Jump to content

Masina za motanje


jasammajstor123

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima duzi niz godina me interesuju zvucnici i njihove popravke.

Do sada sam radio neke sitnije stvari kao sto su zamena elektrolita na skretnicama i tako neke sitnice ali oko samih drajvera nikada nisam ceprkao.

Imam nekoliko visokotonaca iz licnih kutija (jedno 6-7 pari kutija) na kojima su visoki otisli, neke mi je do sada radio majstor ali sam dobio zelju da to probam sam jer sam dugi niz godina gledao i proucavao tu tematiku premotavanja i mislim da to nije nista specijalno komplikovano.

 

Ono sto bih ja trazio od vas jeste da mi pomognete oko pravljenja jednostavne rucne masine za motanje

Dobrodosle su sve vrste slika,linkova, kritika, saveta.

Pozdrav (nadam se da nisam ponovio temu ukoliko je neko ranije pisao o ovome)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, NIXIE said:

Ima ovakvih i sličnih na Aliexpress džabe, reda veličine 15-20$, ali poštarina ubija.

Da upravo sam pogledao na skespresu  preskupa im je postarina za takve proizvode.

 

Mozda bih cak i otkupio ako neko ima da proda bilo kakvu motalicu cak bih i platio da naucim neke stvari

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sto ne probusis neko drvo i provuces recimo osovinu od neceg ili neki saraf, sa jedne strane stavis da mogu kalupi da se zavrnu a sa druge strane stavis neku ruckicu, ne treba ti motorna uopste, najpreciznije je kada rukom vrtis i pravis broj obrtaja koji ti odgovara, ne treba ti ni brojcanik jer svejedno motas od prilike i posle meris omski, bitno ti je da namotas. Mozes da napravis i neku kocnicu kada pravis pauzu da ti se ne odmota namotano, nema tu neke mudrosti. Mozes cak i od neke stare rucne busilice da napravis recimo od ovakve https://www.kupujemprodajem.com/alati-i-orudja/rucni-alat-ostalo/rucna-busilica/oglas/124849868?filter_id=1495674771 ili recimo u lidlu kupis onu jeftinu na baterije pa je prepravis i stavis na noznu papucicu od sivace masine :D . Odes kod nekog metalostugara sa dimenzijama za kalupe da ti napravi i to ti je to sto ti treba.

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma jebes brojac ima gotovih na mikroprekidac, napravi jedan klin na osovini koja ce da udari mikroprekidac, to je najmanji problem https://www.kupujemprodajem.com/elektronika-i-komponente/moduli-za-samoizgradnju/brojac-sa-mikroprekidacem-5-cifara/oglas/29877759

118519006

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...