Jump to content

Stasis - reinkarnacija sa izmenama


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

Imam neke žice Lapp 1mm^2 namenjene za industriju. To planiram da uduplam i da koristim za DC, a po jednu žilu za mrežni napon. Za zvužnike ću da razmislim još malo. Ono što me tera u zbun je što je Trafomatik sekundarne izvode na trafoima radio sa 1 ili 1.5mm^2 za cca 5 do 6A. Što je oko 3A/mm^2, što i nije loše. Čak vidim da i Pass ne tura ništa preterano debele žice u svoja pojačala A klase. 

Izmenjeno od Beli_Ninja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma za ozicenje imas u elektricarskim radnjama domacu zicu od cistog bakra, lako se lemi i jako kvalitetna a jeftina, nije kineski bakar koji samo jednom prelemis vec drugi put oksidira i nece da se lemi, bacati pare na van den hul...
Koju pazariš?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Nesic said:
15 minutes ago, savan said:
Ma za ozicenje imas u elektricarskim radnjama domacu zicu od cistog bakra, lako se lemi i jako kvalitetna a jeftina, nije kineski bakar koji samo jednom prelemis vec drugi put oksidira i nece da se lemi, bacati pare na van den hul...

Koju pazariš?

Recimo ovu sam kupio 10m i jako dobra zica 

WWW.MIKROPRINC.COM

Broj provodnika: 1; Finožični bakarni provodnik; Širina provodnika: 1 x 1.0mm²; Izolacija: silikonska guma; Radni napon: 500V; Boja: crna;

Po elektricarskim radnjama uzimam od 2.5 kvadrata za vece struje i isto od 1 kvadrata za kojekakve vodove za i2c i pitaj kojecega, obe jako dobre zice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Te poslednje sto sam uzimao su u plastici nisu u silikonu, licnaste, cist bakar, deklarisane na 15-20 A za 1 kvadrat, za zvucnike i za napajanje idem na 2.5 kvadrata, mada sam za predhodne kutije uzimao ove https://www.audiohobby.eu/en/jantzen-audio-cables/9623-jantzen-audio-25mm2-13awg-silver-plated-ptfe-wire-red.html u teflonu, jako cudno tvrda i kvalitetna zica kao da je cisto srebro tako je krhka i tvrda licna

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...