Jump to content

Stasis - reinkarnacija sa izmenama


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

@savan

Nemoj da se potresaš. Moja je tema i ne smeta tvoj post nikako. Ja po nekad imam problem sa postovanjem kad nahvatam neki kolačić koji nešto brlja sa Chrome. 

Inače, farbanje i prajmeri ne dolaze u obzir jer stvarno nije moguće šmirglati površine :)

Polako, da se sve prvo obradi i sastavi pa onda na red finiširanje. Do tada čavrljamo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

leonardo ma to je tanak sloj kada se osusi u mikrometrima se meri, zanemarljivo na uticaj hladjenja. Beli_Ninja kad vec peskiras ne treba ti smirgla, samo odaljis mlaz sa pistolja/spreja da udje svuda jednako, mada najbolje je eloksirati, dugotrajnije

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

ŽIka mi je dugo radio crnu eloksažu, ali je KURONA nešto poremetila ( ne samo njemu već mnogima u lancu saradnika ) i za sada ne radi crno, već samo natur. Peskiranje ne koristim na radovima koje radim, pa nemam preporuku. To možeš saznati od lokalnih autofarbara ili lakirera koji repariraju felne i limarije. Garantovano imaš nekog ko se time bavi u tvom okrugu.  

Izmenjeno od Leonardo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda bih mogao da se snađem za peskarenje, ali me brine čistoća peska. Ovde kod nas ima usluga peskarenja kako peskom, tako i sačmom ali svi rade grube radove i otklanjanaje korozije i nečistoća kao pripremu za plastifikaciju. Retko ko radi estetsko peskarenje. 

Kada napravimo izmenjivač toplote koji j e u prohromskom kućištu peskarenje kvarcnim peskom nam radi firma Hellas, ali problem je što su aljkavi i uglavnim stigne komad sav uštrokan prljavim/masnim rukavicama. Znači Anta trenutno ne redi crnu eloksažu, puff sad sam se skenjao :( Natur mi nije opcija...

Izmenjeno od Beli_Ninja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi đavo dao mira i peoverim kako leži tranzistor na sirovu površinu lima. Prolazi svetlost... Ko bi rekao, a baš lepa površina lima i deluje ravno.

Sad je odlično i ako vara šara od glodala. Tranzistor leži bez uočljivog zazora i svetlost se više ne primećuje.

Sad rezanje navoja 🙄

20211213_080740_copy_1920x865.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11.12.2021. at 16:25, Leonardo reče

ŽIka mi je dugo radio crnu eloksažu, ali je KURONA nešto poremetila ( ne samo njemu već mnogima u lancu saradnika ) i za sada ne radi crno, već samo natur.

Zna li se išta, od kad je to i do kad će da traje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Poslednji put sam crnu eloksažu kod Žike radio  početkom septembra 2020. Od tada samo natur, jer mi je u telefonskom razgovoru rekao da do daljnjeg neće raditi crno.

Bio je u pitanju, koliko se sećam, kvalitet pigmenta  koji je pravio razne probleme obojenosti. Od tada mi je radio preko 20 usluga različitog obima ali sve samo natur, što mi i ne smeta previše. Kad mi bude rekao da ima kvalitetnu crnu, nastavićemo prema potrebi.  Nije sve u crnom ima nešto i u belom :eek: :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Beli_Ninja said:

Nije mi đavo dao mira i peoverim kako leži tranzistor na sirovu površinu lima. Prolazi svetlost... Ko bi rekao, a baš lepa površina lima i deluje ravno.

Sad je odlično i ako vara šara od glodala. Tranzistor leži bez uočljivog zazora i svetlost se više ne primećuje.

Sad rezanje navoja 🙄

20211213_080740_copy_1920x865.jpg

Pozeljno je da bude polirana povrsina, ako je tranzistor opterecen, iako svetlo ne prolazi, smanjena je konvekcija.

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Beli_Ninja said:

Nije mi đavo dao mira i peoverim kako leži tranzistor na sirovu površinu lima. Prolazi svetlost... Ko bi rekao, a baš lepa površina lima i deluje ravno.

Sad je odlično i ako vara šara od glodala. Tranzistor leži bez uočljivog zazora i svetlost se više ne primećuje.

Sad rezanje navoja 🙄

20211213_080740_copy_1920x865.jpg

Jel ti ide negde froncla bakra za tempco?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Leonardo reče

Poslednji put sam crnu eloksažu kod Žike radio  početkom septembra 2020. Od tada samo natur, jer mi je u telefonskom razgovoru rekao da do daljnjeg neće raditi crno.

Ehh, smor :crying:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Pozeljno je da bude polirana povrsina, ako je tranzistor opterecen, iako svetlo ne prolazi, smanjena je konvekcija.

Nema potrebe, baš je glatko. Sigurno je bolje od fabričkih hladnjaka koje niko ne polira pa neću ni ja ove :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Leonardo said:

 

Poslednji put sam crnu eloksažu kod Žike radio  početkom septembra 2020. Od tada samo natur, jer mi je u telefonskom razgovoru rekao da do daljnjeg neće raditi crno.

Bio je u pitanju, koliko se sećam, kvalitet pigmenta  koji je pravio razne probleme obojenosti. Od tada mi je radio preko 20 usluga različitog obima ali sve samo natur, što mi i ne smeta previše. Kad mi bude rekao da ima kvalitetnu crnu, nastavićemo prema potrebi.  Nije sve u crnom ima nešto i u belom :eek: :buehehe:

E jbg...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, Zen Mod said:

Ja dobio konzervu Wurth Schneidpaste pre par godina

ce me pretraje

Može, ali al je sklon lepljenju za rezni alat jer mu je niska tačka topljenja. U testasto stanje lako pređe. Zato alkohol čini čuda, može i diezel pogotovo za bakar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni se pokazao super i za busenje i za urezivanje za Al

da li rucno da li sa Accu busilicom, svejedno

ono - svasta sam probao - msm sta se zadesi pri ruci i sve mi dobro radilo - al Ovciji loj cuda pravi :smesna: 

mozda je i samo psihicki, sto bi reko Rambo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...