Jump to content

Stabilisano Dual Rail napajanje za Skretnicu Pomoc oko seme

Dedskin

Preporučeni Komentari

Pozdrav 

Da vidim jel bi mi neko od iskusnijih mogao pomoci 
resavam skretnicu , aktivnu skretnicu sa konvertorom sa nebalansiran na balansiran sa -110dBfs noise floorom ili jace ako moze 
za pocetak treba neko lepo napajanje 

E sad ja sam stavio sve sto sam znao neki pi  LC filter , malo regulacije Lm7815 i onda capacitence multiplier sa darlingtonom

Sve je ok do Capacitence Multipliera , dobijem oko  15-0-15V   na izlazu regulatora 
i pola capacitenc multipliera radi sa nekih 13V izlaza u nanovoltima ripple 
ali drugi negativni mi ne radi kako treba , imam osecaj da sam zezno tranzistore 
Ni Multisim koristi neke znakove za tranzistore sav se pogubim , kao da su u ogledalu .

Pa da vidim jel neki kolega moze pomoci , evo link za Ni Multisim fajl https://drive.google.com/file/d/1kQk8YZHyP3n2bjmF8rneVuo2X66uW-kn/view?usp=sharing
Problem 1 Treba mi  17V za test  overdrova op Ampa, pa mozda ici sa Lm317 i 337 al trentuno da sema proradi pa onda misliti o tome 
Problem 2 merenja su na 1mV mozda i  u nanovoltima  , bar ovde na simulaciji , bice dobro ako to uspem izvuci , ali ako uspem bice problem merenje 

Dal bi neko znao iskontrolisati ovo , siguran sam da ja tu pravim greske neke .

Hvala 

Lm7815.png

Podeli na ovim sajtovima

Kolika je realna potreba za aktivnu skretnicu line level za tako tihim napajanjima? Da je Phono MM pa ajde, ali za line level bilo koji low noise 3pin regulator sa onim CLC filterom ispred (ili CRC).

Podeli na ovim sajtovima

Pa gabaritno tiho i bučno napajanje se po pitanju projektovanja i gabaritima ne razlikuju previše. Tako da uvek biram tiho za audio potrebe.

Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE de si nixie brate . mogo sam i na Hi fi forumu okaciti al bi mi rekli to je za DIY

Regulator je oko -80dB  a balansirani ulaz -100dB , nebalansirani chinchevi obicni - 120dB , eto ti odgovora koliko je potrebno
ne mora al ja cujem sum sa regulatorom kad je pocalo odpanjeno i bez atenuacije ulaza .
Mozes da smanjis ulaz -30dB dobices sta treba ali si tako smanjio i Dinamici opseg op ampa 
ako hoces i jare i pare onda to napajanje mora biti cisto , jos 30ak dB filtracije .

@Nesic  10ak opampa verujem da ce biti , koliko to vuce , ne znam , verovatno 500mA  sa 15-17V , plus minus , dual rail  , ne mogu reci tacno moram probati i izmeriti da bi znao tacno  , tako da je ovo sve trenutno odokativno 

Iz nekog razloga Lm7815 mi filtrira duplo bolje od Lm7915 u simulaciji , uvek sam imao probleme sa tim simulacijama al  ajd 

Podeli na ovim sajtovima

Pa obično + regovi imaju bolju filtraciju.

Pogledaj na forumu, imaš Pooge 5.51 reg, sa njim možeš raditi šta te volja, nije komplikovan, strujno sposoban, sa RCRC ispred još tiši, možeš mu staviti veći headroom tako da si miran... Ja sam ga ganjao sa 2A bez ikakvih problema.

Podeli na ovim sajtovima

@Nesic Lep regulator ,  ali meni se cini da ga hranis DCom ovde na simulaciji , nisam ranije koristio taj program nisam siguran ali tako izgleda .
Bacicu ja to na NI multisim , ako je  120dB memara neki RC pa LM317 radi podesavanja napona da mogu ici gore dole par volti u zavisnosti od opampa i onda poogie da jos malo opegla . .
Nisam ranije video taj Poogie , ako si ti to radio jesi radio plocice ili na pertinaks , ako si radio plocice mogo bi mi pomoci taj fajl , bilo bi predobro imati PCB.
Ajde videcu sta kaze simulacija pa cemo videti dalje .

Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, Dedskin reče

audio doktor

Doktore, red je bilo da se predstaviš kao novi član.

Čini mi se na šemi da si pogrešno okrenuo Q1. Treba da bude mirror image od Q2, odnosno u ovom slučaju zameni kolektor i emiter. Što se potrošnje aktivne skretnice tiče, nađi u datasheet koliko troše operacioni, puta koliko ih imaš i to ti je potrošnja.

Izmenjeno od NIXIE
Podeli na ovim sajtovima

Samo mali hint - kond od 1000u koji ide na bazu komparatora (error pojačavača) prebaci na adj pin TL431, imaćeš dosta bolji PSRR.

Takođe, preko TL431 stavi manje uF, dosta je i 10u, te mu pusti struju oko 5mA.

Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE moja greska , nego da sam stavio audio doktor , odma bi svi izgoreli  kao i na hi fi , kao sta pitas kad si doktor , i opet da objasnjavam da se to odnosi na produkciju , nije mi se dalo prolaziti kroz to , pa zato .

mnozio sam potrosnju , tako sam dosao do 500mA, ali kad nisam ranije pravio pa je samo pretpostavka .

@Nesic druze nisi mi odgovorio  jesi  Pooge na simulaciji hranio DCom , i jel moze neka slicka kako si to uradio , to me interesuje .
Ne mora ako nemas , cisto onako

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...