Jump to content

Grone ultimate sistem (JBL, Tannoy, Acoustic Elegance)


grone

Preporučeni Komentari

10 hours ago, Vix said:

Grone ima srecu (bar se meni tako cini) da je napravio slusaonicu.  Meni izgleda kao podrum, al mozda je tako i bolje (pravi man-cave). Japanci moraju da ubacuju zvucnike kroz prozor i malecke stanove :laugh1tooht:

Ahh srece nemam nimalo, sve to trebalo sam zaraditi...

Cekam te u poseti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Mikorist said:

Ovo ko ozvučenje za IMAX  :prankster2: Imaš projektor za filmove ?:D

Imam nekoliko komada:D, zadnji je neki Full HD Acer i onu automatsku rolnu, 

Poceo mi ono "out of control" previse toga, ponesto cackam uvece, nemam vreme...

Jesi jos na Xmr ili si promenio na Rtm?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/24/2021 at 8:16 PM, Srecko said:


Vi mora da ni ne znate da imate japanskih genaemoji16.png.
Samo kod njih (po časopisima) viđam ovakvo bogatstvo JBL.
Da budem ozbiljan.

SJAJNO!

Imam i jedno pitanje ne vezano za JBL (pretpostavljam da Vam one i nisu prvi kabineti u sobi).
Čini mi se da je visina tavanice ispod uobičajenih prosečnih 3.4 m (ako sam se prevario izvinjavam se)?
Kako to utiče na zvučnu sliku, jako me zanima?

Nije valja od Japanca dosta su daleko:D

Kad je malo veca soba isto bi trebao i visina, ovde konkretno je 3.2m, dimenzije su 6.5x9.5m

Zvucnici su dosta povuceni od prednjog zida oko 1.5m tako bolje rade.

E za zvucnu sliku ne bi mogo ono da pametujem ili opisujem ali jednostavno previse dinamike i SPL-a

Bez ikakvih izoblicenja ili dizorticije, naravno najvise zavisi od snimka znamo tu pricu.

Dobar zvucnik i u kanti mora da radi dobro, u ovoj sobi bilo ih je raznih, sve to imam po drugim sobama, kucama, duga prica i mnogo toga.

Ovde drzim ono sto bi slusao ili dok se zavrsi projekat, ako valja ovde radi najbolje pa idem dalje...

Mozda malo grubo sam ti odgovorio ali takav sam po prirodi bez losih namera.

Ziveli :BeerMugCheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad kad ste naveli dimenzije sobe (ogromna je) jasno mi je zašto izgleda niže normalan plafon.
Pitao sam zato sto neverovatan sistem jednog gospodina (preko 100k evra) gotovo da ne može da radi bez room correction a samo je plafon niži (ne puno) od uobičajenog. Hteo sam da potvrdim ili odbacim sopstvenu pretpostavku da je geometrija sobe-niži plafon (što ovde ne može biti slučaj) uticala na zvuk drasticno.
Zato sam pitao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka čast @grone! Puno ljubavi, rada, znanja i informacija. Prava poezija! Uvjek sam zavidio muškima koji imaju hrabrosti da ostvare svoje snove (automobil za mene nije ništa). Onako ljudski, bez prljavih primjesa. Baš si nam osvježio forum, malo uzbuđenja nije na odmet!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neverovatan sistem!
Fali Vam još samo lična trafostanica[emoji16].
Povlačim ono što sam rekao da sam takve izuzetne stvari, koje Vi posedujete, viđao da imaju samo Japanci; jer Vaša soba-slušaonica je ko njihova 2-3 stana[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, hifista said:

Čestitke @Grone sjajna selekcija drajvera. Zanimljiva je kombinacija AE+Tannoy (rekao bih gold)+JBL bullet, kako si postavio skretnicu?

AE ima svoj projekat  tek treba ga poceti, probao sam nesto samo da cujem kako rade, ima tema u forumu ali nisam zavrsio, 

Raal 140-15D 

Audio Technology 23 I 52 17 06 SDKA 0,3 P/P Flexcone

Acoustic Elegance TD-15H

Sto bi se reklo bas uzas...

AE nece biti na tannoy probam razne 15-ice da rade kako treba sa pasivnom skretnicom, AE trenutno je povezan aktivno Tannoy ima skretnicu po ZenMod semu, 2405 ima samo kond 2.2uf

 

IMG_0289.thumb.jpg.dadebece521ffe9fe53148c666aab2e7.jpg

Izmenjeno od grone
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...