Jump to content

Mrezni trafo za HV + tip ispravljaca ?


krca44

Preporučeni Komentari

Dobro vece

Odlucio sam koji cu cevni phono + line praviti kao finalno resenje.

Interesuju me preporuke za mrezni trafo i tip ispravljanja radi dobijanja sto nizeg ripple-a tj. u konacnici bez shuma / bruma.

Potrebno je posle ispravljanja dobiti 320-340 VDC, opterecenje strujno oko 50-60mA tj. potrosacu treba toliko.

PSU sa 3 ( do 5 max ) RC clanova + Maida tip regulatora ( mozda i neki drugi ).

1. Toroid sa grecom / diodama

2. Toroid ca CT-om

3. Trafo na EI jezgru, isto kao navedeno, grec ili sa CT-om

Sta bi od ovoga bilo preporucljivo kao optimalno za fumkciju koju ce vrsiti ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala

Broj 1 vec imam, nisam nezadovoljan al rekoh da pitam.

Posto imam vise sekundara, jedan uopste ne koristim, glavni su vezani serijski sa izolovanim CT-om - a nameravam da prestanem koristiti dodatni sek. za 12,6 VDC grejanje...

Da li bi bilo bolje naruciti izradu novog trafoa samo za HV,  custom kod Trafomatic-a ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravu si, ne bih ako ne moram.

Zapravo pada mi na pamet sledece - ako ostanu da rade samo HV sekundari dal' ce trafo raditi rasterecen tj. "lakse ce da radi" da kazem laicki ...?

Kako god - hvala, do daljnjeg nastavljam sa ovim sto imam.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 11 months later...

Dobar dan

Muci me pitanje na koje danima ne mogu naci odgovor.

Trafo je torus, zanima me odnos napona i struja posle rektifikacije.

Moja racunica za date napone struje izgleda ovako i bitno mi je da li je tacan odnos za struju :

12,6Vac / 2A

12,6Va bih mnozio sa 1,4, pa minus 2 za pad napona na diodama i to nije problem.

2A struja / 1.8 = 1,11A posle rektifikacije grecom - da li je ovaj proracun tacan tj koeficijent kojim se deli AC da bi se znalo koliko se dobije DC struje ?

Hvala

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno nemoguce koriscenje PSUD-a , bar jos 15-20 dana.

Ja sam racunao prema podacima koje daje Hammond ali ipak to su EI trafoi i ne znam ima li neke razlike posto je moj trafo torus....mada mislim da su oni dali generalno univerzalne odnose.

 

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koga briga za efektivnu struju, ako koristis trafo koji ima dovoljnu strujnu rezervu?

ako je nema, stavi drugi trafo; koristenje trafoa pri max kapaciteta se uvek vrati komplikacijama

ene, da bi dobio odgovor, definisi (jasno) potrosac , pa navedi da li tek nabavljas trafo ili vec imas pa hoces takav i takav da iskoristis

ovako, u fazonu, "dobar dan, ime mi je Aleksandar i mator sam, recite mi koliko sam visok?"

:haha:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam trafo , potrosaci bi bile 4 triode sto bi bilo 1,2A pri 6,3Vdc kao opterecenje.

To prelazi maksimum ili je u najboljem slucaju na maksimumu .... dakle otpada koriscenje ovog trafoa.

Hvala

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Molim vas moje pitanje se odnosilo na grejanje cevi, nema veze sa pocetkom teme, samo mi je bilo zgodno da ga smestim ovde gde sam vec nesto ranije pitao u vezi trafoa.

Ponovicu.

4 cevi paralelno grejane sa 6,3 Vdc / 300mA.

Ako bih sve 4 grejao sa jednog regulatora ukupna strujna potrosnja je onda 1,2A.

Trafo koji imam poseduje sekundar grejanja deklarisan na 12,6Vac / 2A.

Posle rektifikacije grecom to bi trebalo da bude oko 16-17 Vdc / 1,1A prema mom proracunu ( za struju ).

Neko mi je rekao da bih mozda mogao imati 1,4A a ne 1,1A - ali ne znam da li je to tacno.

Hteo sam da pitam ovde jos nekog jer : ako imam na raspolaganju 1,1A struje nema dovoljno ali ako imam 1,4A struje ima...mada bi onda trafo radio na maksimumu sto ne valja kako kaze Zen.

Dakle samo objasnjavam sta sam hteo pitati, taj trafo koji imam necu koristiti jer verovatno ne moze da obavi posao, dovoljno je ono sto je Zen rekao - problemi na max opterecenju.

Narucicu novi sa sekundarima 10Vac / 2A, dva takva sekundara, cevi ce se grejati sa 2 regulatora.

 

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne komplikuj nego probaj

ako je korektan trafo, sve ce da radi

sa dosta opterecenim ispravljacem nikad nemas 1.41 faktor mnozenja AC to DC, nego pre bude oko 1.25

u svakom slucaju ni to nije problem jer ces koristis regs

 

ono, dosta ces gubis u toploti, skidanje sa ispravljenog na 6V3, pre bi valjalo da imas sekundar 8-9Vac pod opterecenjem

al ako ga vec imas, imas mesta za hladjenje regs, onda radi sa cim imas

razmisli da svaka cev ima svoj reg, manje disipacije po svakom, manji kondovi na izlazu svakog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...