Jump to content

Alexove FR avanture


Aleks

Preporučeni Komentari

pre 4 minuta, NIXIE reče

Lautera nikako, osim ako si mazohist. :jamaica:

Pa dobro gle, kolko sam skontao, ljudi se dele na one koji idealizuju Lowthere i na one koji bi ga bacili u kantu i kad bi ga dobili džaba (eventualno iskoristili membranu da umotaju burek a magnet uzeli za radionicu da skuplja šrafove :D ).

I to razumem... i dobro je što je tako. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, BrankoBin said:

Tužno je čuti ,da se ne sećaš,čak ni imena tog majstora,koji ti je poklonio svoje znanje i iskustvo.

Davno je to bilo, 90-ih, bio sam bas bas mlad, maloletan, zutokljunac, to sam sam otkrio kada sam dosao po zvucnike i usput pitao dali ima lepak za prodati :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, NIXIE reče

Tražio sam te phase plugove na Aliexpress, i nisam našao. Ili ih ne prave, ili sam ja smotan da nađem, nešto od ta dva će biti. :laugh1:

Čini mi se da si ovo tražio:

RSD 47.45  50%OFF | 2PCS Plasitc/PP Protective Sleeve Dustproof Cover Bullet Head Dust Cap for Speaker Repair Parts Accessories
https://a.aliexpress.com/_mq3mDGa

Screenshot_20211022-170643_AliExpress.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, vladd reče

Taj hernon je za nabaviti pod obavezno, malo lepkova uopste trpi te temperature!

Epoksi naglo omaksavaju cim predje 100C

Većina ljudi grši, jer testiraju mehanički zavojnicu u uslovima na 20'c, a treba na prosečnoj  radnoj temperaturi od 100'c. 

Hernon treba čuvati u originalnoj ambalaži, upakovano u zatvorenoj staklenoj tegli i obavezno u frižideru na 2'c. Uzimati u manjim količinama za redovnu  upotrebu. Inače sklon je samostezanju, ako se lageruje na sobnoj temperaturi, za 1god.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, BrankoBin said:

Većina ljudi grši, jer testiraju mehanički zavojnicu u uslovima na 20'c, a treba na prosečnoj  radnoj temperaturi od 100'c. 

Hernon treba čuvati u originalnoj ambalaži, upakovano u zatvorenoj staklenoj tegli i obavezno u frižideru na 2'c. Uzimati u manjim količinama za redovnu  upotrebu. Inače sklon je samostezanju, ako se lageruje na sobnoj temperaturi, za 1god.

Iskreno znao sam da uhu na vecim temperaturama omeksava jer sam u rerni pekao namotaje i i kad ih vadim primetio sam da omeksava, ali to je tada jedina bila opcija u moje vreme kada sam radio te namotaje kao amater, bilo je i tada verovatno lepkova koji trpe velike temperature i ne menjaju svojstva ali tada niko ko je radio premotavanje zvucnika nije otkrivao svoj biznis, do solucije kao samouki zutokljunac sam mukom dosao, ih koliko sam ih premotao i koliko sam eksperimenata napravio u to vreme od uljanog laka, do nitro laka, do onog za motanje elektromotora, za zalivanje glava... nijedan nije bio kao uhu niti vece srece kada sam sa njim odradio prvo motanje :) Ih da mi se vratiti u te godine sa internetom i stvarima koje danas imamo na raspolaganju i da mi je ta nenormalna volja koju sam tada imao uh kakvi bi to bili zvucnici :D

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 22.10.2021. at 13:58, Aleks reče

Pa dobro gle, kolko sam skontao, ljudi se dele na one koji idealizuju Lowthere i na one koji bi ga bacili u kantu i kad bi ga dobili džaba (eventualno iskoristili membranu da umotaju burek a magnet uzeli za radionicu da skuplja šrafove :D ).

I to razumem... i dobro je što je tako. :)


Ima i treca skupina. Oni koji donesu Lowther Branku! :D 
 

On 22.10.2021. at 14:30, Mikorist reče

Jedva čekam da Aleks ugradi dršku od lopate kao Phase plug:D


Ih, da je htio imat´posla s lopatom ne bi bio lelektronicar! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...