Jump to content

Stasis - reinkarnacija sa izmenama


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

Ne tražim ja MOX već metal film. Ali sam od MGa dobio šta sam dobio. E sad to śto sam dobio je fizički preveliko za FE a na OS može da stane.

Nego, svakako moram u Kelco da poručim neke stvarčice pa ću kod njih da naručim metal film koje su mi u MGu zabrljali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je 2W biraj MOX ili MF

ako je 3W onda imas samo MOX

msm, ima i MF ali je retka zverka

u toj poziciji neko (upitno) poboljsanje samo ako stavis MP otpore, nema razlike izmedju MF i MOX

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pričamo o 22r u bazama izlaznih (ovde je problem MF vs. MOX) i nekim 2k2 u FE (ovde je problem fizičkih dimenzija i MF vs. MOX ). Drugi moram da kupim manje a ove 22r ne znam da li ima potrebe da menjam ili da ostavim ove rozLe :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Karbonci, nisu 1%, sto je manji problem, veci je sto je verovatno 1/4W

22oma 1% je crvena crvena crna crna i na kraju braon

Ako ne mozes da nabavis mogao bih da se angazujem...

Nisu sigurno 1/4 W, veći su.

Nabaviću, nije frka. Mene nervira što nemam ništa od toga u lokalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

brojtro kolumbo

msm da imas izbor 2W MOX i MF kod Vremeplova i nesto kod Kelco

ja sam svojevremeno placao MF 0W25 ko suvo zlato, kad sam bijomali i kad su MF bili neobicni otpori, cak i za striktnu pro upotrebu

 

davno bilo, al sam se sasvim naucio da nabavljam gde sta ima i da ne vredi da ropcem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zen Mod

Za koji će mi q 2W otpori u bazi :D

 

Jese li bre vi popili 3. oafu od jutros...

Naručio 0.6W MF u MG a oni mu uvalili nešto veće. E sad tamo gde mogu da ih smestim biće smešteni, a tamo gde ne mogu moram da nabvljam manje. Problem je što kad god moram nešto da naručujem bude 3/4e poštarina.... i na kraju čas posla 20/30e samo za ptt...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Zen Mod said:

pa regularna mesta

Sve nađoh TOP3 kao najveće, a meni treba malo veći (kako god ovo zvučalo).

 

@guja011 je skakao nekima u pomoć sa nekim posebnim izolatorom, ali ne znam da li čovek gleda forum.

Izmenjeno od Beli_Ninja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

@Zen Mod

Znam da sam napisao da ću da kupim neku kvalitetnu, ali ovo sam kupio u prodavnici ispred nosa. Dakle uštedeh bar 300 kinti na PTT, drugo rekoše mi ako mi se ne dopada da mogu da vratim :D

Sad mogu da zalemim padove na velikim bakarnim površinama. Sa 40W nema šanse čak i na 450C. Jednostavno trebalo je snage koja će da nadoknadi bežanje toplote po bakarnoj površini.

U suštini, ne dopada mi se ali je prihvatljiva. Lemilica je OK, al vrh je od nekog gov...a i ne može da se okalaiše, a i šiljat je. Vrh je prešnika 7.5mm 

Imam na poslu neki otpad od bakra i videću da napravim vrh koji će imati šrafciger otpad. Razmišljam da napravim bakani trn koji ću na tvrdo da nabijem u prohromsku biksnu. Razlog je što tako neću imati onaj oksid koji se stvara na površini bakra usled zagrevanja a koji će se stavrati iymeđu krejača i vrata vrha i znate šta se dalje dešava...

Inače, ovo se usija do bakarno crvene boje. Što mu dođe negde oko 600 do 700 C (nije ovoliko dramatično kao na slici, telefon pojačava boju u mraku). Tinol se samo pretvori u kuglicu na vrhu. Probaći preko dimera da je malo ukrotim.

Sve u svemu nije za preporuku, ali završiće posao. Ovakav alat najviše mrzim :nea:

 

20220205_183642.jpg

20220205_190324.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e bilo bi bolje da si kupio bilo koju Iskru onu sa KP

eo, gledam u fioci sta imam od 220Vac lemila - rusku sekiru od 100W, poljsku od 100W sa napravljenim vrhom za mini kalajno kupatilo, par 75W poljskih pistoljki ( najergonomskija cuda ikad napravljena), Iskra THS25, a da me ubijes - nemam pojma gde mi je THS60

mora da je negde zapala iza stola

to mi je najomiljetija - ubiva sve WBTove ovog sveta, namrtvo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...