Jump to content

Kuršum u krizi srednjih godina


Kuršum

Preporučeni Komentari

za lokalnu strapaciju, ali samo pod uslovom da je lokal tipa malog vojvodjanskog lazy mesta, moze noša kacigica

za bilo šta drugo, striktno full face, sa pravom homologacijom

i msm, jbga, isto ko i motor - kacigu ne kupujes online, moras da probas

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala

Ne bih ja pravio, ima neko na KP ko pravi i prodaje po meri, nije bilo skupo.

Ispod ovakve "kolevke" bi isli vrlo niski stalci, max 30cm ili nize, taj nagib cu pokusati da saznam koliki bi mogao biti, za moje kutije.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, krca44 said:

Hvala

Ne bih ja pravio, ima neko na KP ko pravi i prodaje po meri, nije bilo skupo.

Ispod ovakve "kolevke" bi isli vrlo niski stalci, max 30cm ili nize, taj nagib cu pokusati da saznam koliki bi mogao biti, za moje kutije.

 

Imaš onog iz Arilja što pravi slične drvene, mislim da nema tačne mere. Možeš da mu pošalješ. Pošten je čovek, kupovao sam od njega neki stalak za ploče. 

Ja sad imam metalne, malo više, ali sa nagibom, mogu da premerim, pa da izračunamo nagib (mislim da je 7 stepeni). Mada, svoje zvučnike valja da isprobaš. Pokušaj sa nekim knjigama ispod prednje strane, raznih debljina, pa odrediš koji ti je ugao najbolji prema mestu sedenja. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Kuršum reče

Imaš onog iz Arilja što pravi slične drvene, mislim da nema tačne mere. Možeš da mu pošalješ. Pošten je čovek, kupovao sam od njega neki stalak za ploče. 

Ja sad imam metalne, malo više, ali sa nagibom, mogu da premerim, pa da izračunamo nagib (mislim da je 7 stepeni). Mada, svoje zvučnike valja da isprobaš. Pokušaj sa nekim knjigama ispod prednje strane, raznih debljina, pa odrediš koji ti je ugao najbolji prema mestu sedenja. 

Namera je da probam nagib.

Nego takvi stalci koje sada imas, da li su to oni sto izgledaju kao horizontalno latinicno U ?

Da li to neko pravi kod nas ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, krca44 said:

 

Nego takvi stalci koje sada imas, da li su to oni sto izgledaju kao horizontalno latinicno U ?

Da li to neko pravi kod nas ?

Tako nekako. Pravio je neki lik iz Sombora, bio je na KP ranije.  A može svaki limar da napravi, ako mu daš mere. Ima neki iz Gornjeg Milanovca na KP takođe, pravi hifi police, ali mu je gvožđurija primarna delatnost. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Kuršum said:

To su mere za JBL 4311, ja ih pravio, tako izgleda. Ne znam koji deo mislis da se ne uklapa. 

Ma nije ni bitno. Siroke daske na poslednjoj slici izgledaju bar dva puta sire od uskih, sto bi onda dalo sirinu od 2*52,4mm=104,8mm a navedena je mera od 79,4mm. Kako god okrenes, lepo je i funkcionalno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda neka greska i brojkicama, vise lici da je 3 i 3/8, ipak je 26,2 usek 1/3 sirine, a deluje blize da je oko 1/4... letvice potonu 52,4mm, a deluju da prebacuju tek malo preko pola

Nekada je za buksefe bilo "pravilo" 15 stepeni ako su na patosu, da ugode nagib akusticne ose prema slusaocu..

Kao sto rece @mutayu, lepo je pa nema veze.

 

Nego kako napreduje helmet pazar:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

IMG-4aa76d8f383a16be576192e230e882f2-V.thumb.jpg.5e799e3e3cc7d535f3fde3824b6a514a.jpg

Nije dobra ta treća slika, nju sam vise stavio što je neko odštmpao JBL znak, oa da se vidi kako lepo deluje. Dođe na trećinu tačno. 

Ono je neko pravio po nekim svojim dimenzijama, vidiš da mu pozadi ona prečka i ne legne lepo na patos. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...
Napisano (izmenjeno)

Ajd da iskoristim ovu temu, da ne otvaram novu. I onako je od motora, preko kacige, stigla do stalaka. 

Elem, rasturih skoro jedan Revox G-63, i bio je za delove.

Unutra zvucnik, a pitanje je moze li da posluži za nešto pametno i ima li smisla majati se sa tim. 

IMG_20220720_104238.thumb.jpg.ab2a7e67c581a3b3cdd83564b532c0a5.jpg

 

IMG_20220720_104302.thumb.jpg.c688054d058c2abd5e8077648bd6e96f.jpg

Ne mogu fotke sve u jedan post. :)

 

IMG_20220720_104250.thumb.jpg.f60dff7d8ce6a69af0c99625f023021b.jpg

I još jedna.

p.s. Alnico of course. 

p.p.s. Vidim da ih je neko poslagao u jedan. Danke. 

Izmenjeno od Kuršum
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...