "bespotrebno". Moram da trazim bolje hladnjake od 300 u nadi da bude ono ocekivano.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 47 minuta, Mikorist reče

Slušao DAC3 HGC - oduvao ga Mirov DAC iz cipela. Ni dugmići nisu ostali koliko dosadno svira.

 

WWW.THOMANN.DE

2-Channel digital converter 2-channel D / A converter (ES9028PRO), 24-bit / 192 kHz, Hybrid Gain Control, High-Headroom DSP, UltraLock2 jitter, Sample Rate and Word Length Display, Mute and Dim function, Bi-directional 12V trigger, Including remote...

ovaj model preciznije. kroz B........

 

Ne volimo svi isto, mozda ti mlecnu cokoladu a ja crnu. Moj dac je dac 2l. Njegova karakteristika je takva da ne moze da se slaze sa bilo kom uredjaju. Nesto u basu nije totalno cisto a i visokotonci su mu malo grubi ako tako mogu da se izjasnim. Nije vazno meni on lepo svira. Uz nega imam i ud501 dac a i mytek96 tako da necu imati problem svakako. Nema diy dac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...