Jump to content

Stasis - reinkarnacija sa izmenama


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Nesic said:

Ta ti žica sa ebay/aliexpress. Mnogo jača cena u tom audiohobiju.

Kako se diže tema kad su žičke u centru dešavanja :)

 

Ovo je originalna Jantzen koju sam video na Troelsovom sajtu, na sajtu ima i slika zice pa moze da se uporedi sa onim sa ebay ili aliexpress, ja znam da je ova sa audiohobby originalna.

1591131904.5297.jpg

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle, na stanju imam Lapp Kabel Ölflex Classic 110 2x1mm² nabavljen u nemačkoj (100%) za potrebe ožičavanja nekih senzora na ogromnim traktorskim poljoprivrednim prskalicama. Te prskalice su proizvođene u Srbiji za jednu renomiranu nemačku firmu. Kabal je 100% original i taj je morao da bude ugrađivan jer su švabe bile izričite u tome. To ću koristiti za sve, a za zvučničke još ne znam. Imam i neke nove kvalitetne pletenice koje su iz Fronius polikablova za MAG aparate i stigle su direkt iz Austrije iz fabrike Fronius. Te pletenice su predviđene za opterećenje 400A 100% ali kad se hlade tečnošću. Mogu da raspletetem i napravim 3mm²za zvučničke vodove jer se sastoje iz viśe tak ih licnastih žila.

Smatram da od ovoga kvalitetnije teško mogu da kupim u slobodnoj prodaji jer ipak je ovo rađeno za industriju i to ne za neke veverice već za ozbiljne igrače :)

Za ulazni signal imam Belden posrebren bakar kao paučina :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam šta da ti kažem, nisi mi nešto ubedljiv ovim žicama. Strah me da ne izvisiš za zvuk ako ugradiš tu tešku industriju. Sve je to lapo napisano, argumentovano, ali treba malo magije da provučeš kroz izlaganje. Jel Amir ASR merio te žice???

:uglavu:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Nesic said:

Ne znam šta da ti kažem, nisi mi nešto ubedljiv ovim žicama. Strah me da ne izvisiš za zvuk ako ugradiš tu tešku industriju. Sve je to lapo napisano, argumentovano, ali treba malo magije da provučeš kroz izlaganje. Jel Amir ASR merio te žice???

:uglavu:

Mogu samo da provučem sve to kroz termobužir i od mene mu dosta. Mada ko zna, možda i odem na tamnu stranu :D

20211209_200119.jpg

20211209_200126.jpg

20211209_200131.jpg

20211209_200230.jpg

Izmenjeno od Beli_Ninja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TH switch - 65 recimo - turas ga na sredinu hladnjaka; Normally On

za NTC sam ti rekao - 2K ili 2K2, nije greda

mali onaj, od oko 3mm precnika - to je adekvatan tip

ima ga kojesvakojude

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ostaje da se razbuši još jedna ploča i da se urežu navoji M3 i M4 raznih namena.

Ukupno 48 x M6, 36 x M3 i 16 x M4. za M6 sam se provukao na CNCu, ali ostalo moram ručno ili šrafilicom (ako budem imao muda :D )

20211211_123008.jpg

20211211_123016.jpg

20211211_123019.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto nestade moj post? Aj da ponovim posto nekom smetaju mji postovi.... ja bi to ispeskirao i eloksirao ili bi ako vec ne moze da se eloksira iz nekog razloga to uradio prajmerom pa dve ruke metalik boje bez lakiranja

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Beli, peskiraj najfinijim peskom i eloksiraj.  Toliko si radova već obavio na pločama i hladnjacima da bi bilo greota ne završiti kako dolikuje.

Protivnik sam boljenja hladnjaka, jer uvek imam taj osećaj kao da im je obučena  pidžamu od futer pamuka. Beli Samo Napred :good2:      

Izmenjeno od Leonardo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...