Jump to content

Alexove FR avanture


Aleks

Preporučeni Komentari

Zerooo :preved: nije to toliko teško kao što se čini, pitanje je koliko je čovek zaludan i šta ga čini srećnim. 

Žena mi često kaže da možda bolje da idem po kafanama ko sav normalan svet... :rofl:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, Aleks reče

Žena mi često kaže da možda bolje da idem po kafanama ko sav normalan svet... :rofl:

Rekoh ja već. Mene moja nije terala baš u kafanu, nego u prirodu, a šta ću u prirodi, nisam ja penzioner. Eventualno bih mogao da obiđem po neki tržni centar dok je lepo vreme.:laugh1:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 20.10.2021. at 2:05, Aleks reče

Žena mi često kaže da možda bolje da idem po kafanama ko sav normalan svet... :rofl:



Već zamišljam kako ti i Branko sjedite u kafani i razgovarate o spiderima, papiru, magnetima itd. i onda kad se vratiš niti si pijan, niti su te dopratili tamburaši nego odmah u radionu i mjerenje, rezanje, turpijanje.... :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potraži magnetni sklop sa procepom max 1,2mm i min. 1,4T.,a da ti težina kretnog sistema ne prelazi 8,5g.

Papir za membranu ne sme biti tvrd (kao hamer) ,a čvrtoću ćeš dobiti ako ga tretiraš i pečeš šelakom. Washi papir se pokazao najboljim. Ming ti je dao koristan savet :good:

Ovo je Mingov dizajn....obrati pažnju da je debljina uz VC veoma mala,kako ne bi dodavao masu na kretni sistem.

Za prvi put ODLIČNO :good:

A,naziv za temu...Serbona-korona, zaraza se širi :haha:

20211013_093121.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O gosn. Branko bolje vas našao :D :P Šalim se malo - ko što rekoh, onaj redosled, među poslednjim varnicama da krenem ovo beše Branko Bin i Serbona, a karantin dade dosta vremena da se izuči pomalo teorije i prakse :)

I tako... davna želja i nova zanimacija :D

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, BrankoBin said:

Proizvodi se u Japanu,a drugar mi šalje poštom u pismu:)

A znali se iz koje je vrste, pitam zato sto ih ima vise vrsta. Kao klinac sam pravio zvucnike od one korpe sto su stavljali na spoljni deo kuce za ventilaciju, i eksperimentisao sa raznim vrstama papira, secam se da je najbolji zvuk bio sa papirom iz nekog starog albuma za slike, to je bilo otkrice tada. :D Secam se da sam eksperimentisao sa raznim vrstama laka, raznim lepkovima, da napravim kvalitetan namotaj, inace samouk sam, secam se da mi je jedan poznati majstor iz BG (zaboravio sam ime) tada prodao UHU dvokomponentni lepak i da sam bio toliko hepi sto sam otkrio tajnu cime se rade namotaji, po taj lepak sam isao autobusom i tamo u BG vijao gradske linije da bi dosao do tog majstora, sa tolikom zelljom mi to nije bio problem :D

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 36 minuta, savan reče

A znali se iz koje je vrste, pitam zato sto ih ima vise vrsta. 

Washi 110-140g/m-beljeni, lagan za obradu i savijanje.

Lepa iskustva imam i sa Dudovim ručno rađenim papirom iz Kine.

Foetex se hvali sa Pirinčanim papirom.

U principu ne postoji generalni odgovor, sve je zasnovano na iskustvima u istraživanju i svako favorizuje baš svoj recept kao najbolji,mešajući u priču malo mistike,magije i bajki :lol:

Alex je "zakoračio" u tu priču hrabro i pred njim su novi horizonti i otkrića na tu temu. Nekad nije dobro znati sve,dobiti na tacni, bolje je neke stvari otkriti sam i uživati u sopstvenom otkrovenju :haha:

Ipak je ovo sve hobi,zabava i razmena ideja i stavova :good:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno ne moze odmah da se ubodu svi parametri. Tekstura iz posta 33 mi se jako svidja, vidi se da je papir kvalitetan. Ja mogu otkriti par caki sto se namotaja tice. Namotaj kada se zalepi i osusi, kada se pokusa odmotavati mora da se odmotava onako poteze ne da puca lepak i da se ne truni znaci da imas osecaj da ce da se prekine zica, i dok se odmotava lak sa zice treba da spada i da ostaje na lepku, tada se moze reci da je to to. Ovaj gore uhu je bio otkrice jer je sve zurke izdrzavao u to vreme :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, BrankoBin reče

Nekad nije dobro znati sve,dobiti na tacni, bolje je neke stvari otkriti sam i uživati u sopstvenom otkrovenju 

Ovo je i u biti suština barem oko ovog majanja. Ako hoćeš na tacni a ti kupiš Fostex ili Lowthera i šta's imaš majati :D

Fora je napraviti bolje od toga - što nije nemoguće, naprotiv :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 29 minuta, savan reče

Po secanju mislim da je to jedan od ova dva

 

Sve može,ali uvek ima i bolji.

Tužno je čuti ,da se ne sećaš,čak ni imena tog majstora,koji ti je poklonio svoje znanje i iskustvo.

Kvalitet veziva se meri po nepromenljivosti karakteristika do max.mogućeg toplotnog faktora.

https://www.hernon.com/product/voice-coil-bonder-360/

 

A,za početak dostigni postojeće...a,posle piši o boljem,sem ako nisi novi Nikola T. :umnik2::lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...